Rejestracja motocykla

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Rejestracja motocykla

Post autor: ADHD VFR » śr 11 mar 2015, 20:34

Witam mam panowie mały problem i myślę że ktoś mnie pokieruje krok po kroku co mam robić ;/ Jeśli nie ten dział to przepraszam. Nawiązując do tematu kupiłem motocykl dnia 06.04.2014r kilka dniu później zaliczyłem szlifa i motocykl czekał na naprawę. Z tego samego powodu nie widziałem sensu przerejestrowania motocykla póki co i tak zeszło az do dnia dzisiejszego ;( . I mam pytanie co teraz mam zrobić ubezpieczenie przegląd wszystko wyszło i co zrobić bo w umowie mam wpisany kolor motocykla jako żółty a jest teraz czerwony . Powie mi ktoś co mam zrobić krok po kroku bd wdzięczny
:moto :killer

Awatar użytkownika
kamil grudziadz
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: sob 11 paź 2008, 15:32
Imię: Kamil
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GRUDZIADZ
Kontakt:

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: kamil grudziadz » śr 11 mar 2015, 20:39

ADHD VFR pisze: Z tego samego powodu nie widziałem sensu przerejestrowania motocykla
Obawiam się że wydział komunikacji będzie miał inne zdanie-nie dopelniłeś obowiązku i na bank będziesz musiał się tłumaczyć,a raczej ponieść karę.Trochę dziwne że nikt nie upomniał się o OC pojzadu bo z chwilą zakupu na Ciebie przeszedł obowiązek kontynuacji.O przegląd nie musisz się martwić,nie jest obowiązkowy o ile moto stoi w garażu.
Obrazek

1: Suzuki VX 800
2: Honda VFR 750 RC 36/II
3: Honda VFR 800 FI

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: belkot » śr 11 mar 2015, 20:41

masz dwa tygodnie od kupna na oplacenie skarbowki i miesiac na rejestracje. O ile rejestracje bym sie nie martwil o tyle US zapierniczy ci kare na 100% wiec lepiej to zrobic jak najszybciej. O kolor sie nie martw. Poprostu powiedz zeby nie wpisywac kolory w nowym dowodzie. Ubezpieczenie powinno byc wazne pomimo niezaplacania skladki. Idzi, zaplac i przepisz na siebie

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: ADHD VFR » śr 11 mar 2015, 20:50

Ktoś doradzi jeszcze jak wybrnac z tej sytuacjii?? Ta kara to o jakiej kwocie mowa orientuje się ktoś ??
:moto :killer

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: belkot » śr 11 mar 2015, 20:53

Co jeszcze chcesz usłyszec? Zajebales to jak najszybciej to napraw. Powiedzialem ci ze zacznik od PCC3 w US. Kazdy dzien to wieksza kara. W wydziale komunikacji bym sie kara nie martwil bo niby przepis jest ale nie egzekwowalny. Zalatw OC, przeglad i rejestruj. W US mozesz wypelnic "czynny zal" moze ci cos anuluja z kary... Na miejscu sie dowiesz. NIe siedz tylko do roboty :)

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: Zaper » śr 11 mar 2015, 21:01

Może Ci się uda uciec przed UFG (ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny) za brak ciągłości OC są duże kary i czy Cię ukrają to się okaże. Belkot dobrze pisze, ogarniaj skarbówkę - zbajeruj tam ładnie i grzecznie Panią żeby Ci pomogła uzupełnić papiery i napisać prośbę o niekaranie - tzw wyrażenie czynnego żalu. Komunikacja i przerejestrowanie. A przegląd to VIN sprawdzą a na kolor raczej nie patrzą :)

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: emil » śr 11 mar 2015, 21:10

US to tam grosze nalicza, zawsze można do Naczelnika pismo napisać, że miałeś zrobić, ale kraksa, choroba..... i wypadło z głowy - da się.

Co do OC - nie do końca. Jeśli było opłacone, a sprzedawca nie zażądał zwrotu kasy od ubezpieczyciela, to jest ubezpieczone jak w polisie - do tego terminu. Tyle, że nie przerejestrowane i nie zmieniony właściciel. Nawet, jeśli on kasę wycofał, to do końca ważności polisy chyba dalej to traktują jako ubezpieczony, a jak się do nich zgłosisz to zapłacisz zaległość.

Wydział Komunikacji jakoś nieszczególnie się czepia za opóźnienia, kolor ich nie obchodzi - w dowodzie tego nie ma, na wniosku o rejestrację również.

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: ADHD VFR » śr 11 mar 2015, 21:15

Czyli co zrobić pierwsze ?? Ubezpieczyć i zrobić przegląd a dopiero na koncu smigać do wydziału komunikacji czy odwrotnie?
:moto :killer

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: belkot » śr 11 mar 2015, 21:29

1. US
2. OC
3. PRzeglad
4. Komunikacja

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: Zaper » śr 11 mar 2015, 21:30

W sumie ubezpieczenie oc się przedłuża z automatu więc może nawet nie wiesz że je masz :) zobacz do kiedy miałeś polisę oc.
Jutro idź do skarbówki i od razu później do wydziału przerejestruj i do ubezpieczyciela i już na swoje dane zrób polisę, zobacz do kiedy masz badanie techniczne.

Awatar użytkownika
ZioLek-82-
klepacz
klepacz
Posty: 574
Rejestracja: ndz 16 mar 2014, 11:17
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łochów

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: ZioLek-82- » śr 11 mar 2015, 22:36

belkot pisze:1. US
2. OC
3. PRzeglad
4. Komunikacja
zrób tak jak napisał belkot i nie dygaj, będzie dobrze :cool
nie wiemy co nas może jeszcze spotkać, nie wiemy kiedy może nas coś dopaść ..

Była:YAMAHA XJ 900 Diversion 95 /Są: HONDA CX 650 EURO 83r / HONDA VFR 800 FI 01r /

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: Samson1983 » pt 13 mar 2015, 19:40

Co do samych kar:
- Skarbówka najniższy mandat za nie zapłacenie podatku w terminie to 250zł. Brat się spóźnił 7dni :evil: chcieli dowalić 500zł, ostatecznie dostał 250zł. Ato było tylko 7dni.
- UFG (ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny)brak ciągłości mandaty
*W przypadku samochodów osobowych, gdy przerwa nie przekracza 3 dni - 600 zł, a do 14 dni – 1500 zł
*Jeśli chodzi o ciężarówki, ciągniki siodłowe i autobusy, gdy przerwa nie przekracza 3 dni - 900 zł, a do 14 dni – 2250 zł.
*W przypadku pozostałych pojazdów odpowiednio: 100 i 250 zł.
Aczkolwiek były też sytuacje że w przypadku rażących naruszeń UFG może nałożyć kare 3200zł.
Więc bierz się do roboty, szkoda czasu.
Powodzenia
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Awatar użytkownika
Pawelek_Okrutny
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: pt 06 wrz 2013, 12:28
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żory

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: Pawelek_Okrutny » pt 13 mar 2015, 23:44

Co do US ja miałem taki problem że zarejestrowałem motur i bylo ok a po kilku miesiącach zmienialem auto i mi się przypomniało ze nie zapłaciłem podatku od wzbogacenia za motor i poszedłem oczywiście do US i pani powiedziała ze na miejscu mam wypisać prośbe o nie karanie napisałem zapłaciłem podatek i spokój. Z tego co słyszałem jak US sie sam nie zgłosi do Ciebie to można jeszcze jakoś wybrnąć
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.

Awatar użytkownika
pieszczoch
teksciarz
teksciarz
Posty: 148
Rejestracja: śr 28 mar 2012, 17:32
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: pieszczoch » ndz 15 mar 2015, 10:21

Zeby w US kary nie naliczyli piszesz pismo do naczelnika ze motocykl byl troche uszkodzony i robilees go dlugo ze wzgledu na brak srodkow finansowych. Ubezpieczenie jak bylo na poprzedniego wlasciela to nic Ci sie nie przedluzylo i po prostu oc teraz nie masz. To do jego obowiazku nalezy wypowiedzenie swojej umowy oc, a Ty teraz idz podpisz nowa. Rejestrowalo sie auto po 1,5 roku bo juz policja dowod chciala zabrac za nieprzerejestrowanie bo inny wlasciciel byl w dowodzie a inny na ubezpieczeniu;) i wszystko poszlo bez problemu.
VFR 750 RC24 - była
VFR 750 RC36II - była
VFR 800FI - jest
XX - będzie następny :)

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Rejestracja motocykla

Post autor: ADHD VFR » czw 26 mar 2015, 21:16

Panowie trochę mi zeszło z tym tematem wiadomo praca dom itp mam tylko jeszcze jedno pytanie czy zaraz po US moge sie udać do wydziału komunikacjii nie majac przeglądu i ubezpieczenia ??
:moto :killer

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości