Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
virusek93
Posty: 11
Rejestracja: ndz 06 sie 2017, 14:11
Model VFR: 800 fi
Imię: Kamil
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piła/Poznań

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: virusek93 » śr 23 maja 2018, 08:31

O ciekawa alternatywa. Przyznam, że nie trafiłem na ich deflektory. Obecnie urzęduję w Poznaniu, ale spokojnie do 300km mogę się przejechać w ramach "wycieczki".

Awatar użytkownika
Słowiu
teksciarz
teksciarz
Posty: 155
Rejestracja: pn 19 lis 2012, 06:53
Model VFR: RC 46 FiFTiETH
Imię: Bartłomiej
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Augustów

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Słowiu » śr 23 maja 2018, 10:47

thomsson18 pisze:
wt 22 maja 2018, 21:38
virusek93 pisze:
ndz 20 maja 2018, 09:43
Przeszedłem przez cały temat, ale ciągle się wacham, więc może ktoś będzie wstanie coś podpowiedzieć. Mam 186cm i obecnie założoną cała czarną MRA Touring, niestety mam z nią dość "głośny" problem. W obecnym składzie już nawet przy 100km/h robi się głośno w kasku (bez zatyczek jest ciężko), gdyż większość powietrza trafia idealnie pod kask. Jak sobię wstanę to się robi cicho :o . Montował ktoś może deflector do zwykłego Touringa, czy też lepiej będzie wymienić całą szybę na Vario Touring? Pytanie do posiadaczy VT, czy nie wali wam wiatr pod kask przy dobrym ułożeniu delfektora?
Witam ja mam szybę mra Touring i mam 188 wzrostu więc wiało mi już po barkach i dokupiłem deflektor lostera i jest o niebo lepiej a z Mra VT nie jezdziłęm więc nie mam porównania ja mam taki https://szybymotocyklowe.pl/deflektory/ ... ele_nc-nc5
a skad jesteś bo widze wielkopolska to może nie masz do mnie daleko ??? :bye

Ciekawa sprawa bo.Mra jest wg opisu 4 cm krótsza od Lostera który jest tańszy.Ja mam 178cm ,mam aktualnie Loster Racing plus 15cm deflektor S od nich i wieje.Zastanawiam się więc nad Turystyczną z lub bez deflektora.Ale 47cm to wydaje mi się że dość wysoko
Codziennie spotykam wariatów pędzących na łeb na szyję.Czasami naprawdę trudno ich dogonić...

thomsson18
bywalec
bywalec
Posty: 38
Rejestracja: pn 02 paź 2017, 22:53
Model VFR: rc46 800 fi
Imię: Tomasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: thomsson18 » śr 23 maja 2018, 16:16

virusek93 pisze:
śr 23 maja 2018, 08:31
O ciekawa alternatywa. Przyznam, że nie trafiłem na ich deflektory. Obecnie urzęduję w Poznaniu, ale spokojnie do 300km mogę się przejechać w ramach "wycieczki".
Ja jestem z głogowa ale do leszna mogę podjechać więc miał byś coś ok 70km napisz tylko kiedy Ci pasuje .Pozdro

thomsson18
bywalec
bywalec
Posty: 38
Rejestracja: pn 02 paź 2017, 22:53
Model VFR: rc46 800 fi
Imię: Tomasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: thomsson18 » śr 23 maja 2018, 16:21

Słowiu pisze:
śr 23 maja 2018, 10:47
thomsson18 pisze:
wt 22 maja 2018, 21:38
virusek93 pisze:
ndz 20 maja 2018, 09:43
Przeszedłem przez cały temat, ale ciągle się wacham, więc może ktoś będzie wstanie coś podpowiedzieć. Mam 186cm i obecnie założoną cała czarną MRA Touring, niestety mam z nią dość "głośny" problem. W obecnym składzie już nawet przy 100km/h robi się głośno w kasku (bez zatyczek jest ciężko), gdyż większość powietrza trafia idealnie pod kask. Jak sobię wstanę to się robi cicho :o . Montował ktoś może deflector do zwykłego Touringa, czy też lepiej będzie wymienić całą szybę na Vario Touring? Pytanie do posiadaczy VT, czy nie wali wam wiatr pod kask przy dobrym ułożeniu delfektora?
Witam ja mam szybę mra Touring i mam 188 wzrostu więc wiało mi już po barkach i dokupiłem deflektor lostera i jest o niebo lepiej a z Mra VT nie jezdziłęm więc nie mam porównania ja mam taki https://szybymotocyklowe.pl/deflektory/ ... ele_nc-nc5
a skad jesteś bo widze wielkopolska to może nie masz do mnie daleko ??? :bye

Ciekawa sprawa bo.Mra jest wg opisu 4 cm krótsza od Lostera który jest tańszy.Ja mam 178cm ,mam aktualnie Loster Racing plus 15cm deflektor S od nich i wieje.Zastanawiam się więc nad Turystyczną z lub bez deflektora.Ale 47cm to wydaje mi się że dość wysoko
Ja nigdzie nie pisałem że nie wieje tylko że jest o wiele lepiej, bo bez deflektora pęd powietrza trafiał mnie w barki i przy wyższych prędkościach ściągało mnie z moto teraz jak jestem w normalnej pozycji to wiatr zahacza mi górę kasku a jak się trochę pochyle to wiatr mija mnie całkiem. Dodam tylko że wcale nie jest tak że im wyżej tym lepiej ja deflektor ma tak na 3/4 regulacji bo jak dam na maksa do góry to są jakieś dziwne zawirowania. Pozdro

Awatar użytkownika
Słowiu
teksciarz
teksciarz
Posty: 155
Rejestracja: pn 19 lis 2012, 06:53
Model VFR: RC 46 FiFTiETH
Imię: Bartłomiej
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Augustów

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Słowiu » czw 24 maja 2018, 21:25

Codziennie spotykam wariatów pędzących na łeb na szyję.Czasami naprawdę trudno ich dogonić...

Awatar użytkownika
KKamileQ
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: pn 04 wrz 2017, 21:23
Model VFR: 800FI
Imię: Kamil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: KKamileQ » śr 18 lip 2018, 00:15

Właśnie zamontowałem szybę turystyczną od MGG. Niestety nie ma zaczepów wchodzących w owiewkę i trochę tam odstaje. Stara Szyba lostera miała te zaczepy i ogólnie lepiej pasowała. Kolor ciemny grafit.

Zdjęcia:
https://drive.google.com/folderview?id= ... jJTU5PgjQ9
Chińskie 50ccm --> CB500 98r --> VFR800 Fi 98r

kalin20
Posty: 16
Rejestracja: śr 10 paź 2018, 17:43
Imię: Michał
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: kalin20 » sob 24 lis 2018, 20:33

Napisz coś więcej na temat wrażeń? Zamierzam taka sobie sprawić na święta i zastanawiam się czy warto

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
KKamileQ
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: pn 04 wrz 2017, 21:23
Model VFR: 800FI
Imię: Kamil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: KKamileQ » czw 06 gru 2018, 20:28

Dużej różnicy nie widzę. Miałem wcześniej szybe lostera racing którą poprzedni właściciel skrócił brzeszczotem. Wtedy mi wiało na klatę, a teraz na kask. Jest tak samo głośno. Na pewno lepiej wygląda z racingową szybą. Jedyny plus taki, że nie muszę się aż tak bardzo schylać żeby nie wiało
Chińskie 50ccm --> CB500 98r --> VFR800 Fi 98r

Awatar użytkownika
laku81
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 55
Rejestracja: pt 27 lip 2012, 12:33
Model VFR: 750 RC 36
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: laku81 » ndz 16 cze 2019, 12:49

Odświeżę trochę temat. Kupiłem szybę MGG jak dla mnie ok. Nie wieje tak bardzo w porównaniu do oryginału przy moich prędkościach 140 -160 jest dobrze. Nie trzeba się schylać. Co do jakości to dość przyzwoita.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

adamsssON
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 73
Rejestracja: pn 23 gru 2019, 23:51
Model VFR: 800 rc46
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: adamsssON » śr 08 sty 2020, 19:27

Er5, Diversion 600, Bobber GS 400, Honda cr125, RC46

Awatar użytkownika
kusy2
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 80
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 20:44
Model VFR: 800 fi
Imię: Mariusz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: kusy2 » śr 08 sty 2020, 20:32

Ja miałem i całe szczęście udało mi się ją odsprzedać. Słabe wykonanie. Przy montażu pękł jeden z języczków. Jeden otwór musiałem szlifiereczką przesunąć w bok,ponieważ był źle wywiercony. Przy owiewce brzydko spasowane.Chciałem jeszcze poprawić komfort i dokupiłem od nich deflektor. Porażka. Dołożyłem kilka stów i kupiłem MRA z deflektorem.
Jest żółtek 800 fi,oraz K1300GT

Awatar użytkownika
Milszy123
bywalec
bywalec
Posty: 22
Rejestracja: pn 12 lis 2018, 15:35
Model VFR: crossrunner
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Milszy123 » śr 08 sty 2020, 21:35

Te lostery to w ogóle jak jakieś tanie chińszczyzny. Zawsze źle spasowane. Wystarczy lekki nacisk i pękają jak cholercia. Co innego MRA - te są godne plecenia.

Enroth
Posty: 3
Rejestracja: ndz 27 paź 2019, 00:59
Imię: Tomasz
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Enroth » śr 08 sty 2020, 21:39

Też zainwestowałem w mra touring, cóż drogo, ale polecam

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Model VFR: RC46 FI
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: poscig » czw 09 sty 2020, 02:11

MGG nie znam, ale dobrze wygląda na moto. Loster wielka i jak koledzy piszą... Mega słaby produkt. Ja czekam na gołębia z szybą MRA racing, czarna z małym garbem, tylko 3cm wyższa od ori. Kiedyś miałem w innej vfr i wygląda świetnie, oraz spełnia swoje zadanie lepiej niż ori.... MRA Vario touring uważam, że jest najlepszą z szyb turystycznych, lecz jak dla mnie zbyt turystyczna...

adamsssON
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 73
Rejestracja: pn 23 gru 2019, 23:51
Model VFR: 800 rc46
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: adamsssON » czw 09 sty 2020, 07:27

Loster wielka, a takiej szukam, ale skoro mówicie, że słaby produkt to trzeba coś innego wysokiego poszukać. Po 40- tce musi być już komfortowo 😉. Nie będziemy się kłaść na baku- mój Plecaczek też czasem będzie sama jeździć.
Er5, Diversion 600, Bobber GS 400, Honda cr125, RC46

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości