wydech do vfr-ki

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
skwaro
Posty: 7
Rejestracja: śr 13 wrz 2006, 23:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

wydech do vfr-ki

Post autor: skwaro » czw 14 wrz 2006, 22:53

czy do vfrki 97r pasuje wydech vfrki z 90-93 ??? wiem że jest inne mocowanie do kolektora.

Wczoraj tak ze zwyłej ciekawości i chęci posłuchania wolnej vfry zdemontowałem wydech i odpaliłem ..... zajeboza ...... nie mogłem jej wysoko podkręcać bo było już trochę za póżno i sąsiedzi za ścianą. Końcem końców wyszedłem z niezłym bananem z garażu i cały czas myślę o zmianie wydechu na asortyment.
Jakie macie wydechy i jaką kaskę wydaliście na nie ???? i czy pomogły w osiągach???

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » czw 14 wrz 2006, 23:07

Polecam Ci zakup jakiejs firmówki ,ja mam LASERA i gra jak ta lala ,fajnie brzmią jeszcze wydechy BOSa i nie ma porównania do oryginału..niech chłopaki napiszą jakie mają ,moim zdaniem przelot jest deko przy głośny i zagłusza troche prace silnika

Awatar użytkownika
badek
teksciarz
teksciarz
Posty: 128
Rejestracja: pn 11 wrz 2006, 08:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: badek » pt 15 wrz 2006, 08:51

Ja mam carbonowego ARROW przelotowego i uwazam że jest ok. Brzmienie jest basowe i na wolnych obrotach jest zupełnie cichy. Dopiero jak sie da w palnik to go słychac. Ogólnie nie wydaje sie głośny (pomimo że przelot) i nie jest przeraźliwy, ale przez niskie brzmienie słychac go z daleka.

Obrazek

Ale mam pytanko : czy ktos wywalał z VFR ta puszke z katalizatorem ? Bo ona znacznie tłumi głośność całego układu. Można ją po prostu wywalic ? Jak to jest z sondami lambda później i czy bedzie to w ogóle zyło ?

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » pt 15 wrz 2006, 10:35

ja mam zamontowanego DEVIL`a dość wysoko prowadzony co mi utrudnia zakładanie sakiew (ostatnio przytopiła mi się lewa sakwa), dlatego już załatwiłem sobie przelotowy wydech SHARK standardowo prowadzony poniżej podnóżka pasażera. Niestety jest własnie od modelu RC 36 I i jest inne mocowanie do kolektora i inny kąt łączenia :-( ale coś sie wymyśli. Musze to tak zrobic żeby szybko podmieniać wydechy jak będzie się szykowała jakaś dłuższa podróż, bo zakłądanie sakiew z tym wydechem to nie lada problem.. a czasu i cierpliwości wtedy nie mam 8)

Anton
bywalec
bywalec
Posty: 46
Rejestracja: pt 18 sie 2006, 13:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Choroszcz /Białystok
Kontakt:

Post autor: Anton » pt 15 wrz 2006, 10:38

Ja mam ARROW, ale nie wiem jak się ma dźwięk do oryginału gdyż kupiłem moto z tym wydechem. ARROW jak dla mnie bomba niski bas, w mieście dosyć głośny (zależy od obrotów) ale na trasie zupełnie nie przeszkadza.
RC 46 99r.

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pt 15 wrz 2006, 15:16

jak wywa;lisz katalizator to bedzie dzialalo ale nie wiem jak z sonda
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
badek
teksciarz
teksciarz
Posty: 128
Rejestracja: pn 11 wrz 2006, 08:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: badek » pt 15 wrz 2006, 15:50

LukeVFR pisze:ak wywa;lisz katalizator to bedzie dzialalo ale nie wiem jak z sonda
no własnie o to mi chodzi :) czy sie wtrysk nie popierniczy .....

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » pt 15 wrz 2006, 21:28

Jeżeli sonda lambda jest pomiędzy cylindrami a katalizatorem to wywalenie katalizatora nie ma wpływu na wtrysk. Sonda lambda kontroluje ilość tlenu w spalinach ograniczając podawanie benzyny do wtryskiwaczy tak aby w spalinach były resztki tlenu (mieszanka nie przesycona benzyną). Dzięki temu katalizator dopala tlenki węgla.

Ale jak się wywali katalizator a zobaczy to diagnosta na badaniu technicznym to nie podbije badań bo dany rocznik uważa sę że ma katalizator jako element obowiązkowy.

Awatar użytkownika
badek
teksciarz
teksciarz
Posty: 128
Rejestracja: pn 11 wrz 2006, 08:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: badek » sob 16 wrz 2006, 09:07

u mnie przegląd załatwiam bez motocykla :mrgreen: wystarczy sam dowód :mrgreen:

Awatar użytkownika
kris
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: wt 03 sty 2006, 11:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: kris » sob 16 wrz 2006, 22:31

Ja mam Termignoni fajnie buczy nie za głośno miły basik :lol:

Awatar użytkownika
Robin
pisarz
pisarz
Posty: 336
Rejestracja: sob 24 cze 2006, 18:34
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Robin » sob 20 sty 2007, 15:40

Szukam orginalnego tlumika do VFR 800 z 2000 r jak ktos ma zbedny to prosze o kontakt na gg:D

[ Dodano: 2007-01-20, 20:05 ]
albo czegosco fajnie brzmi i slychac gwizd;)
Nie dyskutuj z idiotą... Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem....

Awatar użytkownika
Hendrix
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 52
Rejestracja: wt 22 sie 2006, 12:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Post autor: Hendrix » ndz 21 sty 2007, 22:52


ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości