VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
michalwroc
Posty: 2
Rejestracja: śr 03 cze 2015, 23:51
Imię: Michał
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: michalwroc » wt 09 cze 2015, 13:28

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem Hondy VFR 750 '91. Jako że posiadam prawo jazdy kat. A2, potrzebuje mój nowy nabytek przerejsterować na wspomnianą wyżej kategorię. I tutaj pojawia się pytanie. Czy obecni forumowicze znają gdzieś we Wrocławiu lub w jego okolicach jakiś serwis, który byłby w stanie wystawić mi zaświadczenie o zblokowaniu motocykla tak, abym mógł udać się do OSKP, żeby tam otrzymać nowe badanie techniczne z adnotacją o zmianie mocy na wymaganą przez moje prawo jazdy?
Z góry dziękuję za Waszą pomoc. :)

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: Arnold » wt 09 cze 2015, 13:38

Stacji nie znam ale tylko chciałem wspomnieć, że VFR wyjściowo nie łapie się na przeróbkę. Żebyś później problemów nie miał w razie co.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: emil » wt 09 cze 2015, 16:22

no cześć :bye :roll:

michalwroc
Posty: 2
Rejestracja: śr 03 cze 2015, 23:51
Imię: Michał
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: michalwroc » wt 09 cze 2015, 18:03

Powiem tak, na alledrogo sprzedają VFR 750 RC36 II z możliwością rejestracji na A2. Oznacza to, że można to zrobić. A zresztą, jak to w Polsce, da się załatwić wszystko. :D

jareckiz
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pt 25 sty 2008, 21:52
Imię: Jarosław
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzelin
Kontakt:

Re: VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: jareckiz » wt 09 cze 2015, 19:03

Będzie trudno znaleźć samobójce diagnostę, który wystawi takie zaświadczenie. Pamiętaj też że w razie wypadku drogowego każdy biegły z zakresu mechaniki i wypadków drogowych łatwo stwierdzi czy Twój motocykl w chwili zdarzenia był zdławiony do mocy 35 kw. To się wiąże też ze sprawami odszkodowawczymi, a Ty chyba z tych co jeszcze nie leżeli więc weź to pod uwagę. :D

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: Samson1983 » wt 09 cze 2015, 19:32

Rejestracja VFR na A2 :shock:
Dokładnie diagnosta samobójca zresztą kupee problemów i tak z tego wyjdzie prędzej lub później...
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

winnetou
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 11:33
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Kontakt:

Re: VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: winnetou » wt 09 cze 2015, 19:36

Na aledrogo/olx możesz dużo rzeczy znaleźć ;] Swego czasu jakiś półinteligent sprzedawał R1 z możliwością rejestracji na A2...
Weź lepiej w łapkę ustawę, sprawdź wymagania motocykla na prawo jazdy kategorii A2.
Nawet jak już znajdziesz/kupisz diagnostę który wbije ci w papiery co chcesz to pozostaje jeszcze kilka drobnostek, w razie tak zwanego "W".
- ubezpieczyciel, na 99,999% odmówi wypłacenia odszkodowania
- policja może się dobrać do zadka (jazda pojazdem bez odpowiednich uprawnień, zgodnie z ostatnią nowelizacją, jest przestępstwem)
- jeśli podczas ewentualnego "W" ucierpią osoby trzecie i konieczna będzie rehabilitacja/zostanie przyznana renta to Ty będziesz ją płacił z własnej kieszeni (wynika to z pierwszego punktu).


Motocykl na prawko A2 może mieć max 35kW przy czym nie możesz zdławić motocykla, którego moc wyjściowa jest większa niż 70kW. Na podkarpaciu koszt zdławienia motocykla + diagnosta + rejestracja zamyka się w około 800pln

To moje 0.03pln... Ale i tak zrobisz jak będziesz uważał ;)
Sława!!
XV 535 '89 USA Obrazek || VFR 800Fi (RC46) 2000 Obrazek

Awatar użytkownika
konrad1f
pisarz
pisarz
Posty: 288
Rejestracja: śr 29 lut 2012, 00:45
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: konrad1f » wt 09 cze 2015, 19:59

michalwroc pisze:Witam.
Jestem nowym użytkownikiem Hondy VFR 750 '91. Jako że posiadam prawo jazdy kat. A2, potrzebuje mój nowy nabytek przerejsterować na wspomnianą wyżej kategorię. I tutaj pojawia się pytanie. Czy obecni forumowicze znają gdzieś we Wrocławiu lub w jego okolicach jakiś serwis, który byłby w stanie wystawić mi zaświadczenie o zblokowaniu motocykla tak, abym mógł udać się do OSKP, żeby tam otrzymać nowe badanie techniczne z adnotacją o zmianie mocy na wymaganą przez moje prawo jazdy?
Z góry dziękuję za Waszą pomoc. :)
motocykla nie rejestruje się na konkretną kategorię!
oczywiście możesz sobie ją wykastrować do 35kW i zmienić dane w dowodzie rejestracyjnym ale to w dalszym ciągu nie będzie Cię uprawniało do legalnego poruszania się tym motocyklem - niepotrzebnie wydasz kasę a to i tak nic nie wniesie

Awatar użytkownika
konrad1f
pisarz
pisarz
Posty: 288
Rejestracja: śr 29 lut 2012, 00:45
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: konrad1f » wt 09 cze 2015, 20:01

Samson1983 pisze:Rejestracja VFR na A2 :shock:
Dokładnie diagnosta samobójca zresztą kupee problemów i tak z tego wyjdzie prędzej lub później...
diagnosta nie będzie miał żadnych problemów ;)

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: emil » wt 09 cze 2015, 21:27

winnetou pisze:Motocykl na prawko A2 może mieć max 35kW przy czym nie możesz zdławić motocykla, którego moc wyjściowa jest większa niż 70kW
i o to chodzi, bo zdławić to można wszystko. Ale vfr fabrycznie ma ponad 70kW, a chyba 72 dokładnie, więc "najlepszy" diagnosta byłby debilem (wierze, że tacy też pracują), gdyby wbił takie zdławienie i wystawił decyzje o zmianie kategorii :mrgreen:

Awatar użytkownika
laku81
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 55
Rejestracja: pt 27 lip 2012, 12:33
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: laku81 » wt 09 cze 2015, 22:37

Tu masz ciekawy artykuł na ten temat http://www.scigacz.pl/Rejestracja,motoc ... 21699.html
Szczerze sprzedawca zrobi wszystko żeby sprzedać. Pamiętaj, że poza mocą jest jeszcze stosunek mocy do masy który motocykl musi spełnić. Może się okazać, że wydasz kupę kasy na próbę zmiany motocykla pod kategorię A2 i nic z tego nie wyjdzie.

jareckiz
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pt 25 sty 2008, 21:52
Imię: Jarosław
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzelin
Kontakt:

Re: VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: jareckiz » śr 10 cze 2015, 12:30

konrad1f pisze:
Samson1983 pisze:Rejestracja VFR na A2 :shock:
Dokładnie diagnosta samobójca zresztą kupee problemów i tak z tego wyjdzie prędzej lub później...
diagnosta nie będzie miał żadnych problemów ;)
Uwierz będzie, o ile potwierdzi stan niezgodny z faktycznym. Zwłaszcza wymóg - mocy do masy.

bachu
pisarz
pisarz
Posty: 209
Rejestracja: śr 11 cze 2014, 21:57
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3city/W-wa

Re: VFR 750 RC36 I - rejestracja na A2

Post autor: bachu » sob 13 cze 2015, 00:21

Ludzie, tak jak konrad1f napisał, motocykla nie rejestruje się na kategorię. Skastrować teoretycznie można i do 1kW i nikt nie będzie miał problemu jak wyda papier, że jest skastrowany do tej mocy. Klient mający prawko A2 może sobie i ZZR1400 skastrować i zarejestrować. Tyle, że nie będzie mógł tym jeździć zgodnie z prawem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości