Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
brat_be
teksciarz
teksciarz
Posty: 139
Rejestracja: pn 14 kwie 2014, 08:55
Model VFR: V-TEC '03
Imię: Sławek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa / Przasnysz

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: brat_be » czw 04 maja 2017, 14:54

Koobsky pisze:Dzięki wielkie Sławku.
Niby tylko 5cm wyższa od mojej ale wydaje mi się, że to zrobi mega różnicę. Znaczenie ma też kąt pod jakim ustawiony jest deflektor. . . .
Nie ma za co. ;)
Ogólnie (wg mnie, oczywiście) zmiana robi różnicę w ochronie przed wiatrem, ale przez deflektor jest też głośniej. Ustawianie deflektora w max położeniu nie jest zbyt praktyczne - wprowadza zbyt duże "turbulencje". Ja najczęściej mam ustawiony 2 położenia poniżej max, ewentualnie, gdy jest dość ciepło, to całkowicie złożony. Tak w skrócie, takie są moje odczucia i mówię o jeździe we dwoje. :)
V-TEC '03 od St@rego :)

Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Model VFR: V-Tec A-5
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK
Kontakt:

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Koobsky » śr 10 maja 2017, 10:41

brat_be pisze:
Koobsky pisze:Dzięki wielkie Sławku.
Niby tylko 5cm wyższa od mojej ale wydaje mi się, że to zrobi mega różnicę. Znaczenie ma też kąt pod jakim ustawiony jest deflektor. . . .
Nie ma za co. ;)
Ogólnie (wg mnie, oczywiście) zmiana robi różnicę w ochronie przed wiatrem, ale przez deflektor jest też głośniej. Ustawianie deflektora w max położeniu nie jest zbyt praktyczne - wprowadza zbyt duże "turbulencje". Ja najczęściej mam ustawiony 2 położenia poniżej max, ewentualnie, gdy jest dość ciepło, to całkowicie złożony. Tak w skrócie, takie są moje odczucia i mówię o jeździe we dwoje. :)
Wczoraj zamówiłem szybkę. Jak mają na stanie to dziaiaj wyślą i jutro będę ją miał.
Ważne, żeby mi ciśnienie z klaty zeszło. Wiadomo, że całkiem się od pędu powietrza nie uchronimy ale jak będzie szło tylko po kasku to już będę zadowolony. Mam bar riser'y założone ale z tego co piszesz wnioskuje, że wystarczy mi regulacji. :)
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

Dlike
Posty: 3
Rejestracja: ndz 19 mar 2017, 13:32
Model VFR: VFR 800 2003
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Dlike » wt 16 maja 2017, 13:56

Gdzie zamawiałeś szybę i w jakiej cenie? Też zdecydowałem sie na mra vario touring i ciekaw jestem jakie są Twoje odczucia. btw. ile masz wzrostu? ;)

Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Model VFR: V-Tec A-5
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK
Kontakt:

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Koobsky » śr 17 maja 2017, 16:56

Dlike pisze:Gdzie zamawiałeś szybę i w jakiej cenie? Też zdecydowałem sie na mra vario touring i ciekaw jestem jakie są Twoje odczucia. btw. ile masz wzrostu? ;)
Szyby jeszcze nie założyłem bo nie miałem czasu.
Poza tym zachęcam do przeczytania regulaminu forum zapraszam do działu "POWITALNIA" zanim zadasz jakiekolwiek pytanie.
Pozdrawiam.
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

wjtk
bywalec
bywalec
Posty: 38
Rejestracja: śr 13 maja 2015, 16:39
Model VFR: VTEC
Imię: Wojtek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: wjtk » pn 19 cze 2017, 22:47

Dziś na autostradzie moja oryginalna szybka z fajnym deflektorem odleciała w siną dal uprzednio walnąwszy mnie w głowę ;-). Zestaw był fajny bo przy 220km/h i niewielkim pochyleniu nie wiało. Ale wygląda na to, że deflektor przyspieszył zużycie zaczepów/mocowania. Muszę kupić coś nowego, bo bez szyby nie jest zbyt fajnie. Wątek ma 15 stron i z tego co widzę każda sroczka swój ogon chwali. Czy są jakieś szybki, które przy wysokich prędkościach pozwolą na zachowanie komfortu oryginała z deflektorem?

Awatar użytkownika
Dzo-Dzo
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: czw 18 cze 2009, 15:35
Model VFR: RC 36 II
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Dzo-Dzo » śr 21 cze 2017, 12:02

K_L_A_M_A pisze:
sob 25 lut 2017, 16:21
obiecane foty:
IMAG1143.JPGIMAG1145.JPGIMAG1146.JPGIMAG1147.JPGIMAG1148.JPGIMAG1149.JPG
rozmiar deflektora 36 cm szerokość, 13 cm wysokość ( mierząc na środku - bez tych wyprofilowanych części pod uchwyty)
Deflektor ma (jak zresztą widać na fotkach) także zaokrąglone brzegi jak ori szyba. Występuje z tego co pamiętam chyba w trzech stopniach przyciemnienia (2 stopnie na 100%) Mój jest przeźroczysty wg mnie najlepiej pasuje do tej szyby. Regulacja na uchwytach jest w bardzo dużym zakresie. Regulować idzie stopień wysunięcia deflektora względem szyby jak i kąt natarcia powietrza na deflektor. Nie wiele udało mi się z nim pośmigać bo kupiłem go w październiku i niestety nie dane mi było go przetestować na większej liczbie ustawień. Na pewno nie czuć naporu powietrza do nawet 170 km/h lecz kosztem hałasu przez zawirowania powietrza. Będę zapewne kombinował z ustawieniami aby osiągnąć jakiś dobry kompromis, oczywiście jak tylko pozwoli na to pogoda:)
K_L_A_M_A mozesz napisać już coś wiecej o dokładanym deflektorze MRA? Jak ustawienia?
Jeśli możesz zmierzyć (pod kątem prostym)jaką odleglość masz od dolnej krawędzi deflektorze do szybka oraz górnej krawędzi deflektora do szyby i jak nisko jest osadzony czyli odległość dolnej krawędzi deflektora do górną krawędzi szyby?
Próbuje kombinować domowymi sposobami.

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: K_L_A_M_A » śr 21 cze 2017, 14:04

Pośmigałem już trochę i stwierdzam że zakup był trafiony deflektor spełnia swoje zadanie w 100%. Co do jego ustawień nie będę się rozpisywał ponieważ to zależy od indywidualnych preferencji użytkownika, jego wzrostu, pozycji za sterami itp. Każdy musi znaleźć ustawienia pod siebie. Ja osobiście jestem zadowolony , wczoraj z kumplem lecieliśmy ponad 2../h :)i nie musiałem się specjalnie chować za szybę. Przy takiej prędkości bez deflektora to już musiałem się przytulać do zbiornika, a tu normalna pozycja jak przy 60/h. Możesz wrzucić jakiś rysunek poglądowy o co dokładnie Ci chodzi bo nie za bardzo wiem o jakie kąty proste chodzi i jakie dokładnie odległości:)

Awatar użytkownika
Dzo-Dzo
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: czw 18 cze 2009, 15:35
Model VFR: RC 36 II
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Dzo-Dzo » śr 21 cze 2017, 14:21

Patrząc z boku coś takiego
DSC_0136.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Dzo-Dzo
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: czw 18 cze 2009, 15:35
Model VFR: RC 36 II
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Dzo-Dzo » sob 01 lip 2017, 15:33

Pierwsza przymiarka.. Jeszcze Bez jazdy próbnej!
Deflektor - Wysokość 14 cm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kuba Suwalki
Posty: 3
Rejestracja: sob 10 cze 2017, 11:02
Model VFR: 800 VTEC
Imię: Kuba
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Kuba Suwalki » sob 01 lip 2017, 15:57

Podacze się do tamatu. Zmienie szybe ze zdjęcia na oryginal
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dlike
Posty: 3
Rejestracja: ndz 19 mar 2017, 13:32
Model VFR: VFR 800 2003
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Dlike » wt 11 lip 2017, 12:02

Po przeczytaniu wątku jakiś czas temu zdecydowałem się na zakup mra vario touring do swojej vfrki. Jako że mam 194cm wzrostu obawiałem się, że nie spełni ona moich oczekiwać jakie zdążyły się zrodzić w mojej głowie. Pochodzenia poprzedniej szyby nie udało mi się zweryfikować. Najbliżej jej było do puig double bubble. Niesamowicie stabilna, nawet przy dużyc prędkościach, generująca stały napór powietrza bez zbędnych turbulencji. Fajna na krótkie wypady, ale po podróży na której przejechałem 2500km stwierdziłem, że nie jest to szczyt oczykiwań. Na dzień dzisiejszy z vario touring przejechałem na tyle dużo, że mogę podzielić się swoimi przemyśleniami. Tak jak pisali poprzednicy, mimo tego że szyba ma 7 stopni ustawienia deflektora, osobiście jeżdze na 5. Pochylając deflektor jeszcze bardziej w pozycje 6 i 7 zdecydowanie zwiększa się hałas generowany przez szybę, do tego muszę dodać, że ze względu na mój wzrost tworzą się zawirowania z tyłu głowy za kaskiem. Coś czego nigdy wczesniej nie odczułem. Obniżajając deflektor niżej pozycji 5 znikają charakterystyczne szumy wiatru powodowane przez deflektor a jazda zaczyna przypominać tą z przed zamontowania mra vario touring. Tak więc pozycja 5 jest dla mnie tą optymalną. Idać dalej, potwierdziam że praktycznie całe ciśnienie z klatki piersiowej zostało zdjęte. Efekt ten pozwala podróżować z prędkościami autostradowymi w pozycji wyprostowanej. Najbardziej ogólnie rzecz ujmując w moim przypadku potwierdziła się teoia, że dzięki mra odczuwam wiatr przy 150km/h tak samo jak 120km/h przy starej szybie. Nie zniknął jednak ogólny hałas. Tak więc przy szybkich przelotach przydają się stopery. (osobiście używam tych od alpine motosafe). Co do minusów nasuwa mi się jeden dość uciążliwy. Przez to, że deflektor rozprasza struge powietrza kierując ją w dużej mierze na mój kask, wyłapuje on niesamowite ilości owadów. Praktycznie po każdej przejażce szyba nadaje sie do czyszczenia. (choć może to i dobrze, dzieki temu oczyszczam świat z komarów ;) )
Jak narazie to tyle ode mnie, jesli macie jakieś pytania walcie śmiało
pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Dzo-Dzo
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: czw 18 cze 2009, 15:35
Model VFR: RC 36 II
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Dzo-Dzo » śr 12 lip 2017, 15:15

Pierwsza jazda z wcześniejszymi ustawieniami ( samoróbka więc o pozycjach nie ma mowy, wszystko na czuja...) wrażenia do bani, do 100 km/h wali w kask całym przekierowany powietrzem po wyżej 100km/h urywa głowę.
Drugie ustawienie, zmienione tylko X3=13cm czyli obniżyłem nie zmieniając kąta nachylenia - efekt podobny, wali w kask i jest głośno.
Jutro będę ćwiczył z pochyłem...

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: figaro » śr 12 lip 2017, 15:55

Dzo-Dzo zauważ, że szyba MRA vario turing jest wyższa i inaczej ukształtowana niż Twoja fabryczna. Stąd wynikać będą twoje problemy z doborem właściwego położenia deflektora. Może warto wysupłać te kilka zł i założyć coś, co jest już przetestowane i sprawdzone.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Dzo-Dzo
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: czw 18 cze 2009, 15:35
Model VFR: RC 36 II
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Dzo-Dzo » czw 13 lip 2017, 08:49

.... a że to wontek jaka szyba to już tu nie zaśmiecam !
Ja wybrałbym MRA Wario...

Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Model VFR: V-Tec A-5
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK
Kontakt:

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Koobsky » pn 07 sie 2017, 00:45

Zrobiłem Hiszpanię z szybą MRA Vario Touring i jestem bardzo zadowolony.
Szybę mam ustawioną w maksymalnym, górnym położeniu i muszę się pilnować z prędkością bo kilka razy się złapałem na tym, że leciałem sporo za szybko tylko dlatego, że nie czuć praktycznie oporu powietrza. Mam 180 cm wzrostu i mam sporo podniesioną kierownicę. Jeżeli chodzi o wydaną kasę na moto to były to najlepiej wydane pieniądze w tym roku. :)
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości