PROBLEM Z VFR 400 kto pomoże???:(

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
glob88
Posty: 2
Rejestracja: sob 06 lip 2013, 08:30
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

PROBLEM Z VFR 400 kto pomoże???:(

Post autor: glob88 » sob 06 lip 2013, 08:36

Witam od niedawna jestem właścicielem starej Hondy VFR.... Moto kupilem w styczniu i wogóle nie jeździł.... wszystko musialem w nim robic.... Wymiana płynów ... czyszczenie i rególacja gaźników itp... wkońcu odpalił i jest na chodzie.... teraz mam problem z cieknącym paliwem.... podczas jazdy przy wysokich obrotach wycieka paliwo jakby z filtra powietrza.... nie wiem jaka moze być przyczyna.... prosze pomóżcie

Johann
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 81
Rejestracja: ndz 01 maja 2011, 00:09
Imię: Marcin
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: PROBLEM Z VFR 400 kto pomoże???:(

Post autor: Johann » sob 06 lip 2013, 11:43

glob88 pisze:Witam od niedawna jestem właścicielem starej Hondy VFR.... Moto kupilem w styczniu i wogóle nie jeździł.... wszystko musialem w nim robic.... Wymiana płynów ... czyszczenie i rególacja gaźników itp... wkońcu odpalił i jest na chodzie.... teraz mam problem z cieknącym paliwem.... podczas jazdy przy wysokich obrotach wycieka paliwo jakby z filtra powietrza.... nie wiem jaka moze być przyczyna.... prosze pomóżcie
Zobacz czy nie masz dziurki w zbiorniku od dołu.
Odkręć zbiornik, podnieś nad głowę i "posmyraj" suchym ręcznikiem papierowym.

Ewentualnie wężyk od kranika podciśnieniowego do gaźników też może być nie do końca nasadzony na ten rozgałęźnik przewodów. Ten, który rozdziela paliwo na przednią i tylną parę gaźników. To łątwo zepsuć wsadzając zbiornik na miejsce, a nie będzie leciało póki silnik nie jest na chodzie i nie wytwarza podciśnienia dla kranika.

Aha, napraw też klawiaturę w kompie bo Ci się klawisz "." zacina.
Nie czyń jak ja czynię. Czyń jak nauczam.

Awatar użytkownika
zalew
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pn 22 sie 2011, 22:21
Imię: Andrzej
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Złocieniec

Re: PROBLEM Z VFR 400 kto pomoże???:(

Post autor: zalew » sob 06 lip 2013, 14:02

Sprzęt chodzi normalnie???
Nie bardzo ogarniam temat gaźników w tym typie motocykli,jednak wygląda mi na to że albo masz gdzieś nieszczelność lub też dostaje za dużo paliwa w gar i po prostu nie przepala.
Więc tak jak powyżej posprawdzaj wszelkie wężyki,łączenia.W przypadku nie przepalania paliwska,przyczyny upatrywałbym w zbyt wysokim poziomie paliwa w komorze pływakowej,ewentualnie zawieszeniu pływaka.Ale że nie znam kompletnie konstrukcji gażnikowej w japonii,to tylko sugestia.Peter zapewne wypowie się bardziej merytorycznie jak i praktycznie w tej kwestii :wink:

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: PROBLEM Z VFR 400 kto pomoże???:(

Post autor: PETER » sob 06 lip 2013, 14:17

żeby cokolwiek poradzić trzeba więcej danych -czy przy niskich obrotach też coś się dzieje ,czy tylko przy wysokich ,co było robione jeśli wyciągałeś wałki rozrządu to warto jeszcze raz sprawdzić ustawienie, być może masz wewnątrz przypchane wydechy rdza ,co powoduje przy wysokich obrotach i nakładaniu się czasów otwarcia zaworów że cześć mieszanki jest wywalana do airbixu i nadmiar tam zostaje, można tak jeszcze długo wymieniać co może być przyczyna ,ale tak jak piszą poprzednicy warto zacząć od rzeczy najprostszych czyli sprawdzenie wszelkich wężyków na szczelność lubia w starszych moto parciec i pękać ,sprawdzić ustawienie gażników
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

glob88
Posty: 2
Rejestracja: sob 06 lip 2013, 08:30
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: PROBLEM Z VFR 400 kto pomoże???:(

Post autor: glob88 » sob 06 lip 2013, 17:40

Dzieki wszystkim z góry. Zobacze dzisiaj po pracy czy niema nigdzie przecieku. PETER a jeśli chodzi o więcej info to jak mozesz podaj mi numer tel i zadzwonie. Tak się lepiej dogadamy:)

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: PROBLEM Z VFR 400 kto pomoże???:(

Post autor: PETER » sob 06 lip 2013, 19:28

masz w moim profilu jak nie odbieram to trzeba prubować jeszcze raz czasami mam brudne rece w smarach :lol:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości