co to jest ? vfr fi 2001

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

co to jest ? vfr fi 2001

Post autor: Niron » pn 23 lut 2015, 19:54

dziś przy rozbieraniu i serwisowaniu moto przed sezonem napotkałem 2 rzeczy które nie wiem do czego są i co się z nimi robi :roll:
1 rzecz co to jest? widzę że czegoś tam brakuję pytanie czego i gdzie to zamontować z 2-giej strony?
Obrazek

2 rzecz to jest taki przewodzik wygląda jak by miał być gdzieś podłączony tylko gdzie?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i łączy się tu przy ramie, wie ktoś coś?
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: co to jest ? vfr fi 2001

Post autor: kubatron2 » pn 23 lut 2015, 20:10

baro sensor czujnik ciśn. atmosfer.......zamienny z takim samym czujnikiem na air boksie i niczego mu nie brakuje.drugie to odpowietrzenie zbiornika paliwa o ile pamiec mnie nie myli

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: co to jest ? vfr fi 2001

Post autor: Arnold » pn 23 lut 2015, 20:12

Pierwszy to czujnik ciśnienia atmosferycznego. Tak sam jest pod airboxem i mierzy ciśnienie wewnątrz niego. Nic mu nie brakuje. Służą jako informacja dla komputera ile jest powietrza w airboxie wyliczona przez różnice ciśnień. Na tej podstawie komp wie ile podać paliwa. Dodatkowo wspomaga się sondami lambda.
Druga sprawa to przelew/odpowietrzenie baku. Ta rurka ma iść na dół jakby coś miało się przelać z baku to żeby nie ciekło po silniku. Ale koniec wężyka ma być w wetknięty do otworu w blaszce do której przykręca się owiewkę, widać na drugim zdjęciu.
Polecam ściągnąć sobie service manuala do moto. Na forum wrzucałem dwuczęściowego, jest on dla 800 FI przed jak i poliftowego.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: co to jest ? vfr fi 2001

Post autor: Niron » pn 23 lut 2015, 21:38

podziękować chłopaki, myślałem że temu sensorowi coś brakuję bo widziałem coś podobnego właśnie z rurką wetkniętą w te miejsce co tu wydaje się że tego nie ma :P a ta rurka była tak załamana i wyglądała jak by gdzieś miała być podłączona, dzięki za uspokojenie moich myśli :pwned zaraz sobie popatrzę te manuale :)
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości