Wybor taniej opony

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
Twardy161
klepacz
klepacz
Posty: 739
Rejestracja: wt 28 lip 2009, 21:09
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybor taniej opony

Post autor: Twardy161 » wt 16 kwie 2013, 23:01

Witam kolegow,
Jako, ze moja przednia opona juz sie troche zestarzala myle o wymianie,
wczoraj zrobilem pierwsza runde tego sezonu i moim zdaniem troche za szybko lapie poslizg przy mocnym hamowaniu,

niestety nie jestem przy kasie i kupno markowej nowki odpada a do tego nie mam pewnosci jak dlugo moja "babcia" zostanie ze mna, tak wiec przegladam sobie w wolnych chwilach aukcje i pojawiaja sie pytania- tak do marek opon jak i ich bieżnika czy wieku-w przypadku uzywki.
Nie ukrywam, ze moj dziwny rozmiar ciezko dostac wiec wybor nie jest duzy.

Znalazlem np opony nieuzywane- skladowane w super warunkach itp ale troche stare tak wiec zastanawiam sie czy lezakowana nawet w dobrych warunkach opona starzeje sie wolniej niz jezdzaca?

Czy nie powodujac zmian na gorsze moge zastapic opone 110/90 opona 120/80?
przy moim rozmiarze 1/3 ofert to tylne opony do mz-ki:]
Znalazlem tez opone szosowo-turystyczna i nie ukrywam, ze dla mnie jej bieznik wyglada dosc dziwnie-indeks predkosci S-do 180
http://allegro.pl/dunlop-k127-mz-l-120- ... 65675.html
oczywiscie ta tez juz nie jest najmlodsza ale chodzi mi glownie o kwestie roznych bieznikow.

Tu dla przykladu mam opone marki duro-nie znam, jesli ktos cos wie to slucham
http://allegro.pl/opona-120-80-16-duro- ... 00765.html

no i jest nadwymiarowa- w ten sposob zdecydowanie zwiekszylem liczbe opon do wyboru.

Tu mam moj rozmiar tylko znow indeks S i dziwny bieznik jak na sprzet typu vfr:]
http://allegro.pl/5opona-dunlop-gold-11 ... 81912.html
bede wdzieczny za komentarz co to w oggole jest i do czego sie nadaje- przy tej cenie akurat ta pewnie jest stara.

Tu mam ladna markowa nieuzywana opone tylko stara, jesli wszystko co ma tyle lat jest do d.. to troche mnie dziwi ze czlowiek siedzacy w brazny handluje czyms takim- tu nawiazuje do pytania o warunki przechowywania a'propos starzenia sie gumy
http://allegro.pl/110-90-16-bridgestone ... 39591.html

Bede bardzo wdzieczny kolegom za odpowiedzi a jeszcze bardziej jesli beda to odpowiedzi na moje pytania a nie komentarze i opinie na temat kupowania uzywki, bezpieczenstwa itp,
sam wiem, ze najlepiej kupic nowa, pewna, ktora w ekstremalnej sytuacji mnie uratuje wyhamowujac mnie metr blizej:]

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybor taniej opony

Post autor: Fakir » wt 16 kwie 2013, 23:32

kup coś z tanich producentów, shinko, heidenau
albo poszukaj używek

opony od mz'tki do vfr, chyba nie warto :?
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
patrycy77
bywalec
bywalec
Posty: 35
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 00:21
Imię: Patrycjusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wybor taniej opony

Post autor: patrycy77 » śr 17 kwie 2013, 00:46

A to?http://allegro.pl/110-90-17-dunlop-k625 ... 39450.html
Pisze że tył..a powiedzcie mi, czy na oponie jest napisane wprost, że nadaje się tylko na tył? i czym ewentualnie w takim wypadku grozi jej załozenie na przód. Ja bym mimo wszystko starał się kupić w oryginalnym rozmiarze...przerabialem kiedyś ten temat w gsx 1100 i były problemy z prowadzeniem moto :confused
Zanim użyjesz słów: "ZAWSZE", "NIGDY" i "NA PEWNO" zastanów się czy jesteś w 100% pewny swojej wypowiedzi...
Mi się kiedyś wydawało....że jestem pewny:p

Awatar użytkownika
Twardy161
klepacz
klepacz
Posty: 739
Rejestracja: wt 28 lip 2009, 21:09
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wybor taniej opony

Post autor: Twardy161 » śr 17 kwie 2013, 07:27

dzieki za odpowiedzi,

heidenau (czy jak tam) wlasnie robi te mz-kowe opony, tych oczywiscie nie mialem zamiaru zakladac w zadnym wypadku, tylko wspominalem co figuruje pod tym rozmiarem:]
no i czytalem opinie, ze ludzie strasznie krytykuja ta marke.

Wiesz co do tanich producentow to jakis czas temu gadalem z wulkanizatorem-motocyklista i kazal mi sie wzbraniac przed chinskimi oponami- sa ladne ale ponoc to chlam, wlasnie on polecil mi markowa uzywke.

No wlasnie temat przod/tyl tez mialem poruszyc- niektore opony sa opisane jako uniwersalne a niektore jako z gory przeznaczone na konkretna strone, czemu?
Dodam, ze czesc nie jest w ogole pod tym katem opisana i wtedy pytanie czy sie mozna naciac- bo np sprzedajacy nie wie.
Sa na oponie jakies oznaczenia tego?

Patrycy77 tak to ladna opona ale ten sam wulkanizator uswiadomil mnie jak odczytywac rocznik z opony po symbolu dot, ta opona jest z poprzedniego millenium:]
Duzo szersza opone wsadziles, ze pojawily sie te problemy z prowadzeniem?
Pamietam, ze przy jakiejs dyskusji o rozmiarach ktos mi kiedys napisal, ze szersza o 10mm jeszcze sie miesci w tolerancji bez robienia lipy.

Awatar użytkownika
Revolut
pisarz
pisarz
Posty: 206
Rejestracja: sob 15 paź 2011, 13:42
Imię: Grzegorz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wybor taniej opony

Post autor: Revolut » śr 17 kwie 2013, 11:13

5-6 letnie opony to max co bym zakładał na koła :D Teraz mam chyba 2 letnie.

Wystrzegać się należy też nówek z kołkami, bo często złe opony w fabrykach są po prostu dziurawione i przeznaczane na przemiał, ale część sztuk ucieka z fabryki :D

A co do używek, np 2-3tysiące przejechane, ale z gwoździem? To już decyduje sobie każdy sam...

Raz w życiu miałem oponę z 3 cyfrowym dotem, więc z lat 90tych. Oponka miała 16 lat, po zrobieniu na niej 7.5k km, nie zużyło się prawie nic :D Ale wtedy jeszcze jeździłem CB 500, nie znałem się itd. Po prostu kupiłem u handlarza to co mi zaproponował :D A pokazywał kupę mięsa, fajny bieżnik, no i to metzeler był! :D
Każdy chce oksytocyny i endorfin... :P Ale jak nie można... To pozostaje adrenalina :D
Obrazek - VFR 800Fi '00 "Caerulentis somnium" :D

Awatar użytkownika
Gacol
klepacz
klepacz
Posty: 1921
Rejestracja: wt 18 wrz 2007, 13:28
Imię: Jacek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Imielin

Re: Wybor taniej opony

Post autor: Gacol » śr 17 kwie 2013, 11:36

Ja latam na 2-3 letnich.Przy VTRowym przemiale opony po prostu nie stać mnie na nówki .Jak narazie byłem zadowolony.Teram mam z tyłu pilota powera z 2011 chyba i strasznie ucieka.Poza nią z wszystkich byłem zadowolony
VFR750 RC36 I
VTR1000 SP 1
VFR800 FI:)

jaroslawp
pisarz
pisarz
Posty: 232
Rejestracja: wt 27 sty 2009, 19:51
Imię: Jerry
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wybor taniej opony

Post autor: jaroslawp » śr 17 kwie 2013, 11:39

patrycy77 pisze:Pisze że tył..a powiedzcie mi, czy na oponie jest napisane wprost, że nadaje się tylko na tył? i czym ewentualnie w takim wypadku grozi jej załozenie na przód.
Tak na zdrowy rozsądek: tył przyśpieszanie, przód hamowanie - czyli przeciążenia są w przeciwnych kierunkach, co pewnie jest uwzględnione w budowie opony.
Na przód najczęściej stosuje się miększą mieszankę niż na tył.
Nacięcia też są inne (czasami wręcz w przeciwnych kierunkach i człek ma wątpliwości później czy dobrze założył :D ) co wpływa na sposób odprowadzania wody i tak dalej można by było pisać.

Awatar użytkownika
patrycy77
bywalec
bywalec
Posty: 35
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 00:21
Imię: Patrycjusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wybor taniej opony

Post autor: patrycy77 » śr 17 kwie 2013, 17:49

Ja wiem, że opona z tyłu się za bardzo nie nadaje na przód...ale jakoś nigdy się nie spotkałem z opisem na samej oponie, że jest na tył lub na przód. Pewnie dlatego, że czegoś takiego nie szukałem :P
A co do zmiany rozmiaru....w moim starym gsx 1100 (1980r.) na tyle zmieniłem rozmiar - na szerszą o rozmiar i niższą, już nie pamiętam dokładnie (130/90...dałem 140/80??). I powyżej 160 pojawiało się piękne shimmy....masakra była jakaś! Co nie znaczy, że u Ciebie też tak się stanie.
Jeśli nie chcesz wydać dużo, to chyba używka będzie najlepszym rozwiązaniem...ale przód dość ciężko znaleźć w dobrym stanie...zazwyczaj są spiłowane po bokach lub "zząbkowane" - telepotanie kierownicy i walenie w zakręty pewne. Tak sobie myślę....jeśli chcesz sprzedać moto to olej temat, spuść na cenie i będziesz miał swięty spokój.
Zanim użyjesz słów: "ZAWSZE", "NIGDY" i "NA PEWNO" zastanów się czy jesteś w 100% pewny swojej wypowiedzi...
Mi się kiedyś wydawało....że jestem pewny:p

Awatar użytkownika
Twardy161
klepacz
klepacz
Posty: 739
Rejestracja: wt 28 lip 2009, 21:09
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wybor taniej opony

Post autor: Twardy161 » pt 19 kwie 2013, 08:18

Moja opona jest z konca 2007 wiec nie tak tragicznie (jak tylna np:]) Pirelli, bieznik jeszcze calkiem spoko i pod paznokciem guma sie normalnie ugina wiec taki supertwardy kloc to nie jest ale na bokach i miedzy bieznikiem widac delikatnie spekana gume,
rzecz w tym, ze skoro to nie jest "supertwardy kloc" to kupujac jakas tanizne moge zamiast poprawic, to sobie pogorszyc:]
No i zainteresowala mnie kwestia bieznika do turystyki- na naszych drogach jest sporo wszelkiego rodzaju nietorowego syfu-typu piach, rozne tajemnicze plamy, wyboje-zastanawiam sie czy w takich półendurowatych warunkach taka opona by nie byla lepsza.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości