Kierownica turystyczna HELI BARS

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
Monsti
teksciarz
teksciarz
Posty: 127
Rejestracja: pt 11 mar 2011, 15:59
Imię: Tomek
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź / Łowicz

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: Monsti » śr 09 maja 2012, 22:08

No i takie coś pewnie też zdaje egzamin i jest o wiele tańsze :) Tylko orientujecie się na jakiej zasadzie się to montuje?

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: kris2k » śr 09 maja 2012, 22:11

Monsti pisze:No i takie coś pewnie też zdaje egzamin i jest o wiele tańsze :) Tylko orientujecie się na jakiej zasadzie się to montuje?
Zwyczjany dystans pod oryginalne raczki kierownicy.

Awatar użytkownika
Monsti
teksciarz
teksciarz
Posty: 127
Rejestracja: pt 11 mar 2011, 15:59
Imię: Tomek
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź / Łowicz

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: Monsti » śr 09 maja 2012, 22:13

Ok, ciekawe tylko na ile to jest bezpieczne bo rozumiem, że wtedy oryginalne uchwyty łapią lagi tylko końcówką. Pewnie wcześniej czy później się na coś takiego zdecyduję...

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: kris2k » śr 09 maja 2012, 22:26

Monsti pisze:Ok, ciekawe tylko na ile to jest bezpieczne bo rozumiem, że wtedy oryginalne uchwyty łapią lagi tylko końcówką. Pewnie wcześniej czy później się na coś takiego zdecyduję...
Dokladnie, dlatego sa tam takie dodatkowe kapsle zeby uzupelnic mocowanie zeby sie to tylko nie zaciskalo na koncowce lagi.
Przynajmniej tak mi wychodzi jak sie przygladam zdjeciom.

Jarecki2102
pisarz
pisarz
Posty: 287
Rejestracja: czw 07 paź 2010, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: Jarecki2102 » śr 09 maja 2012, 23:46

Hej. To teraz ja postaram się wypowiedzieć nieco na temat tych Helibars a raczej własnej konstrukcji wzorowanej nieco na powyższym producencie.
Od kiedy kupiłem moją 800 fi, wiedziałem, że będę chciał coś zrobić z kierownicą. Początkowo zdecydowałem się na wysunięcie oryginału o ok 1cm poza lagę i wypełnienie pozostałej przestrzeni dorobionymi z alu zaślepkami. Było zdecydowanie lepiej jednak nie do końca tak jak bym sobie tego życzył. Natknąłem się kiedyś na coś takiego http://www.helibars.com/product/vfr800-02-08 i pomyślałem, że pomimo nie takiego modelu (v-tec), może być jakąś bazą do wymyślenia czegoś do fistaszka.
Mocowanie zrobione według własnego pomysłu (stalowe) rurki na kierę z wysokogatunkowej stali konstrukcyjnej (nie pamiętam oznaczenia), spawane metodą tig, lakierowane proszkowo srebrny potem bezbarwny. Zrobiłem tylko nieco inny kąt pochylenia kiery (końcami nieco bardziej do dołu).
Jeżdżę dopiero trzy dni na tej kierownicy ale jest super. Pozycja podobna do Fazera czy bandita. Zero drętwiejcych czy bolących rąk nawet po jeździe w dłuugim korku czy przy bardzo małych prędkościach. Pozycja na tyle jest pochylona, że zarówno nie czuć skutków wjechania w dziurę (na kręgosłupie), jak i nie męczymy przy małych prędkościach rąk nadgarstków itd.
Na niekorzyść tej kierownicy można zaznaczyć to, że mocniej wieje (bardziej prosta pozycja) i subiektywnie nieco niższa pewność prowadzenia, niby jest ok, ale jakoś inaczej (myślę, że kwestia przyzwyczajenia po kilku latach jazdy w nieco innej pozycji)
W kwestii wytrzymałości myślę, że jest wyższa od oryginału choćby ze względu na materiały z których została zrobiona
Koszt wykonania wyniósł mnie mniej więcej 450zł + sporo własnej pracy.
Uważam, że jednak jak się chce coś zrobić i ma się wystarczającą motywację to się da.
Na foto z zamontowanymi zaślepkami (o których już pisałem) podniesiona jeszcze o ok 1cm (przy pełnym skręcie luz ok 5-8mm od czachy, z drugiej przy zbiorniku spokojnie mieści się ręka trzymająca manetkę, przewód ham. prawie na styk ale lekki luz został, sprzęgło ok.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Monsti
teksciarz
teksciarz
Posty: 127
Rejestracja: pt 11 mar 2011, 15:59
Imię: Tomek
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź / Łowicz

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: Monsti » sob 12 maja 2012, 22:11

No super! Myślałeś o produkcji dla kolegów z forum?

Jarecki2102
pisarz
pisarz
Posty: 287
Rejestracja: czw 07 paź 2010, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: Jarecki2102 » ndz 13 maja 2012, 22:40

Monsti pisze:No super! Myślałeś o produkcji dla kolegów z forum?
Szczerze mówiąc, to sporo zabawy z takim czymś, ale się da. Na pewno robienie pojedynczych sztuk (w przeliczeniu na czas jaki trzeba temu poświęcić), nie jest jakimś fascynującym zajęciem ale bardzo pracochłonnym. Można było by się pewnie dogadać na wykonanie całości w jednej firmie no i potem malowanie, ale pewnie pod warunkiem zamówienia chociaż z 50 kompletów. Te małe podwyższenia (zaślepki 1cm), to każdy tokarz, czy warsztat obróbki skrawaniem zrobi bez problemu.

Awatar użytkownika
oloto
Posty: 9
Rejestracja: pt 23 cze 2006, 14:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: oloto » pn 21 maja 2012, 10:27

Hej ponawiam swoje pytanie - ja mam vfr 750, helibary widze tylko na 800 ki i starsze. Nie jestem specem od mechaniki i nie wiem jak wygląda kierownica w kolejnych modelach. Pytanie czy jak kupię te rączki od 800'ki to czy jest szansa, ze do mojej przypasują, czy nie ma szans?
My life is my hobby!
Lepiej mieć fistaszka jak ptaszek niż ptaszka jak fistaszek!

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: kris2k » pn 21 maja 2012, 10:48

oloto pisze:Hej ponawiam swoje pytanie - ja mam vfr 750, helibary widze tylko na 800 ki i starsze. Nie jestem specem od mechaniki i nie wiem jak wygląda kierownica w kolejnych modelach. Pytanie czy jak kupię te rączki od 800'ki to czy jest szansa, ze do mojej przypasują, czy nie ma szans?
Musisz poszperac i sprawdzic srednice goleni, nie dam sobie glowy uciac ale w roznych modelach byly rozne (starsze mniejsza srednica, nowsze - wieksza srednica), kupno w ciemno takich z 800tki to raczej strzal w kolano.

Jarecki2102
pisarz
pisarz
Posty: 287
Rejestracja: czw 07 paź 2010, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: Jarecki2102 » pn 21 maja 2012, 17:19

średnica lagi w v-tecu to chyba 43mm., w fistaszku 41mm. w 750 nie wiem czy nie mniej.

Ali
bywalec
bywalec
Posty: 28
Rejestracja: ndz 20 mar 2011, 19:43
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszow/Sheffield

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: Ali » pn 21 maja 2012, 22:07

a tak wyglądają kierownice na motocyklu, co do komfortu jazdy duża poprawa i co najwazniejsze odciążone plecy. Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Stuwka
klepacz
klepacz
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 04 paź 2009, 01:14
Imię: Konrad
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: Stuwka » pt 27 lip 2012, 03:17

Ładnie wyszło.
RC 36 II 96r.

Obrazek

Żyje się po to, by latać na moto i czasami dla śmiechu postrzelać z wydechu : )

Co mogę powiedzieć o użytkownikach forum ?
yes we can!!

Głośno mówie i Głośny mam wydech, krótko mówiąc jestem z Południa czyli Góral nisko pienny :)

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: Rychu » pn 21 sty 2013, 13:03

planuje ktos zakup heli bars ?? mysle czy warto sie w to ladowac ? orientuje sie ktos o koszta wysylki i jakies clo ??

jendrych1
Posty: 2
Rejestracja: wt 24 cze 2014, 11:12
Imię: Paweł
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: jendrych1 » sob 19 lip 2014, 13:45

Witam,wszystkich forumowiczów.Od niedawna jestem posiadaczem Vfr-ki i ogólnie wszystko git ale trochę męczy mnie pozycja za kierownicą, więc po przejrzeniu tego postu postanowiłem dokonać modyfikacji mojej kiery. Koszt ok 150 zł i trzy popołudnia po pracy relaksującego dłubania. Efekt, dla mnie bomba.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Hefajstos
klepacz
klepacz
Posty: 612
Rejestracja: pt 06 lut 2009, 08:31
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pniewy

Re: Kierownica turystyczna HELI BARS

Post autor: Hefajstos » śr 23 lip 2014, 10:47

Czyli do orydzinalesowej poły dowierciłeś otwory i dopasowałes uchwyty kiery czy dorabiałeś?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości