Pomóżcie poskładać Lalę

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Wrocen
Posty: 14
Rejestracja: ndz 13 paź 2013, 17:38
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: Wrocen » wt 12 sie 2014, 19:54

Witam. Mankamentem mojego motocykla jest wygląd zewnętrzny. Kupiłem ją w słabym stanie wizualnym, dołożyłem trochę od siebie, no i mam problem z owiewkami, kleić to to, czy kupować nowe, jeśli nowe to skąd, ebay? Jest tam coś sensownego? Bo wszystko co widziałem to chińskie i zazwyczaj już pomalowane w jakieś chińskie wzory, a takie do pomalowania jeszcze trudniej dostać. Poza tym cena 300 Ł (ibaj.co.uk) nie należy do najniższych (za komplet). Może ktoś doradzi jak to naprawić tańszym kosztem. Do wymiany były by u mnie wszystkie owiewki, lewa, prawa, czołowa, oba kierunki, ewentualnie tylna, no i to wypełnienie owiewki między owiewką czołową a licznikiem. Osobiście mi to nie przeszkadza, kiedy jadę motorem to i tak tego nie widzę :P Ale może warto, aby to ciut ładniej wyglądało, zwłaszcza, jeśli któryś z kolegów by mi podkręcił jakiś fajny patent na to.
Załączam foto.
PS, dział wydał mi się najtrafniejszy, jeśli nie tutaj to proszę o przeniesienie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeśli fotki mówią za mało, to mogę wrzucić jutro, porobione w świetle dnia.

bachu
pisarz
pisarz
Posty: 209
Rejestracja: śr 11 cze 2014, 21:57
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3city/W-wa

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: bachu » wt 12 sie 2014, 20:25

Obawiam się, że albo tanio albo ładnie :wink: . Właściwie to masz 3 opcje:

1. Reanimować to co masz.
2. Polować na używki w dobrym stanie.
3. Kupić jakieś podróby oryginałów.

Po zdjęciach ciężko się na 100% wypowiadać, ale np. lewy bok, jeśli to są tylko rysy to myślę, że bardziej opłaca się reanimować. Osobiście celowałbym w używki co do części, które są faktycznie zniszczone. O zamiennikach opinie krążą różne i często jednak nie jest to do końca to.

Tak czy inaczej, jeśli chciałbyś robić komplet to spodziewaj się kilku tysi do wydania. Samo malowanie, szczególnie jakbyś chciał na poziomie oryginału, trochę zaboli.

Awatar użytkownika
Pawelek_Okrutny
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: pt 06 wrz 2013, 12:28
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żory

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: Pawelek_Okrutny » wt 12 sie 2014, 20:56

Ja bym chyba reanimował na tych zdj. nie wygląda to aż tak zle (na moje niedoświadczone oko) co do zamienników ostatnio sam dodałem tematy i wszyscy jednoznacznie stwierdzili ze nie sa takie złe jak na cene tylko z spasowaniem elementów wygląda różnie
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: ADHD VFR » wt 12 sie 2014, 22:28

Pawelek_Okrutny pisze:Ja bym chyba reanimował na tych zdj. nie wygląda to aż tak zle (na moje niedoświadczone oko) co do zamienników ostatnio sam dodałem tematy i wszyscy jednoznacznie stwierdzili ze nie sa takie złe jak na cene tylko z spasowaniem elementów wygląda różnie
Jak już kolega wyżej pisał ja zakupiłem z ebaya owiewki wyniosło mnie to z jakieś 1700zł na polskie + cło 200zł oczywiście owiewki nie są tej samej jakości co oryginalne. Zakupiłem je z tego powodu ze zaliczyłem szlifa gdzie ucierpiała czacha i prawy bok ale lewa strona była już przez poprzedniego właściciela raz malowana i tylna owiewka (ogon) posiadał już małe ślady pęknięć . 24 sierpnia biorę się za skręcanie to powiem wam coś więcej na temat owiewek czy miałem problem ze spasowaniem itp :)
:moto :killer

Wrocen
Posty: 14
Rejestracja: ndz 13 paź 2013, 17:38
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: Wrocen » wt 12 sie 2014, 23:24

ADHD VFR, kwota o której mówisz, jest poza moim zasięgiem, tym bardziej, że boję się, że zaraz znowu coś od siebie dodam do motocykla i wszystko pójdzie tak na prawdę w błoto

Na czym miała by polegać taka reanimacja? klejenie, spawanie plastiku, malowanie? Znacie kogoś, kto mógłby się tego podjąć, najlepiej na Podlasiu? I jakiego rzędu kwot można by się przy czymś takim spodziewać?

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: belkot » śr 13 sie 2014, 08:25

Jezeli kwota 1700 jest poza twoim zasiegiem to po co kupowales moto w takim stanie?

Spawaj plastiki, kup naklejki i maluj. Jak masz wszystko do malowania to nie baw sie lakier motocyklowy tylko dobierz samochodowy najbardziej podobny do oryginalu. Z tego co widze duzo spawania nie ma wiec pewnie zaplacisz 50-100 zl za to. Lakiernik to juz inne ceny ale taki jest rynek. za element 250-300 zl. Chyba ze znajdziesz taniego lakiernika ale wtedy bedziesz sie .q.w. ze zaoszczedziles pare stow a jest hujnia.

Jest jeszcze najtansza opcja jak kasy brak. Kupujesz spray i sam malujesz

Wrocen
Posty: 14
Rejestracja: ndz 13 paź 2013, 17:38
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: Wrocen » śr 13 sie 2014, 10:17

Jak kupiłem to wyglądało lepiej i cena była atrakcyjna ;-) Jak jadę, to i tak tego nie widzę. Tam jest dużo pęknięć w strategicznych punktach, tzn. przy śrubach łączących owiewki, lub w miejscach, gdzie kierunkowskaz przykręca się do owiewki. Sam nie wiem, może póki co poczekam, zobaczę jak się moto będzie sprawowało i czy będę dużo jeździł. Może za jakiś czas zainwestuje w poprawę wyglądu.

Awatar użytkownika
Miszak
pisarz
pisarz
Posty: 310
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:15
Imię: Łukasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kłanino, (kiedyś Świecie n.W.)

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: Miszak » śr 13 sie 2014, 11:26

Ja osobiście nie lubię bawić się w składanie puzzli , czy inne terapie zajęciowe, poza tym jak kupujesz moto całe, nie spawane, nie kulane, to potem łatwiej przy sprzedaży . Może oczywiście po drodze coś się stać, ale calak to calak, czasem koszty doprowadzenia motka do ładu okazują się większe, niż wydanie paru stów więcej przy kupnie. Taka jest moja opinia. (ale każdy lubi co innego)
KISZCZAK
519 082 037

Wrocen
Posty: 14
Rejestracja: ndz 13 paź 2013, 17:38
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: Wrocen » śr 13 sie 2014, 14:31

Spawany nie jest, rama prosta, tylko plastiki poderte. Cena była tak dobra, że do innej VFR'y, musiał bym dołożyć kilka tysięcy a nie kilka stów. Pozdro

Poza tym trochę schodzimy z tematu, kupiłem moto jakie kupiłem, nie zmienię już tego. Temat dotyczy tego, jak naprawić plastiki, a nie w jakim stanie moto kupić.

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: belkot » śr 13 sie 2014, 15:07

Spokojnie pospawasz plastiki i beda sluzyc dlugo bez problemu. Mam kumpla co spawa i widzialem gorsze rzeczy. A radze pospawac zeby ci nie odpadly w czasie jazdy.

Miszak nie kazdego stac aby kupic wymarzone moto w stanie idealnym. Nie ma co przesadzac wszystko da sie zrobic tylko trzeba realnie oszacowac koszty.

Wrocen
Posty: 14
Rejestracja: ndz 13 paź 2013, 17:38
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: Wrocen » śr 13 sie 2014, 15:11

Nie no, aż tak źle to nie jest, żeby miała poodpadać ;). Z tym spawaniem to najgorsze jest to, że to poodpadało w punktach mocujących.

Awatar użytkownika
Miszak
pisarz
pisarz
Posty: 310
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:15
Imię: Łukasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kłanino, (kiedyś Świecie n.W.)

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: Miszak » śr 13 sie 2014, 15:20

Spokojnie , nie chodziło mi w żadnym razie o krytykę zakupu kolegi. Wyraziłem tylko swoje prywatne zdanie. A określenie puzzle nie odnosi się do stanu technicznego , to taka przenośnia. Pozdrawiam i czekam na foty efektu końcowego.
KISZCZAK
519 082 037

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: belkot » śr 13 sie 2014, 15:36

Opcje masz. Zrobisz jak zechcesz.

Wrocen
Posty: 14
Rejestracja: ndz 13 paź 2013, 17:38
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: Wrocen » śr 13 sie 2014, 20:29

OK, w każdym razie dzięki za rady i sugestie. Na razie chyba jednak nie będę ruszał, pojeżdżę tak, aż tak bardzo źle nie jest, nic raczej mi nie odpadnie (jedyne co mogło odpaść to lewy kierunek, ale przyczepiłem go opaskami samozaciskowymi i się trzyma ;-) ). Pojeżdżę tak i z czasem coś zadecyduję. Chciałem mieć mniej więcej rozeznanie, jeśli chodzi o koszta. W sumie ewentualne klejenie i pomalowanie lewej owiewki, tej porysowanej, nie wychodzi tak tragicznie, ale to też tylko półśrodek, a najbardziej to irytuje mnie to wypełnienie i braki zaznaczone na czerwono, bo to podczas jazdy widzę i to mnie najbardziej boli :P. Pożyjemy, zobaczymy, może z czasem wpadnie jakiś zastrzyk gotówki, to proces zostanie przyśpieszony ;-)

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Re: Pomóżcie poskładać Lalę

Post autor: KolczyK » czw 14 sie 2014, 20:00

jak będziesz chciał się pozbyć tych owiewek to wal do mnie. chętnie zanabędę.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości