Kranik VFR 91r

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
wik1717
Posty: 13
Rejestracja: pn 08 cze 2015, 10:38
Imię: Piotr
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Kranik VFR 91r

Post autor: wik1717 » wt 23 cze 2015, 12:16

Jestem świeży w temacie vfr a szczególnie z patentem kranika. Mianowicie czy kranik powinien całkowicie odciąć dopływ paliwa? Czy rezerwa w ogóle działa czy to taki pic na wodę i lepiej patrzeć na wskaźnik. Czy wyłączać kranik na koniec jazdy czy to nie ma sensu.

Awatar użytkownika
antek
pisarz
pisarz
Posty: 323
Rejestracja: pt 15 sie 2014, 23:18
Imię: Andrzej
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kranik VFR 91r

Post autor: antek » wt 23 cze 2015, 13:13

A więc u mnie na pewno zamyka dopływ sprawdziłem jak zdejmowałem zbiornik co do rezerwy to nie wiem bo cały czas mam na niej czy pełny czy pusty :D jak odstawiam moto to też nie zakręcam . Wskaźnik mi za szybko leci na zero wiec tankuje zawsze do pełna i kasuje licznik dzienny około 250 km. i znowu tankowanie :wink:
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu…

Awatar użytkownika
Kajzer
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: wt 08 cze 2010, 21:08
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kranik VFR 91r

Post autor: Kajzer » wt 23 cze 2015, 13:50

Wskaźniki paliwa są raczej mało dokładne. Jak pojeździsz dłużej,poznasz spalanie i będziesz wiedział po ilu kilometrach zatankować.[ja tak robię] Kranik odcina całkowicie wypływ paliwa z baku,ale ja nigdy go nie zamykam bo i tak po drodze są zaworki pompy paliwa.

wik1717
Posty: 13
Rejestracja: pn 08 cze 2015, 10:38
Imię: Piotr
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kranik VFR 91r

Post autor: wik1717 » wt 23 cze 2015, 14:17

Czyli u mnie kranik na pewno nie działa bo jechałem na wyłączonym paliwie z 12 km tylko przy wyższych obrotach trochę muliło go. To z tym wskaźnikiem dobrze wiedzieć bo pokazywał połowę a po przejechaniu 25km już było przy rezerwie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości