kupiłem moto co długo stało...

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
edziq
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: śr 11 kwie 2007, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

kupiłem moto co długo stało...

Post autor: edziq » czw 19 kwie 2007, 08:46

Kupilem niedawno VFR RC 36 II `94 (zdjecie w powitalni) sprowadzoną z włoch. Jak widze po naklejkach z wymiany oleju to motor stał jakies 3 lata bo ostatnia wymiana była w 2003 przy 55 tys a teraz ma 61 tys. Opony tez sa z 2003 roku. Czy odpalanie i jazda na tak starym oleju mogły uszkodzic silnik? Moto jedzilo 4 razy po kilka km ostatnio. Mialem taki plan zeby zagrzac troche silnik, zmienic olej, umyc, nasmarowac i naciagnac lancuch i pojedzic troche (rwie mnie bo to moje oierwsze moto i juz 1,5 tyg stoi i czeka :P ) dzwonilem juz do Ratka motocykle w Mikolowie w sprawie wiekszego przegladu, ktory wypadałoby zrobic. Zna ktos ten serwis? No i ten przeglad po majówce bo wczesniej i tak nikt nie ma wolnych terminów. O czym z waznych reczy jeszcze zapomnialem i czy wogole dobrze mysle. Z gory dzieki za wszelkie rady.

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Post autor: Jacko » czw 19 kwie 2007, 10:55

edziq pisze:Czy odpalanie i jazda na tak starym oleju mogły uszkodzic silnik? Moto jedzilo 4 razy po kilka km ostatnio.
Na pewno nie ma możliwości uszkodzić silnika tak od razu. Mimo iż olej jest stary to jendak nie traci całkowicie właściwości smarno-chłodzących. Jeżeli zrobiłeś małą rundkę to nic mu nie będzie. Natomiast użytkowanie dłuższe takiego oleju może spowodować niewystarczające smarowanie i w wyniku może dojść wtedy do uszkodzenia silnika.
Olej z filtrem sam zmienisz bez problemu.
Odkręć lewą część pługu i masz jużfilterek na oczach. A przy zalewaniu oleju pamiętaj ze stan mierzymy na postawionym moto na stopce centralnej i wykręconym bagnecie.
(dotkniętym do gwintu.)
Ja na Twoim miejscu nie czekałbym na przegląd i sam bym zmienił olej. to nie problem.

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » czw 19 kwie 2007, 11:06

jak nie masz pewności i zaufania do tego oleju to lepiej go wymienić szybko, a jak już jeździsz to mało i spokojnie. Sprawdź łańcuch czy nie nosi śladów korozji na krótkim odcinku.. bo takie łańcuchy moment ci sie nierówno wyciągną :(

Awatar użytkownika
edziq
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: śr 11 kwie 2007, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: edziq » czw 19 kwie 2007, 11:11

dzieki Jacko. No właśnie pisze ze chce ten olej (mam juz kupione nawet) i lancuch zrobic sam bo nie jest to skomplikowana rzecz. Mam plan zeby w majowke pojezdzic troche i zapoznac sie ze sprzetem. Punkcik dla ciebie.

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Post autor: Jacko » czw 19 kwie 2007, 11:13

Dzięx, na pewno poradzisz bez problemów. Powodzonka :mrgreen:

Awatar użytkownika
słoneczko
teksciarz
teksciarz
Posty: 182
Rejestracja: wt 27 mar 2007, 15:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łomża

Post autor: słoneczko » czw 19 kwie 2007, 14:01

ja tez bym chciala motor taka sliczna vfr-ke

Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Post autor: Groszek » czw 19 kwie 2007, 20:01

słoneczko pisze:ja tez bym chciala motor taka sliczna vfr-ke
niektórzy by się przyczepili, że "motocykl" słoneczko, ale niech Ci będzie ;)
Edziq, łańcuch najpierw dobrze jest umyć naftą. Nafta, pędzelek, umyć cały ładnie dokładnie, potem lekko nasmarowac i manieczki! (czyt. jaaaaazzzzdaaaaaa!!!!) ;)

Awatar użytkownika
edziq
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: śr 11 kwie 2007, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: edziq » pt 20 kwie 2007, 07:31

Groszek, dzieki za rade. Zrobie troche OT - co to za model Nolana massz na glowie? Kupilem wczoraj N84 Genesis i jestem ciekawy czy moge dokupic do niego taka nakladke na nos jak w twoim kasku.
słoneczko, warto miec marzenia i dazyc do ich spelnienia...

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » pt 20 kwie 2007, 10:06

Jeśli masz obawy co do oleju w pierwszej kolejności obejrzyj go na bagnecie. Klarowność, kolor gęstość. Ale i tak zmień go jak najszybciej! I filtr tez.

jak będzisz spuszczał stary olej to powinien być ciepły wręcz gorący, aby miał jak najniższą lepkość i niech sobie ścieka jak najdłużej - nie spiesz się. Kup sobie browca, rozłóż leżak i sącząc obserwuj jak ścieka do podstawionej miseczki. Az się zdziwisz jak długo potrafi kapać.
Obejrzyj ten olej - tak z ciekawości czy jest klarowny czy czarny czy na korku nie masz drobinek metalu.
Nie używaj go do smażenia frytek :lol - zawiera bardzo szkodliwe alfabutapirazole - rakotwórcze

Zwróć uwagę, czy olej który kupiłeś jest do silników z mokrym sprzęgłem i moim skromnym zdaniem nie żałuj kasy na olej - kup full syntetyk
Ostatnio zmieniony pt 20 kwie 2007, 10:11 przez mors, łącznie zmieniany 1 raz.
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Post autor: Groszek » pt 20 kwie 2007, 10:11

ja mam N93E. Rewelacyjny kask, uwielbiam go. Zazdroszczę Ci tylko tej blendy, szkoda, że do mojego takiej nie da się dokupić. Nie wiem czy można do Twojego dokupić deflektor na nos, ale zapytaj tu:
http://www.beniomotor.pl/katalog.html
gościu ma naprawdę niezłe ceny akcesoriów nolan.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
edziq
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: śr 11 kwie 2007, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: edziq » pt 20 kwie 2007, 12:11

mors, mysle ze pilków metalu tam nie znajde :O hehe Propozycja z browarem jest jak najbardziej trafiona :) Kupiłem juz castrol 10W40 czerwony jakis taki jest- nie pamietam dokladnie nazwy. Taki byl wlany wczesniej w silniku.
Groszek, Dzieki za adres tego sklepu - dobrze zaopatrzony. Kurde przerazily mnie ceny tych VPS - 100 zlociszy to z deczka duzo za kawalek szybki. Ten co kupilem to totalnie goly byl - brak pinlocka i vps :/ Pojezdze troche i obadam czy VPS sie przyda. Napewno trzba bedzie zainwestowac w pinlocka i nakładke zey szybka nie parowała.

Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Post autor: Groszek » pt 20 kwie 2007, 12:19

jak juz bedziesz mial pinlocka to Ci nie bedzie nic parowalo. Po to on jest, po to jest on. juz wtedy noska Ci nie potrzeba.

Awatar użytkownika
słoneczko
teksciarz
teksciarz
Posty: 182
Rejestracja: wt 27 mar 2007, 15:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łomża

Post autor: słoneczko » pt 20 kwie 2007, 16:55

Groszek a ty zawsze taki szczegolowy jestes nie musisz tego tak mi wypominac heheheeheh specjalnie tak napisalam a co nie wolno mi :wtf

Awatar użytkownika
edziq
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: śr 11 kwie 2007, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: edziq » pt 20 kwie 2007, 17:25

Groszek, dowiedziałem sie od gościa ze tego sklepu ze VPS czyli blenda jest do modelu n84 genesis niedostepna :( nakładka 40 zl a pinlock 70zl. Ciekawe co w modelu genesisi jest innego od reszty n84 ze nie da sie tego VPS wsadzić? Prawie sie zdecydowałem juz... heh

Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Post autor: Groszek » pt 20 kwie 2007, 17:40

słoneczko - wolno Ci, oczywiście. Tooobie nie wolno? To komu wolno, jak nie Tobie?
Piszę tak tylko, bo znam takich, którzy uparcie twierdzą, że motocykl to motor i dwa koła.

Edziq pewnie mocowanie szyby jest inne. jeżeli chodzi Ci tylkoo parowanie, to pinllock w zupełności wystarczy, a jeżeli chodzi Ci o wygląd, to możesz zamówić także nosek. ale czemu u niego na stronie prawie wszystkie pinlocki kosztują 60 zł a od Ciebie chce 70? (to i tak taniej niż w Larssonie, tam chcą 98)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości