Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: figaro » czw 09 lut 2017, 14:22

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
smurek
teksciarz
teksciarz
Posty: 137
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 12:12
Imię: Andrzej
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: smurek » pn 13 lut 2017, 17:01

Roznica pomiedzy MRA polega na tym tak naprawde ze do szyby takiej jak orginalna dolozony jest deflektor... Miałem taka ale niezbyt szczerze mowiac bylem zadowolony z efektu... Wyglada dobrze to trzeba przyznac. Ale ja zminiłem na turystyczna givi, dołożyłem do niej deflektor i nie załuje...

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: K_L_A_M_A » pn 13 lut 2017, 17:25

Nie do końca MRA VT jest to szyba identyczna z oryginalną, różnica jest w wysokości o około 5 cm na wysokości i troszkę inne profilowanie. Byłem specjalnie w sklepie z moją szybą OEM i przymierzałem jedną do drugiej bo też mnie to męczyło. Deflektor w MRA jest montowany przez nawiercanie można powiedzieć że na stałe . Sam osobiście zrezygnowałem z zakupu całej szyby i kupiłem sam deflektor, który również się różni od tego który jest oryginalnie przy MRA bo jest dwa razy wyższy. Montaż w tym przypadku jest opcjonalny przez wiercenie (zestaw w komplecie z deflektorem) lub bez wiercenia (trzeba dokupić mocowanie - około 80 pln - co też zrobiłem:) ) Także sumarycznie oryginalna szyba + deflektor MRA ( turystyczny) można powiedzieć że wysokością jest to samo co MRA vario touring z deflektorem - pomijając oczywiście delikatne różnice w profilowaniu. Jakby ktoś chciał mogę zrobić fotkę jak to wygląda.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Arnold » pn 13 lut 2017, 17:38

Nie miałem okazji zbytnio jeździć z szybami turystycznymi, ale mam porównanie między oryginałem, doublebubble i Vario Touringiem. Dla mnie VT jest zajebistą szybą. Do 190 całkiem smerfnie się jeździ, a i wygląda spoko. Sportowa jest lepsza jak oryginał ale w kask dmucha trochę.
P. S. Jak ktoś ma na sprzedaż VT w dobrym piniondzu to chętnie kupię. Chętnie całkiem przezroczystą. ;)
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Niron » wt 14 lut 2017, 11:11

dla mnie w VT jest słaba, w sensie liczyłem na lepszą ochronę przed wiatrem, jak za takie pieniąse. Będę coś kombinował, żeby powiększyć ten deflektor oryginalny, przy jeździe w 2 osoby nie ma większej różnicy czy jest rozłożony czy złożony ten deflektor i tak łbem telepie przy większych prędkościach.
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: belkot » wt 14 lut 2017, 13:08

moze w kasku lezy problem?

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Niron » wt 14 lut 2017, 20:13

Możliwe, jednak nie mam do czego porównać, bo mam tylko 1 kask. Podejrzewam że rozwiązanie kolegi smurek, daje lepsze efekty.
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: figaro » śr 15 lut 2017, 12:33

Niron pisze:...rozłożony czy złożony ten deflektor i tak łbem telepie przy większych prędkościach...
Jakie to prędkości :?:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Niron » śr 15 lut 2017, 20:00

Od 170 w górę
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: belkot » czw 16 lut 2017, 07:24

Prosze cie. PRzy 170 to nawet oryginalna szyba nie wprowadza turbulencji. Jedynie wiekszy napor wiatru jest. Spokojnie da sie jezdzic. Przy zalozonej MRA touring (bez deflektora) spokojnie 200+

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: figaro » czw 16 lut 2017, 21:32

W sumie przy tej prędkości powinien być jeszcze względny spokój. No chyba, że mierzysz powyżej 180 cm, wtedy może być różnie. :P
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
antek
pisarz
pisarz
Posty: 323
Rejestracja: pt 15 sie 2014, 23:18
Imię: Andrzej
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: antek » czw 16 lut 2017, 22:15

Wina kasku i to na pewno ,jeździłem wcześniej w Cabergu z oryginalną szybą i pod względem szarpania było ok przy każdej prędkości tylko był cholernie głośny ,zmieniłem na Sharka i nawet z szybą turystyczną powyżej 1.50 potrafi zaczepać makówką .
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu…

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: Niron » pt 17 lut 2017, 12:46

jak jadę sam jest ok, tylko z pasażerem jest ten problem, mam 173cm więc za wielki nie jestem, w takim razie trzeba będzie zmienić kask.
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

mrsojer
bywalec
bywalec
Posty: 35
Rejestracja: śr 25 maja 2016, 21:36
Imię: Adam
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: mrsojer » pt 24 lut 2017, 22:50

K_L_A_M_A pisze:Nie do końca MRA VT jest to szyba identyczna z oryginalną, różnica jest w wysokości o około 5 cm na wysokości i troszkę inne profilowanie. Byłem specjalnie w sklepie z moją szybą OEM i przymierzałem jedną do drugiej bo też mnie to męczyło. Deflektor w MRA jest montowany przez nawiercanie można powiedzieć że na stałe . Sam osobiście zrezygnowałem z zakupu całej szyby i kupiłem sam deflektor, który również się różni od tego który jest oryginalnie przy MRA bo jest dwa razy wyższy. Montaż w tym przypadku jest opcjonalny przez wiercenie (zestaw w komplecie z deflektorem) lub bez wiercenia (trzeba dokupić mocowanie - około 80 pln - co też zrobiłem:) ) Także sumarycznie oryginalna szyba + deflektor MRA ( turystyczny) można powiedzieć że wysokością jest to samo co MRA vario touring z deflektorem - pomijając oczywiście delikatne różnice w profilowaniu. Jakby ktoś chciał mogę zrobić fotkę jak to wygląda.
Poproszę fotkę jak to wygląda, bo też myślałem o takim rozwiązaniu.

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: Jaka szyba turystyczna, Givi, MRA a może MGG?

Post autor: K_L_A_M_A » sob 25 lut 2017, 13:05

postaram się jeszcze dzisiaj coś w tym kierunku podziałać:) Najbardziej co mnie zniechęciło do zastosowania szyby akcesoryjnej to wykończenie brzegu. W oryginalnej jest takie zaokrąglenie "zgrubienie" a wszystkie akcesoryjne które oglądałem są tak trochę ordynarnie ciachnięte na ostro. Widziałem że co niektórzy zakładają na rant coś w rodzaju "uszczelki" aby to jakoś wykończyć lub nawet firmy dają to w komplecie razem z szybą. Nie dla mnie taki patent, to dziadostwo później odpada/zsuwa się i wygląda jak "z okna na plac, a na placu remont" :) wiem bo miałem w poprzedniej maszynie ( tak kupiłem ) i szybko szukałem ori szyby.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości