Awaria po wywrotce, pomocy!!!

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
zylozbindugi
Posty: 13
Rejestracja: wt 05 sie 2014, 12:18
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Awaria po wywrotce, pomocy!!!

Post autor: zylozbindugi » wt 05 sie 2014, 12:43

Witam, mam takie pytanie, wczoraj obejrzałem vfr z 92r i już właściwie zdecydowałem że za dwa tygodnie ja kupuję na 100% głównie ucierpiały plastiki ale najbardziej mnie niepokoi dziura wielkości 5zł w deklu z lewej strony, moto jest z francji. teraz pytanie czy z lewej strony jest sprzęgło?? czy po wywrotce vfr zgubiła olej, bo dziura jest na dole pokrywy... nie sprawdzałem czy jest olej i nie odpalałem jej. nie wiem czy mogę próbować ja odpalać przed zakupem, żeby nic nie zjebać...
Doradźcie coś, pomóżcie jak możecie i wiecie jak, bo jak pojadę tam po ten moto z kasą to chcę sie jeszcze dobrze upewnić czy warto...
Pytajcie o co chcecie, to wytłumaczę dokładniej sytułację, jeżeli od tego będzie zależeć trafność waszej porady... :lol:

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Awaria po wywrotce, pomocy!!!

Post autor: kiki » wt 05 sie 2014, 12:57

Po lewej stronie masz koło magnesowe i alternator. W najlepszym wypadku tylko dekiel pękł, w gorszym mógł też się skrzywić wał niszcząc uzwojenie altka i koło magnesowe. Sprawdź czy wał równo się kręci.


pozdro
kiki

zylozbindugi
Posty: 13
Rejestracja: wt 05 sie 2014, 12:18
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Awaria po wywrotce, pomocy!!!

Post autor: zylozbindugi » wt 05 sie 2014, 17:23

aha ok, to jest szansa odpalić.. żeby jeszcze koleś mi przed odpaleniem dekiel pozwolił zdjąc... ale to handlarzyk, to wątpię..

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Awaria po wywrotce, pomocy!!!

Post autor: PETER » wt 05 sie 2014, 20:20

odpalanie to sobie odpuść, jeśli to 36 to musi naprawdę mało kosztować ze się zainteresowałeś ,może lepiej poszukać całej nawet klejonej,,jak już bardzo chcesz to z drugiej strony w pokrywie sprzęgła masz taki mały przykręcany dekielek możesz go odkręcić i kluczem chyba 14 pokręcić wałem i sprawdzić czy normalnie się obraca, ale tak czy siak powinieneś zabrać ze sobą jakiegoś mechanika
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Awaria po wywrotce, pomocy!!!

Post autor: emil » wt 05 sie 2014, 21:33

gaźnik nie ma czujnika przechyłu więc nie zgasi silnika po wywrotce, a skoro olej mógł uciec i nie smarować, to silnik mógł się przytrzeć.. jak Peter napisał.. ryzyk-fizyk

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Awaria po wywrotce, pomocy!!!

Post autor: PETER » wt 05 sie 2014, 23:30

dziura w silniku to wielka czerwona żarówka --jak się przewracał to raczej chodził- jeśli wywaliło dziurę to wyleciał olej, to mogło coś tam wpaść choćby piasek, a tego akurat silniki nie lubią dlatego poważnie przemyśl zakup
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości