mój wynalazek - VFR streetfighter

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
yaaro
Posty: 17
Rejestracja: czw 23 lis 2006, 13:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: yaaro » ndz 26 lis 2006, 18:29

hmm...powiem tak, jakoś ostatnio nie robiłem dłuższych tras niż powiedzmy 100 km. Powyżej 140 km/h musze walczyć z naporem wiatru. Gdziekolwiek nie wyjadę kusi mnie aby wkręcić mojego dzikusa chociaż na parę sekund do 190-210 km/h (szczególnie po zmianie zębatki z tyłu) 8) i generalnie mam pokusy do szybkiego pokonywania długich łuków ale później boli mnie kark i czuję się jakby lekko oszołomiony. Pozycja jest dużo mniej wygodna. Dopóki pęd wiatru nie odciąży nadgarstków dźwigających moje pochylone ciało, to wszystkie nierówności drogi czuję na nadgarstkach (twarde zawiecho z przodu). Jazdę na moim „szatanie” po kilku miesięcznej przerwie odczuwam właśnie na karku i nadgarstkach. Chciałem moto do szaleństw i mam ale straciłem poręcznego turystyka. Jak zwykle..coś za coś

Awatar użytkownika
Little Sister
klepacz
klepacz
Posty: 689
Rejestracja: pt 25 sie 2006, 21:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Post autor: Little Sister » ndz 26 lis 2006, 18:51

Dokładnie u mnie jest to samo...

Nadgarstki, kark i kręgosłup... Schodziłam z moto i czułam się jak emerytka...
(a w cale nie pokonywałam jakiś obłędnych odległości)

Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Post autor: doyar » ndz 26 lis 2006, 21:45

Oooo, Staaary! Pojechales! Szaconek na calej lini. Zwlaszcza ze ten co pisze te slowa najdalej w przerobkach wlasnego moto doszedl do zamontowania szybki albo diody zamiast zarowki. Miodzio! Jedyna watpliwosc (jesli mam moralne prawo, nie bedac samemu tunerem...) - czy nakladka na rame udajaca inna - kratownicowa rame to nie jest troche tak, jak tak przyklejanie silikonowych nakladek na niezbyt dorodny biust? Albo wkladanie banana w spodnie..? No, ze udaje cos czym nie jest. Chociaz to wlasne ta ktarownica kapitalnie zmienia charakter Twojego moto!
Pozdro.

Awatar użytkownika
yaaro
Posty: 17
Rejestracja: czw 23 lis 2006, 13:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: yaaro » ndz 26 lis 2006, 23:57

A czy nie obejrzysz się za kobietą mającą piękny, jędrny, choć silikonowy biust tworzący wraz z atrakcyjną właścicielką śliczną całość? :grin:
Wracając do ramy. Otóż to....ta kratownica zmienia charakter motocykla, przy okazji zapewne usztywnia ramę :lol: W swojej tylnej części niczego nie udaje, bo jak widać jest po prostu stelażem dźwigającym mnie, tłumiki i niedługo pasażera (jak wreszcie zrobię dla niego podnóżki :???: ). Przednia część...no cóż, rzeczywiście tworzy iluzję. Jednak jak przyjrzysz się uważnie konstrukcjom motocykli, to zaważysz takie, które udają, że mają zbiornik paliwa tam, gdzie wszystkie, a to tylko obudowa filtra powietrza lub schowek. Znajdziesz również takie, które udają, ze mają dwa wydechy, kiedy tak na prawdę jest jeden. Inne znowu choć chłodzone wodą, to imponują wielkimi ożebrowanymi cylindrami jakby były chłodzone powietrzem. Również w nowych sportowych motocyklach są materiały udające drogi i „egzotyczny” karbon i wszyscy o tym wiedzą ale że jest to powszechne, to nikogo to nie dziwi, tym bardziej nie gorszy. A to też przecież iluzja :smile: . Powiedzmy, że jestem pionierem i dopóki takich patentów więcej nie będzie, to ludzie będą podchodzili do tego pomysłu z dystansem, wątpliwością, a niektórzy z niesmakiem. Wtedy będę myślał o pięknej kobiecie z sylikonowym biustem i będzie ok :mrgreen:

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Profanacja? nic z tych rzeczy

Post autor: ppamula » pn 27 lis 2006, 03:49

Mnie tam się podoba. Dobra robota. Profanacja to by była gdyby do VFRki zamiast tylkego koła dołączyć rykszę, a może przesadzam...
Tak czy inaczej, jak efekt jest fajny to warto było.

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » pn 27 lis 2006, 05:40

yaaro pisze: Przednia część...no cóż, rzeczywiście tworzy iluzję. :
I o to właśnie chodzi. Taka przeróbka to twór estetyczny a nie funkcjonalny. Pytanie więc brzmi: "...czy się podoba?...". Jeżeli wiekszość odpowiedzi brzmi "tak", to znaczy że się sprawdziła. Moim zdaniem jest super, tym bardziej, że VFR jest trudnym matriałem do tego typu modyfikacji.

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » pn 27 lis 2006, 09:14

sprzęt jest super i koniec ,ja lubie sie wyrózniac na tle innych ,a wiec takie moto byłoby dla nie w sam raz .Moja VFa sie wyrózniała tym ze ma silnik od VFR i kilka bajerków ,ale juz dwie sam pomogłem zbudować więc to zaden konkret.Kupilem 24 i bede tjunigował :P :evil

Awatar użytkownika
maciek
klepacz
klepacz
Posty: 573
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 09:05
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: maciek » śr 29 lis 2006, 00:26

Wygląda świetnie.
Wiem, że to byłoby duże wyzwanie, ale gdybyś oryginalną ramę ZASTĄPIŁ kratownicą, efekt byłby powalający.

Tak czy inaczej podziwiam za pomysł i wykonanie :pwned
maciek | była VFR800FI | Fotografia www.piech-dubis.com

Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Post autor: doyar » czw 30 lis 2006, 00:52

Doobra, doobra, zglanowaliscie mnie. :pwned
No przeciez nie tylko Vlaad jest cyckomaniak, ja tez sie za silikonkami obejze chetnie 8)
Przecie mowilem ze szaconek i ze miodzio, nie..? No i yaaro, masz racje - Vmax jest kultowy mimo braku baka tam, gdzie udaje ze ma. I bezapelacyjnie plasujecie sie z Jezem w innej lidze vfr niz seryjne (zerknij na foty z II Spotkania). Gratuluje.
A na usprawiedliwienie: ktos musi sie czepic jak wszyscy na kolanach, nieee? :biggrin

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » czw 30 lis 2006, 08:26

jeszcze chyba 12 ma atrape zbirnika
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
yaaro
Posty: 17
Rejestracja: czw 23 lis 2006, 13:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: yaaro » ndz 03 gru 2006, 19:08

doyar pisze:I bezapelacyjnie plasujecie sie z Jezem w innej lidze vfr niz seryjne (zerknij na foty z II Spotkania).
szukam i coś nie mogę tych fot znaleźć :neutral: Możesz jakiegoś linka podesłać ?

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » ndz 03 gru 2006, 19:11

yaaro pisze:szukam i coś nie mogę tych fot znaleźć
tu jest
http://www.pmlc.com.pl/vfr/IIZjazd%20VFR/3zlot.htm

Awatar użytkownika
yaaro
Posty: 17
Rejestracja: czw 23 lis 2006, 13:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: yaaro » ndz 03 gru 2006, 19:19

no właśnie znalazłem i już miałem zmieniać powyższego posta.....byłeś szybszy :grin: Oczywiście dzieki :smile:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości