SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Post autor: mictom » czw 21 lip 2022, 20:21

Panowie, jeździłem Moto ostatnio trzy dni temu. Wszystko okej. Dzisiaj odpalam na ssaniu chwilę pochodził zmniejszam ssanie do zera a tu obroty niższe niż zwykle i motocykl jakby inaczej chodzi. Myślę zimny, ale dupa pojechałem parę kilometrów to samo, niby jedzie normalnie, ale mam wrażenie że lekko dławi jak na luzie manetką odkrecam. Jakiś powód tego spadku musi być. Co jest grane? 😑 Obroty mam teraz grubość wskazówki powyżej 1 Wcześniej miałem coś jakby 1.2

Awatar użytkownika
Nosfers
Posty: 12
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 11:32
Model VFR: 800 fi 00r
Imię: Nosfers
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Post autor: Nosfers » wt 30 sie 2022, 16:49

Panowie taka dziwna sprawa, w zimę wymieniałem żarówki w zegarach na ledy i coś mnie tchnęło żeby sprawdzić dokladnie bo nie miałem podświetlenia na całej tarczy i obróciłem żarówkę od kontrolki FI i teraz cały czas się świeci. Czy tak ma być? Honda Vfr 800 fi 00r.

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Model VFR: TRIUMPH SPRINT 1050
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Post autor: Tomek Grudziądz » wt 30 sie 2022, 16:57

Nosfers pisze:
wt 30 sie 2022, 16:49
Panowie taka dziwna sprawa, w zimę wymieniałem żarówki w zegarach na ledy i coś mnie tchnęło żeby sprawdzić dokladnie bo nie miałem podświetlenia na całej tarczy i obróciłem żarówkę od kontrolki FI i teraz cały czas się świeci. Czy tak ma być? Honda Vfr 800 fi 00r.
Nie, tak nie powinno być
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Awatar użytkownika
Nosfers
Posty: 12
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 11:32
Model VFR: 800 fi 00r
Imię: Nosfers
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Post autor: Nosfers » wt 30 sie 2022, 21:33

Tomek Grudziądz pisze:
wt 30 sie 2022, 16:57
Nosfers pisze:
wt 30 sie 2022, 16:49
Panowie taka dziwna sprawa, w zimę wymieniałem żarówki w zegarach na ledy i coś mnie tchnęło żeby sprawdzić dokladnie bo nie miałem podświetlenia na całej tarczy i obróciłem żarówkę od kontrolki FI i teraz cały czas się świeci. Czy tak ma być? Honda Vfr 800 fi 00r.
Nie, tak nie powinno być
Rozumiem, że powodów jest mnóstwo takiego stanu, czyli świecącej się kontrolki FI tak dokładnie to ona tak bardziej się jarzy niż świeci ale wracając do pytania. Jaka może być przyczyna? Od czego zacząć skoro w mojej ocenie motocykl jeździ rewelacyjnie?

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Post autor: emil » śr 31 sie 2022, 06:15

Kostka zbiorcza masy, wpisz to hasło w wyszukiwarce i znajdziesz, gdzie to i co z tym zrobić.

Awatar użytkownika
Nosfers
Posty: 12
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 11:32
Model VFR: 800 fi 00r
Imię: Nosfers
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Post autor: Nosfers » śr 31 sie 2022, 14:43

Nosfers pisze:
wt 30 sie 2022, 21:33
Tomek Grudziądz pisze:
wt 30 sie 2022, 16:57
Nosfers pisze:
wt 30 sie 2022, 16:49
Panowie taka dziwna sprawa, w zimę wymieniałem żarówki w zegarach na ledy i coś mnie tchnęło żeby sprawdzić dokladnie bo nie miałem podświetlenia na całej tarczy i obróciłem żarówkę od kontrolki FI i teraz cały czas się świeci. Czy tak ma być? Honda Vfr 800 fi 00r.
Nie, tak nie powinno być
Rozumiem, że powodów jest mnóstwo takiego stanu, czyli świecącej się kontrolki FI tak dokładnie to ona tak bardziej się jarzy niż świeci ale wracając do pytania. Jaka może być przyczyna? Od czego zacząć skoro w mojej ocenie motocykl jeździ rewelacyjnie?
Drodzy koledzy, rozwiązałem problem. Wsadziłem analogowa żarówkę, starego typu w zasadzie oryginalna i wszystko jest ok. Włącza się przy zapłonie i gaśnie po chwili i już więcej się nie zapala. Problem widocznie polegał na tym że żarówka LED wymaga mniejszego napięcie które gdzieś tam musi być na liczniku, pewnie go tam nie powinno być no ale nie mam zamiaru dochodzić dlaczego i po co skoro motocykl się wspaniale spisuje. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc, czasami wystarczy tutaj tylko napisać a rozwiązanie przychodzi samo

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Post autor: emil » czw 01 wrz 2022, 07:20

Nie napięcia, tylko prądu, jest czuła i gdy żarnik jeszcze się nie żarzy, to led już świeci. Któraś kontrolka tak była wpięta w rc36II, nie wiem, czy nie rezerwy, że nie dało się tego zastąpić.

tomson1991
Posty: 3
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 21:50
Model VFR: Fistaszek
Imię: Tomek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Post autor: tomson1991 » sob 08 paź 2022, 08:59

Siemka, podczas odkręcania zbiorniczka wyrównawczego płynu hamulcowego na kierownicy ukręciły się śrubki, poradziłem sobie z tym, ale ze zbiorniczka musiałem wyssać cały płyn, zostało minimalnie w oczku na dnie tam gdzie ta blaszka. Chciałbym się dowiedzieć za co odpowiada ta blaszka i czy jeżeli po wyssaniu płynu nie dotykałem klamki hamulca, a następnie dolałem płynu to czy mógł się zapowietrzyć?

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Post autor: mictom » ndz 09 paź 2022, 13:25

tomson1991 pisze:
sob 08 paź 2022, 08:59
Siemka, podczas odkręcania zbiorniczka wyrównawczego płynu hamulcowego na kierownicy ukręciły się śrubki, poradziłem sobie z tym, ale ze zbiorniczka musiałem wyssać cały płyn, zostało minimalnie w oczku na dnie tam gdzie ta blaszka. Chciałbym się dowiedzieć za co odpowiada ta blaszka i czy jeżeli po wyssaniu płynu nie dotykałem klamki hamulca, a następnie dolałem płynu to czy mógł się zapowietrzyć?
Wszystko zrobiłeś dobrze, a blaszka jest po to żeby przy pompowaniu na otwartym zbiorniczku płyn nie sikał po oczach
Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
MarioH
Posty: 6
Rejestracja: czw 03 sie 2023, 18:01
Model VFR: VFR 800 CROS
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna

Re: SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Post autor: MarioH » ndz 13 sie 2023, 13:32

Witam ,VFR 800 X crossrunner podniesienie moto w garażu , mam stojak do (monowahacz) tylnego koła , chodzi o podniesienie i zdjęcie przedniego koła , można podłożyć coś pod spód silnika ,ale jest kolektor wydechowy , czy można pod kolektor ??, czy raczej za kierownicę do góry? mam ten motor od 2 miesięcy i dopiero się go uczę, proszę o wyrozumiałość

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Post autor: emil » ndz 13 sie 2023, 16:36

Na centralną i lepiej coś pod silnik dać niż pod rury, np. deskę pod silnikiem i pod nią lewarek, ale są też takie podnosniki z rury, które się pod golenie zakłada.

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 431
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Model VFR: Fistaszek '00
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Niegowonice

Re: SZYBKIE PYTANIA / SZYBKIE ODPOWIEDZI

Post autor: diimon » ndz 13 sie 2023, 18:15

Albo postawić amory na takim czymś i koło swobodnie odkręcać
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości