a co... pochwalę się ;)

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
rommi
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2358
Rejestracja: śr 30 lis 2005, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Józefosław k/Piaseczna
Kontakt:

Post autor: rommi » pt 27 paź 2006, 16:09

Wilson pisze:Wydech puszczony górą idzie pod podnóżkiem pasażera, a jak widać na załączonych fotkach, jest tam jeszcze dużo miejsca, przy takim jak ten stelażu (Wingrack). Sama końcówka, będzie lekko przysłonięta przez stelaż i kufer, ale założyć się da
Nie jestem pewien - trzebaby było sprawdzić. Ale ja i tak wolę sakwy typu "badek" lub "ppamula" ;-)

Awatar użytkownika
badek
teksciarz
teksciarz
Posty: 128
Rejestracja: pn 11 wrz 2006, 08:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: badek » pn 30 paź 2006, 11:52

rommi pisze:Ale ja i tak wolę sakwy typu "badek" lub "ppamula"
:))

Mnie sie udało te sakwy kupić na allegro - kosztowały 299 PLN-ów. Wiem że sa w katalogu LOUISA i kosztuja 99 Euro-przynajmniej tyle kosztowały. Szukaj na allegro w zimie.

Awatar użytkownika
rommi
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2358
Rejestracja: śr 30 lis 2005, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Józefosław k/Piaseczna
Kontakt:

Post autor: rommi » śr 08 lis 2006, 16:01

A to jest warte zachodu ? Jak myślicie - bo ja nie mam z tym żadnego doświadczenia.
http://moto.allegro.pl/item138995097_ok ... nosci.html

GaBaS
klepacz
klepacz
Posty: 563
Rejestracja: śr 20 wrz 2006, 22:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków
Kontakt:

Post autor: GaBaS » śr 08 lis 2006, 19:52

Ja mam sakwy, ale już ich nie używam ponieważ: porysowałem sobie owiewkę(sznurkami), przesiąkają podczas dłuższego deszczu(ja byłem na kilkudniowym wypadzie 5dni lało), zdejmowanie i zakładanie (czas i upierdliwość) myślę, że do kuferków nawet nie ma co porównywać. Wiadomo jednak, że jak masz zamiar raz w roku gdzieś pojechać to nie musisz od razu inwestować w kuferki, ale jeżeli będziesz ich używać często, to już musisz to przemysleć. A i jeszcze jedno! do moich sakw producent dodatkowa dołożył dwa kondomki w razie deszczu rzecz jasna, niestety odfrunęły przy 180 possdro

ps oczywiście to jest tylko moje zdanie
hasło bez warunkowo! sakwy wyglądają choperrowo!
nie lubię goratexu, sakw i KONDONÓW!!! :evil AAA bo nie wpisałem KAPPA
Ostatnio zmieniony śr 08 lis 2006, 21:38 przez GaBaS, łącznie zmieniany 1 raz.
GaBBaS

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Post autor: Jacko » śr 08 lis 2006, 19:58

rommi pisze:A to jest warte zachodu ? Jak myślicie - bo ja nie mam z tym żadnego doświadczenia.
http://moto.allegro.pl/item138995097_ok ... nosci.html
Rommi, ja mam coś takiego.
Miejsca jest oki ale co do doświadczenia w jeździe to nie mam pojęcia bo leżą juz w szafie od roku.
Po prostu nie było okazji ich wypróbować. Ale są jeszcze kondonki od deszczu.
No a co do wypowiedzi GaBasa to myślę, że można troszkę zwolnić w deszczu i nie pomykać180 tylko na przykład 175 :mrgreen:

GaBaS
klepacz
klepacz
Posty: 563
Rejestracja: śr 20 wrz 2006, 22:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków
Kontakt:

Post autor: GaBaS » śr 08 lis 2006, 21:46

No właśnie Rommi i w sytuacji Jacka, kupować kufry to nie logiczne. Jacko, zle napisałem bo nie chodziło mi o jazdę w deszczu 180 na godzz. Nie sądzisz chyba, że jak na chwilkę wyszło słodeczko to miałem zdejmować kondonki :grin: Fakt, że producent chyba podawał max z sakwami. I jescze jedno JACKO!!! Poproszę jedną naklejeczkę taką jak masz Ty a drugą o połow mniejszą (czarną i białą). Podaj koszt prod+prowizję+etc. POSSSDRO
GaBBaS

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » czw 09 lis 2006, 07:35

Słuchaj Rommi.. ja mam dokładnie te sakwy tylko bez tej na siedzenie. Na wyjazdy typu - parę dni bęz ciągłego przemieszczania się z nimi - są super, bo zamocujesz do moto paskami (były w komplecie) i się super trzymają. Problem jest jak to inni już mówili z zakładaniem i ściąganiem z dużą częstotliwością, ale to przecież "zaleta" wszystkich sakw. Jeśli chodzi o pojemność to "rewela". Na wyjazd do zakopanego oddałem do dyspozycji mojej dziewczynie obie sakwy sobie zostawiając plecak- hehe, a ona 2 reklamówki ubrań spakowała do jednej sakwy !! To ja do drugiej jeszcze wpakowałem materac 2-os + śpiwór i takie tam drobiazgi. Ogólnie jak dla mnie to baaaardzo pakowne (jednak muszę powiedzieć że nigdy nie używałem kufrów). Nie chcę przesądzać że te sakwy są lepsze od kufrów.
Acha.. jeśli chodzi o deszcz, to mam z tym nielada doświadczenie ;) już pisałem o tym w innych postach, ale jak byliśmy w górach to oczywiście jak to w górach wracałem w porządną ulewę, od samego Zakopca do Krakowa lało, że nawet nie było sensu się zatrzymywać. . . a w sakwach ??? SUCHUTEŃKO i to bez żadnych "kondomków"..

jakby to powiedział ktoś z telewizji - DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE :)

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » czw 09 lis 2006, 08:11

Uzywam takich sakw tyle że moje mają logo Buffalo. Dla bezpieczeństwa wszystkie ubrania do sakw wkładam w typowe torby do śmieci. To przyzwyczajenie z wędrówek po górach z plecakiem. Jak pada ulewa to nie jadę zwykle więcej niż 130. Przy tej prędkości nakładane kondomki nie zlatuja. A przy drobnym deszczu ich nie zakładam. Nie przeszkadza mi że muszę sakwy ściągać dłużej niż kufry. Nie jeżdzę z nimi do sklepu.
Dodatkowo mocuje sakwy od dołu do podstaw tylnych podnóżków, żeby nie podskakiwały na wybojach i jednocześnie nie obcierały zadupka.
A przy okazji, na codzień nie muszę mieć zamontowanego bagażnika z podstawami do kufrów.
Jestem z nich zadowolony. :biggrin

Awatar użytkownika
rommi
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2358
Rejestracja: śr 30 lis 2005, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Józefosław k/Piaseczna
Kontakt:

Post autor: rommi » czw 09 lis 2006, 11:04

Teraz juz wiem co i jak. Dzięki wszystkim za opinie i uwagi. :pwned
Bardzo mi to pomogło w decyzji - kupię sobie takie :mrgreen: (qferki mi się nie podobają)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » czw 09 lis 2006, 12:28

ju welkom :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości