VFR 1200 DCT automat

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
armen1pl
pisarz
pisarz
Posty: 354
Rejestracja: sob 10 gru 2011, 18:32
Imię: Arek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wyszków

VFR 1200 DCT automat

Post autor: armen1pl » ndz 08 kwie 2012, 11:02

http://www.youtube.com/watch?v=S6WF7gtVpHI

Na filmiku mamy jazdę po mieście z włączonym trybem D (automat) w VFR 1200 i teraz powiedzcie mi jak ma się przygazówka i teoria zmiany biegów do tego jak to odbywa sie w tym modelu? Komputer sterujacy zmianą przełożeń nie używa przegazówki. Co więc z żywotnoscią skrzyni? Slychać wyraźne kliknięcia przy zmianie biegów :):) Zapraszam do dyskusji na ten temat :)
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika.

cooba1
teksciarz
teksciarz
Posty: 148
Rejestracja: sob 09 maja 2009, 17:34
Imię: Kuba
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dahab

Re: VFR 1200 DCT automat

Post autor: cooba1 » ndz 08 kwie 2012, 14:50

Czesc!
Na chlopski rozum - redukcja z "miedzygazem" wg niektorych, wydluza trwalosc podzespolow skrzyn biegow gdzie konstrukcyjnie nie wystepuje synchronizator (motocyklowa sekwencyjna). Dwusprzeglowy automat sam w sobie jest synchronizatorem, stad tak jak w skrzyniach samochodow osobowych (wyjatkiem spotykanym jeszcze ciagle na ulicach jest pierwszy bieg w "maluchu") nie ma potrzeby zrownywania obrotow walu korbowego z obrotami danego przelozenia.
Zdrowko!
Ludziom brak kultury zupełnie, wczoraj jak wychodziłem z knajpy ktos nadepnął mi na rekę!!!

Awatar użytkownika
brii
pisarz
pisarz
Posty: 452
Rejestracja: śr 16 gru 2009, 12:50
Imię: Maciej
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa

Re: VFR 1200 DCT automat

Post autor: brii » pt 11 kwie 2014, 15:32

armen1pl pisze:Komputer sterujacy zmianą przełożeń nie używa przegazówki. Co więc z żywotnoscią skrzyni? Slychać wyraźne kliknięcia przy zmianie biegów :):) Zapraszam do dyskusji na ten temat :)
Może jeździłem na zepsutej VFR DCT ale komp podbijał odpowiednio obroty przy redukcjach a przy przyśpieszeniach odpuszczał ogień na ułamek sekundy ;)
Katarzynki to takie pierniczki
Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.

gpa
Posty: 7
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 11:54
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: VFR 1200 DCT automat

Post autor: gpa » pt 11 kwie 2014, 17:13

eeee, własnie przy przyspieszaniu czuć zaletę automatu. przyspiesza nawet na chwile nie ujmując momentu.
ten filmik fajnie pokazuje jak DCT wplywa na zachowanie motocykla przy przyspieszaniu
https://www.youtube.com/watch?v=d8cBo3QHbJg

Awatar użytkownika
brii
pisarz
pisarz
Posty: 452
Rejestracja: śr 16 gru 2009, 12:50
Imię: Maciej
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa

Re: VFR 1200 DCT automat

Post autor: brii » sob 12 kwie 2014, 11:59

gpa pisze:eeee, własnie przy przyspieszaniu czuć zaletę automatu. przyspiesza nawet na chwile nie ujmując momentu.
Chodziło mi o to, że wyrównuje obroty - ciąg jest cały czas, to robi masakryczne wrażenie - zero czasu na oddech między zmianami biegów :biggrin
Katarzynki to takie pierniczki
Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości