Jakiej firmy wybrać interkom

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
ivan
klepacz
klepacz
Posty: 809
Rejestracja: wt 05 sty 2010, 17:29
Model VFR: 1200X
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: ivan » ndz 16 sie 2020, 22:24

Z hałasem nie wygrasz. Poza tym odcięcie od otoczenia też nie jest dobra opcja moim zdaniem.
Najlepsze by było jakby odtwarzacz był połączony z gps i robił głośniej wraz ze wzrostem prędkości.
Albo po prostu wygodny przycisk do robienia glosniej. Ja mam sene z pilotem na manetce. Bardzo wygodne rozwiązanie do sterowania zestawem. I służy mi głównie do słuchania muzyki z tel.
Minusem jest cena, bo za dedykowany do kasku zapłaciłem chyba z 800 zł.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


rhonal
Posty: 1
Rejestracja: pn 15 cze 2020, 19:23
Model VFR: VFR 800 FI 01
Imię: Przemek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: rhonal » czw 15 paź 2020, 00:20

Maacios pisze:
ndz 16 sie 2020, 02:52
Również podłączam się do tematu, a tu akurat jestem kompletnym laikiem i nie wiem czy nie mylę pojęć i urządzeń (?). Otóż potrzebuje nie tyle interkomu, co słuchawki bluetooth do rozmawiania przez telefon/słuchania muzyki. Możecie mi polecić coś co pracuje głośno? Przy zwykłych dousznych słuchawkach, słyszę do 120. Później jest "jaka to melodia" i muszę zgadywać co właśnie leci.

Rozumiem że to uniwersalne zestawy i będę mógł je zainstalować w dowolnym kasku?
Stałem przed podobnym dylematem i zakupiłem od chinoli Freedconn T-Com Os. Koszt poniżej 150zł. Model bez interkomu, bo go nie potrzebowałem. Obsługa prosta. W rękawicach nie mam problemu z obsługą. Można też dokupić (chyba 40zł) drugi komplet słuchawek do innego kasku. Samo przełożenie nadajnika pomiędzy kaskami zajmuje 15 sekund. Jakość rozmów bardzo dobra. Ja słyszę wyraźnie i mnie również. W trakcie rozmowy nikt się nie orientuje, że rozmawiam jadąc motocyklem. Głównie jeździłem w kasku otwartym.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
śliniak290
klepacz
klepacz
Posty: 1842
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:41
Model VFR: VFR1200F
Imię: Wojciech
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: śliniak290 » czw 15 paź 2020, 17:35

Dużo zależy od kasku , czy szczękowy czy nie?
Najpierw naucz śmiać się z siebie , a potem śmiej się z innych !!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości