Licznik rowerowy.

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Licznik rowerowy.

Post autor: Vlaad » ndz 18 gru 2005, 16:16

Za?o?y?em w zesz?ym roku licznik rowerowy. Najwi?kszy ubaw mia?em w sklepie rowerowym, kiedy poprosi?em licznik wyskalowany do 300 kaemha :D . Go?cia za lad? zamurowa?o, a drugi, kt?ry dyskutowa? z klientem nie m?g? wydusi? z siebie s?owa. Powiedzia?em, ?e z g?rki tak szybko je?d?? :twisted: . SIGMA produkuje takie liczniki rowerowe, wi?c spoko - dosta?em. Przy monta?u trzeba troch? pokombinowa? przy mocowaniu czujnika do felgi i gotowe. Patent fajny bo ma kilka po?ytecznych funkcji. Szkoda tylko, ?e po paru tys. kilometr?w dosta? szmergla (pr?dko?? mu zaszkodzi?a :mrgreen: ) i teraz pokazuje co mu si? podoba :mrgreen: (zdarzy?o mu si? pokaza? 299 kaemha :D ). Musz? go zdemontowa? i sprawdzi? co mu jest.

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » ndz 18 gru 2005, 22:26

fajny pomys? szczeg?lnie w starszych VFRach :) w sumie to jak by? by? tak mi?y to mo?esz jaki? tutorial napisa? :> z fotkami to sie na strone wrzuci ;]

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » ndz 18 gru 2005, 23:24

UxY pisze: jak by? by? tak mi?y to mo?esz jaki? tutorial napisa? :> z fotkami to sie na strone wrzuci ;]
Nie ma sprawy, w?a?nie niedawno sta?em si? szcz??liwym posiadaczem cfr?wki i szalej? z fotkami - wi?c mo?e chocia? do czego? si? to przyda :mrgreen: .

Awatar użytkownika
sebavfr
teksciarz
teksciarz
Posty: 149
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: sebavfr » wt 20 gru 2005, 21:28

:) Witam ten licznik to fajna sprawa sam mia?em w tym sezonie taki zamocowany i nie narzeka?em najwa?niejsze to go dobrze wyskalowa? ?eby nie oszukiwa?, ale to wszystko jest w instrukcji. Jest kilka wersji tych licznik?w, pokazuj? pr?dko?ci, czas przejechany, zegarek.
Czujnik do tarczy mia?em zamocowany na poksipol i wytrzyma? a zrobi?em na nim 7 ty?.
I dalej si? sprawuje. :)

Seba.
Lepsza od rowera jest tylko VFRra.

VFR 800. 2001.

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » wt 20 gru 2005, 22:45

A my?leli?cie o tym, czy po zamontowaniu magnesu nie trzeba wywa?a? ko?a? W kt?rym miejscu (odleg?o?? od osi) umieszczali?cie magnes?
Ja podpatrzy?em co? ciekawszego, ale jednocze?nie 10x dro?szego :mrgreen: - zachorowa?em na odbiornik GPS... Funkcjonalno?? wielokrotnie wi?ksza - podstawowe modele Garmin'a posiadaj? takie funkcje jak typowy licznik rowerowy (pr?dko?? ?rednia, chwilowa, maksymalna), dystans no i oczywi?cie sam GPS (mapy, wp??rz?dne, wysoko??, kierunek). Kiedy? co? takiego kupi?, musz? tylko jaki? bank okra?? :mrgreen: .
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » wt 20 gru 2005, 23:33

a ja mam dwa pytanie ze wzgl?du ze tam jest zegarek tovery przydatna sprawa jesli chodzi o RC24 1. to jest radiowy licznik czy na kabel :P 2. jak czujke doka?dniej przyczepili?cie do ko?a ;p


Pozdro ;]

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » śr 21 gru 2005, 19:22

Yaco pisze: Ja podpatrzy?em co? ciekawszego, ale jednocze?nie 10x dro?szego :mrgreen: - zachorowa?em na odbiornik GPS... Funkcjonalno?? wielokrotnie wi?ksza - podstawowe modele Garmin'a posiadaj? takie funkcje jak typowy licznik rowerowy (pr?dko?? ?rednia, chwilowa, maksymalna), dystans no i oczywi?cie sam GPS (mapy, wp??rz?dne, wysoko??, kierunek). Kiedy? co? takiego kupi?, musz? tylko jaki? bank okra?? :mrgreen: .
Dobra sprawa ale raczej do transalpa albo jakiej yamahy terefere czy innego turystycznego enduro, wiekszosc map w gpsach nie ma rozroznienia ze wzgledu na rodzaj nawierzchni i takie tam tylko autostrady drogi krajowe i zwykle drogi... generalnie kiedys sie mozesz zdziwic jak droga asfaltowa sie skonczy a dalej bedzie droga gruntowa albo siakis zwir a twoj gps bedzie pokazywal taki sam rodzaj drogi jak wczesniej ;)

Awatar użytkownika
sebavfr
teksciarz
teksciarz
Posty: 149
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: sebavfr » czw 22 gru 2005, 17:39

Witam sygna? przesy?any jest kablem do licznika a sam magnes przymocowa? za pomoc? kleju do tarczy hamulcowej, trzeba tylko zwr?ci? uwag?, aby za bardzo nie wystawa?a, bo b?dzie zahacza? o zacisk hamulcowy.
I spoko wytrzymuje nawet najci??sze hamowanie sprawdzone na bieszczadzkich serpentynach.
Sebavfr.
Lepsza od rowera jest tylko VFRra.

VFR 800. 2001.

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » czw 22 gru 2005, 21:47

hehe, wporzo , a jaki to liczniik ? ten model i ewentualna cena? :) No i Vlaad jak by? m?g? to czekam na jaki? tutorial =:]

Awatar użytkownika
AGENTII
pisarz
pisarz
Posty: 250
Rejestracja: wt 15 lis 2005, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: AGENTII » pn 02 sty 2006, 20:21

CH?OPAKI CO WAM SIE DZIEJE JAKIE LICZNIKI OD ROWER?W DO PORZ?DNYCH MOTOCYKLI CZY WY CZEGO? SI? NAW?CHALI?CIE CZY JAKIE? ZIELE BY?O CO :?: :wink: :twisted: dla mnie osobi?cie to tr?ca troche wioch? nie obra?aj?c nikogo oczywi?cie, to tak pasuje jak vfr na ko?ach rowerowych :lol: :lol: :lol:
MANIEK OLSZTYN
www.extreme.olsztyn.pl

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » pn 02 sty 2006, 21:12

AGENTII pisze:CH?OPAKI CO WAM SIE DZIEJE JAKIE LICZNIKI OD ROWER?W DO PORZ?DNYCH MOTOCYKLI CZY WY CZEGO? SI? NAW?CHALI?CIE CZY JAKIE? ZIELE BY?O CO :?: :wink: :twisted: dla mnie osobi?cie to tr?ca troche wioch? nie obra?aj?c nikogo oczywi?cie, to tak pasuje jak vfr na ko?ach rowerowych :lol: :lol: :lol:
Masz u mnie browara !! :D Ja tam ?adnego paskudztwa do swojego cacuszka nie zamierzam montowa? - kupie se GPS'a ale na sta?e nigdzie go nie przykr?ce (pozatym musze uzbiera? te 1300 pln :mrgreen: ).
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » pn 02 sty 2006, 23:13

hehe ;[ ch?opaki ze?cie sie wkr?cili ;] idea ca?kiem fajna w cfaniaki macie zegarek w swoich VFr a ja np nie mam :] opr?cz tego takie pierdo?y jak ?rednia pr?dsko?? itp to moim zdaniem fajne gad?ety ;)

Awatar użytkownika
zbyl
pisarz
pisarz
Posty: 456
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 12:45
Imię: Zbyszek
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zbyl » wt 03 sty 2006, 08:11

Jesli chodzi o GPS to cie niezadowoli na pewno :D
Ja posiadam taka maszynke ale on nadal dokladny nie jest
zreszta pisze nawet na samym odbiorniku tak samo
jak pozycji ci nie poda do samych metrow
to tak samo predkosci posiada blad :D

zbyl

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » wt 03 sty 2006, 18:15

zbyl pisze:Jesli chodzi o GPS to cie niezadowoli na pewno :D
Ja posiadam taka maszynke ale on nadal dokladny nie jest
zreszta pisze nawet na samym odbiorniku tak samo
jak pozycji ci nie poda do samych metrow
to tak samo predkosci posiada blad :D

zbyl
Nie przekonasz mnie :P Chce dzipiesa i ju?... (btw. nie zamierzam uzywa? go tylko do motocykla)
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Awatar użytkownika
zbyl
pisarz
pisarz
Posty: 456
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 12:45
Imię: Zbyszek
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zbyl » śr 11 sty 2006, 08:44

ALe ja nie zamierzam sie przekonac zeby nie kupowac
uwzam ze mi sie przydaje bardzo szczegolnie jak jade w tereny ktorych nie znam.

zbyl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości