Spawanie plastików

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
Kajzer
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: wt 08 cze 2010, 21:08
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Spawanie plastików

Post autor: Kajzer » pn 23 cze 2014, 11:27

Potrzebuję pospawać boczną osłonę silnika i kawałek czaszy[przy mocowaniu lusterka] w RC36. Może ktoś spawa lub da jakiś namiar w Warszawie lub okolicach. Jakie są orientacyjne koszty? Pozdrawiam.

wik1717
Posty: 13
Rejestracja: pn 08 cze 2015, 10:38
Imię: Piotr
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Spawanie plastików

Post autor: wik1717 » czw 11 cze 2015, 09:12

Temacik bez odpowiedzi to może z innej strony . Z jakiego materiału są owiewki bo planuje pospawać ale nie widzę oznaczenia materiału. Oryginalne są bo jest opis części numer data itp ale nie widzę znaczka co to za tworzywo.

Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 13
Rejestracja: pt 20 mar 2015, 22:10
Imię: Rafal
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Spawanie plastików

Post autor: Ryach » czw 11 cze 2015, 10:40

Ja zrobiłbym to tak od spodu żywica epoksydowa można dorwać ją płatach( najbardziej sprawdziła mi się ta do naprawy lodzi), na gore szpachla i szlifowanie. to tak w skrócie

Awatar użytkownika
Falcon
pisarz
pisarz
Posty: 307
Rejestracja: wt 11 wrz 2012, 21:39
Imię: Artur
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Spawanie plastików

Post autor: Falcon » czw 11 cze 2015, 11:09

Chyba są z ABS z domieszką jakiegoś syfu ale spytaj Achmeda - on bedzie wiedział
Fiu,fiu zaszczekał kot Filemon

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Spawanie plastików

Post autor: figaro » czw 11 cze 2015, 20:46

Ryach pisze:Ja zrobiłbym to tak od spodu żywica epoksydowa można dorwać ją płatach( najbardziej sprawdziła mi się ta do naprawy lodzi), na gore szpachla i szlifowanie. to tak w skrócie
Żywica na ABS nie da rady. Owiewki w czasie jazdy pracują i żywica po jakimś czasie zacznie odchodzić. :P
Sprawdzone. :mrgreen:
Dobrze pospawana owiewka dorównuje fabrycznej jeśli chodzi o wytrzymałość.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

wik1717
Posty: 13
Rejestracja: pn 08 cze 2015, 10:38
Imię: Piotr
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Spawanie plastików

Post autor: wik1717 » pt 12 cze 2015, 07:22

Falcon masz rację pojechałem jeszcze wczoraj do spawacza popukał postukał i powiedział właśnie że ABS z domieszką koszt naprawy znośny bo mam połamane kilka zaczepów do odtworzenia kilka krawędzi a cena to jakieś 200 zł a mówimy o 2 boczkach i pługu to na allegro za jeden bok do naprawy jeszcze liczą sobie bo 200zl.

lukaszarts
bywalec
bywalec
Posty: 30
Rejestracja: wt 24 lut 2015, 17:03
Imię: Łukasz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Spawanie plastików

Post autor: lukaszarts » sob 13 cze 2015, 20:32

Może ktoś się wypowiedzieć na temat kolegi? Szukam jakiegoś dobrego/bardzo dobrego spawacza plastików z Warszawy i okolic. Forum juz przejzalem, na podane numery dzwonilem, znalazlem jednego,a el troche daleko do niego mam. Macie jakiś aktualnych i sprawdzonych? Potrzebuje miedzy innymi zaspawac dziury po kierunkowskazac w mojej hondzie vfr800fi. Nie interesuja mnie tez informacje, zeby kupowac nowe owiewki itp, chce je zespawac :wink:

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Spawanie plastików

Post autor: figaro » sob 13 cze 2015, 23:42

Sprawdź lokalne forum motocyklistów lub zadzwoń do PETERa /może on coś pomoże/ :P
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Kajzer
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: wt 08 cze 2010, 21:08
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spawanie plastików

Post autor: Kajzer » ndz 14 cze 2015, 20:53

Ja swoje plastiki pospawałem sam [aż się dziwię że się udało]Czasza była w ośmiu kawałkach.Użyłem lutownicy [30w].Zfazowane brzegi nadlewałem paskami ABSu.czynność wykonałem prawa-lewa strona. Trzyma malinowo. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości