Jakie spoiwo do owiewek?

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
adjar
klepacz
klepacz
Posty: 802
Rejestracja: pt 08 sty 2010, 15:46
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: adjar » ndz 30 sty 2011, 16:33

No jakby to rzeczywiście było ABS+PP, to takie spoiwo gdzieś na Allegro chyba widziałem.
A gdzie konkretnie na owiewkach można znaleźć info, z czego one są (bo jak zrozumiałem, gdzieś to na nich jest napisane)?

Awatar użytkownika
C_L_K
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2010
Rejestracja: wt 16 paź 2007, 16:07
Imię: Rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kosewko
Kontakt:

Post autor: C_L_K » ndz 30 sty 2011, 16:46

Na wewnętnej stronie

Awatar użytkownika
Sylwio
klepacz
klepacz
Posty: 1159
Rejestracja: sob 09 lut 2008, 00:58
Imię: Sylwester
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Sylwio » ndz 30 sty 2011, 19:02

adjar pisze:No jakby to rzeczywiście było ABS+PP, to takie spoiwo gdzieś na Allegro chyba widziałem.
A gdzie konkretnie na owiewkach można znaleźć info, z czego one są (bo jak zrozumiałem, gdzieś to na nich jest napisane)?
Powodzenia w szukaniu :mrgreen:
"A ty siej. A nuż coś wyrośnie. A ty - to, co wyrośnie - zbieraj. A ty czcij - co żyje radośnie, A ty szanuj to, co umiera..."

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Post autor: Diego » ndz 30 sty 2011, 22:28

Sylwio pisze:Powodzenia w szukaniu
Na wew. str np bocznej owiewki jest coś na wzór stempla odciśniętego na gorąco.Jest na nim data produkcji,nazwa firmy i między innymi to z czego została zrobiona,np ABS PP
Jeśli rozbierałeś sprzęta,to powinieneś to zauważyć.Chyba,że masz owiewki nie oryginalne.
Jazda na motocyklu to najlepsze coś,co można robić w ubraniu

Awatar użytkownika
Sylwio
klepacz
klepacz
Posty: 1159
Rejestracja: sob 09 lut 2008, 00:58
Imię: Sylwester
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Sylwio » pn 31 sty 2011, 09:23

Powodzenia w szukaniu - miałem na myśli spoiwo ABS+PP, które nie istnieje.
Celo napisał gdzie szukać informacji z czego jest wykonana owiewka.

Nikomu się nie chciało zajrzeć do tematu, który podrzuciłem. W nim Kiki zamieścił zdjęcie, przedstawiające info z datownikiem i rodzajem zastosowanego tworzywa. Pozwolę sobie je tu zamieścić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"A ty siej. A nuż coś wyrośnie. A ty - to, co wyrośnie - zbieraj. A ty czcij - co żyje radośnie, A ty szanuj to, co umiera..."

adjar
klepacz
klepacz
Posty: 802
Rejestracja: pt 08 sty 2010, 15:46
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: adjar » pn 31 sty 2011, 11:19

Tak jak pisałem - wydawało mi się, że widziałem :) Teraz sprawdziłem i znalazłem PC/ABS, PP+ABS nie.

Awatar użytkownika
C_L_K
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2010
Rejestracja: wt 16 paź 2007, 16:07
Imię: Rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kosewko
Kontakt:

Post autor: C_L_K » pn 31 sty 2011, 11:34

przerabiałem to na różne strony. Jak ma być dobrze pospawane, a nie poklejone, to tylko kawałkami starych owiewek 8)

adjar
klepacz
klepacz
Posty: 802
Rejestracja: pt 08 sty 2010, 15:46
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: adjar » pn 31 sty 2011, 12:08

Niestety na to wygląda. Tak więc chyba się "uśmiechnę" do Ciebie o parę kawałków, bo jak robić, to porządnie. A tymczasowo pokleję taśmą, coby się jakoś trzymało :)

Awatar użytkownika
przem09
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 93
Rejestracja: czw 01 maja 2008, 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie spoiwo do owiewek?

Post autor: przem09 » wt 10 maja 2011, 00:54

Metoda niekonwencjonalna ale dziala... Sklep modelarski i klej cyjanoakrylowy (potocznie zwany kropelka) tylko w modelarskim mozna kupic spore opakowanie za mniej niz 10 zł. Gestosc najlepiej sredni zeby nie splywal po plastiku. Do tego koniecznie przyspieszacz w sprayu ( Do modeli latajacych z pianki) tez ok 10 zl. Przy klejeniu po przyspieszaczu wydziela duza ilosc ciepla i calkiem niezle zlapalo mi boczek.

Awatar użytkownika
Fryt
teksciarz
teksciarz
Posty: 119
Rejestracja: pt 16 lis 2012, 14:31
Imię: Krystian
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytów

Re: Jakie spoiwo do owiewek?

Post autor: Fryt » pn 10 gru 2012, 11:56

Vitam Kolegów!

tak sobie czytam posty o spawaniu plastików, bo sam szukam różnych rozwiązań i mam sporo do pospawania w mojej VFR-ce! na początek mogę zdradzić bardzo przydatny sekret, boczki w RC46 wykonane są jak już wiemy z PA6+PPE ponoć takie spoiwo używali w francuskich autach a dokładniej w zderzakach RENAULT, nie mam tego jeszcze na 100% sprawdzone ale na dniach się okaże! ;) następna sprawa to Czacha, jest wykonana z ABS+PP ja osobiście się zapędziłem i pospawałem połowę białym, normalnym ABSem i przyznam szczerze że dobrze trzyma i tu moje pytanie bo lewa część czachy, tam gdzie montowany jest kierunek jest ułamana, do tego mam ułamane wszystkie mocowania reflektora i się zastanawiam czy warto się z tym bawić ? czy kupić coś poklejonego z Alledrogo ? jak myślicie ?
Odpowiedz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.

Awatar użytkownika
emils
pisarz
pisarz
Posty: 400
Rejestracja: śr 01 cze 2011, 12:20
Imię: Emil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Jakie spoiwo do owiewek?

Post autor: emils » ndz 03 lut 2013, 16:39

Odświezę temat

Rozbierałem dziś VFR i będę miał dwa miejsca do klejenia :/ Jedno, o którym w sumie wiedziałem wcześniej, czyli okolice śrubki (fotki dalej) a drugie to okolice uchwytu pługu z czachą. Znajomy polecił mi klej Plastic Welldings System. Macie z nim jakieś doświadczenia?

A oto fotki miejsc:

http://images48.fotosik.pl/581/20a60cb73a891313.jpg

brakujący kawałek posiadam


http://images38.fotosik.pl/1932/4224c517e4a6d240.jpg

Tu chodzi bardziej o zabezpieczenie, żeby nie poszło dalej.


Zastanawiam sie nad klejem, ponieważ nie uśmiecha mi sie ściągać czachy... Głównie chodzi o to, żeby wszystko wytrzymało sezon. Potem zastanowie sie czy kupić czache czy może oddać to gdzieś, żeby zespawali już tak profesjonalnie, wtedy szpachla i malowanie. Niestety w tym roku wydatków mam tyle, że nie stać mnie na malowanie...
"Bóg stworzył Hondę, bo wie co dobre. A inne motocykle? Bo ma poczucie humoru!"

Idiotów na świecie jest mało. Ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
mobiand
teksciarz
teksciarz
Posty: 166
Rejestracja: sob 15 maja 2010, 23:37
Imię: Andrzej
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulęcin
Kontakt:

Re: Jakie spoiwo do owiewek?

Post autor: mobiand » ndz 03 lut 2013, 19:32

Ja bym się nie bawił z żadnym klejem. Nic tylko ściągnąć owiewki (to nie jest skomplikowane) i pospawać. Nie wiem z jakiego tworzywa są one w fi. Ja w rc36II mam z ABSu i wszystkie pęknięcia i ubytki pospawałem sobie sam, to nie jest trudne. A jeśli nie masz zdolności manualnych bądź czasu albo sprzętu, to poszukaj jakiegoś warsztatu w pobliżu który się tym zajmuje. To dużo nie kosztuje.
Pobabrasz to klejem i tylko kłopotu więcej potem z tym.
Pospawaj a potem zamaskuj tymczasowo jakąs naklejką.

A żeby nie poszło dalej to na końcu pęknięć trzeba nawiercić małe otworki.
była VFR 750f rc36II 1996 a jest 1100xx, WFM M06 1962, WSK125 1979, Jawa 50

Awatar użytkownika
michał RC 46
pisarz
pisarz
Posty: 498
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:08
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie spoiwo do owiewek?

Post autor: michał RC 46 » ndz 03 lut 2013, 19:49

Ściągniecie czachy to jest 15 minut roboty, naprawdę nie ma w tym nic skomplikowanego a owiewki w FI są z PP czyli polipropylenu. Z abs-u jest tylko nakładka na siedzenie pasażera.
Czerwone najszybsze !

Awatar użytkownika
Fryt
teksciarz
teksciarz
Posty: 119
Rejestracja: pt 16 lis 2012, 14:31
Imię: Krystian
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytów

Re: Jakie spoiwo do owiewek?

Post autor: Fryt » pn 04 lut 2013, 23:10

michał RC 46 pisze:Ściągniecie czachy to jest 15 minut roboty, naprawdę nie ma w tym nic skomplikowanego a owiewki w FI są z PP czyli polipropylenu. Z abs-u jest tylko nakładka na siedzenie pasażera.
no nie, z abs'u jest przedni błotnik, czacha też jest z ABSu tyle że z domieszką PE ale zwykłym abs'em można kleić bo sam kleiłem ;) boki są z PA6+PPE zadupek nie wiem bo nie miałem jeszcze okazji.
co do klejenia to naprawdę prosta sprawa, można to po sczepiać zwykłą lutownicą, zebrać z boków trochę materiału na pęknięcie i dobrze wtopić i na pewno będzie trzymać. :cool
Odpowiedz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.

lysy1100
bywalec
bywalec
Posty: 35
Rejestracja: wt 17 lip 2012, 12:37
Imię: MICHAŁ
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie spoiwo do owiewek?

Post autor: lysy1100 » pn 04 lut 2013, 23:35

A jakiego sprzętu używacie do spawania?
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 52 gości