Przebieg VFR a stan techniczny

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
piotr_bzyk
pisarz
pisarz
Posty: 209
Rejestracja: wt 28 mar 2017, 17:45
Model VFR: fi
Imię: Piotr
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tczew

Przebieg VFR a stan techniczny

Post autor: piotr_bzyk » pt 31 mar 2017, 17:00

Witam. Niedawno zakupiłem VFR z przebiegiem 110tys km. Przed nią oglądałem kilka sztuk z przebiegami od 50 do 80 tys i żadna nie była tak zadbana technicznie i nie prowadziła się tak dobrze. Zastanawiam się jednak ile tak na prawdę znaczy to 110kkm dla tego motocykla, czy przy tym przebiegu mogę oczekiwać jakichś częstszych awarii lub ogólnego zmęczenia sprzętu? I tak z ciekawości- jest na forum jakiś rekordzista jeśli chodzi o kilometry nalatane na VFR? :)

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Przebieg VFR a stan techniczny

Post autor: emil » pt 31 mar 2017, 17:19

Usterki elektryczne i tłukące się sprzęgło, to chyba najczęstsze usterki. Reszta, jeśli była przeglądana i serwisowana, przeżyje ;)

Awatar użytkownika
KidRackBrawura
pisarz
pisarz
Posty: 313
Rejestracja: pt 14 sty 2011, 18:50
Model VFR: Fi '01
Imię: Tomasz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tuliszków

Re: Przebieg VFR a stan techniczny

Post autor: KidRackBrawura » pt 31 mar 2017, 17:46

Miałem RC36II z 97` przez kilka lat i 30k km (jak kupiłem miała 73k km), teraz mam Fi od jakichś 15k km (jak kupiłem miała ok 45k km). Silnik lalka w jednej i w drugiej. Zero brania oleju. W RC36II robiłem sprzęgło i regulator napięcia. Chwilę przed sprzedażą puszczałem nowe kable z altka do regulatora i do aku. Tak to w obu tylko rzeczy takie jak gaźniki, płyny, filtry, klocki, opony, napęd, w zależności od potrzeb, czyli same rzeczy które można zweryfikować przed kupnem i ocenić najbliższe wydatki. Myślę, że vfr jest dość twarda i jeśli ktoś trochę interesował się stanem technicznym swojego motka to te 100 tyś. km to nie powód do rezygnacji z kupna.
It`s that old running wide problem again.
If in doubt, flat out.

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Przebieg VFR a stan techniczny

Post autor: figaro » pt 31 mar 2017, 21:06

Bardziej na stan motocykla ma wpływ: wiek, sposób eksploatacji oraz troska o regularny serwis.
W vfr-kach przebiegi rzędu 300000 km nie należą do rzadkości.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
piotr_bzyk
pisarz
pisarz
Posty: 209
Rejestracja: wt 28 mar 2017, 17:45
Model VFR: fi
Imię: Piotr
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tczew

Re: Przebieg VFR a stan techniczny

Post autor: piotr_bzyk » ndz 02 kwie 2017, 17:34

jasne, odpowiedni serwis jest najważniejszy. Myślicie, że cofanie liczników w moto jest tak samo powszechne jak w autach?

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Przebieg VFR a stan techniczny

Post autor: figaro » ndz 02 kwie 2017, 18:10

Zdarza się, wszak motocykle sprzedają i kupują ludzie. A z nimi, jak pokazuje praktyka bywa różnie. :twisted:
Samo cofanie liczników jak i inne oszustwa, są odpowiedzią rynku na potrzeby nabywców. :P
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Model VFR: TRIUMPH SPRINT 1050
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Przebieg VFR a stan techniczny

Post autor: Tomek Grudziądz » ndz 02 kwie 2017, 18:23

piotr_bzyk pisze:Myślicie, że cofanie liczników w moto jest tak samo powszechne jak w autach?
Wystarczy że przejrzysz ogłoszenia wszystkie motocykle bez względu na rocznik od 40-50 tyś. przebiegu.
Odpowiedź nasuwa się sama,niestety.
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

dikeys
Posty: 16
Rejestracja: czw 11 cze 2020, 09:42
Model VFR: VFR 800 VTEC
Imię: Daniel
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przebieg VFR a stan techniczny

Post autor: dikeys » ndz 28 cze 2020, 15:09

Przebieg przebiegiem,liczy się stan techniczny.Jak dbasz tak masz...

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Przebieg VFR a stan techniczny

Post autor: mictom » ndz 28 cze 2020, 15:50

Wszystko zależy jak był eksploatowany i po jakich drogach, ale ten przebieg jest bliższy prawdy niż inne na aukcjach z 45000km. Tak jak piszą koledzy, np. garażowany pod chmurką będzie po tylu latach wyglądał okropnie, natomiast z ogrzewanego garażu i jeżdżony w ciepłe dni jak nowy. Zrobić dobry serwis, przejrzeć co się da i nie ma strachu że stanie na trasie. Skontrolować sprzęgło, ja mam 82000km i zaczyna się lekko tłuc pod prawym deklem- ino nie wiem co, (jak wcisnę klamkę to się uspokaja, łożysko oporowe?), łożysko główki ramy (fabryczne wytrzymuje ok 50000km), łożyska kół, kołyski i piasty tył mam nadal oryginalne bez luzów. Amortyzator tylny (mój po 70tyś.km miał uszkodzoną głowicę tłocząca, zniszczony odbój o zużytym oleju i zapowietrzeniu nie wspominam. Teleskopy przód po 70000km wymagały tylko mycia, wymiany oleju, uszczelniaczy olejowych i blaszek. Osobiście się nie mogę doczekać aż dobije do 100000km

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości