XENON KIT - RC46

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
kecajm69
klepacz
klepacz
Posty: 1095
Rejestracja: ndz 02 wrz 2007, 22:28
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: kecajm69 » sob 07 lut 2009, 22:00

WiktorVFR pisze: powiem Ci tak: niewiem jak jest u was moze to cud nad wisla ale w warszawie codziennie sa wypadki z cyklu " przykro mi nie widzialem cie w lusterku" bylem przy kilku i mam na to .j.b.n. chce zeby moto bylo widoczne
To normalne w dużum mieście takich sytuacji będzie więcej ale gdybym w nim mieszkał też bym ich nie załozył ale to tylko mój wybór.
Jacek M.

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » ndz 08 lut 2009, 10:42

nie chce nikomu za skórę zachodzić, ale ja jakoś jeżdżę bardzo dużo po "dużych miastach" i nie mam nagminnie takich sytuacji.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » ndz 08 lut 2009, 10:52

WiktorVFR pisze: powiem Ci tak: niewiem jak jest u was moze to cud nad wisla ale w warszawie codziennie sa wypadki z cyklu " przykro mi nie widzialem cie w lusterku" bylem przy kilku i mam na to .j.b.n. chce zeby moto bylo widoczne
Pisałem pisałem i mi net padł, więc teraz napisze Ci w wielkim skrucie.

Bardziej widoczny dla kierowcy który Cie poprzedza dzieki przedniemu reflektorowi w swoim moto jesteś jedynie w sytuacji kiedy go oślepiasz jadąc na długich badz zle ustawionych lampach.
W miescie walą mnie ludzie z pseudoksenonami bo zwykle jest na tyle jasno że mnie nie oślepiaja, w momencie kiedy wracam do podkrakowskiej spierdoliny i co chwile mijam jakiegoś tempego chu.. z pesudoksenonami dzieki któremu przez chwile nie wiem gdzie jade mam ochote zajechać mu droge, stłuc lampy i skopać po jajkach, nie wiem kto wtedy będzie miał na to wyjeba.. ale jestem dość nerwowy i kiedys taka sytuacja może nastapić.

Jak pisze Jacek, nie musisz walić tymi pseudo ksenonami po oczach centralnie żeby oślepić jadacego z naprzeciwka, wstarczy poświata z reflektora który nie jest do tego kompletnie przystosowany, może jest lepiej niż w reflektorze z ryflowanym szkłem ale niech nikt mi nie mowi ze jest dobrze.

I nie obraz sie ale jeśli masz wyje... na to czy oślepiasz innych na drodze to może pora przeprowadzić sie np do turcji?

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » ndz 08 lut 2009, 12:49

no to inni mają wyje*tralala** na to że zajadą drogę motocykliści i on musi walczyć o brak kolizji. Najlepiej tępić ich za to a samemu pozostawać bez winy
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » ndz 08 lut 2009, 13:55

wychodze z założenia że choćbys miał motocykl obwieszony świecącymi bombkami z choinki to i tak ktoś Ci droge zajedzie, ludzie poprostu nie patrza a jak patrza to czasem nie zobaczyli by nawet różowego słonia, osobiscie 1sza vfrke zmasakrowal mi koles z podporzadkowanej, mimi ze na dlugich jechalem, ze motocykl czerwony, ze jechalem nie za szybko, w ostatnim miesiącu 2 osoby mi w aucie droge zajechaly, wyjechały poprostu z podporzadkowanej nawet nie patrzac w lewo! co by mi miały dac te światła bombki kamizelki i inne badziewia? chyba wewnetrzny spokoj i nadzieje bo raczejnic innego, poza tym prosze nie podniecajmy sie że to motocyklistom ludzie dorge zajezdzaja bo zajeżdzaja wszystkiemu co popadnie i nastawianie sie w tym wypadku anty puszkarsko jest moim zdaniem troche nie bardzo trafione.

Awatar użytkownika
kecajm69
klepacz
klepacz
Posty: 1095
Rejestracja: ndz 02 wrz 2007, 22:28
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: kecajm69 » ndz 08 lut 2009, 14:01

Shoov, Dokładnie nic nie pomoże na gapiostwo i nieostrożność ludzką.
Jacek M.

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » ndz 08 lut 2009, 17:31

co to są pseudo xenony? teraz swiatla mam wyregulowane, testowalem z kumplem i na moto i w smaochodzie jazdac naprzeciwko i nie razi

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » pn 09 lut 2009, 09:25

pseudo ksenon to jest wlaśnie to co masz w swoim motocyklu... chyba że zapomniałeś napisać że wsadziłeś tam soczewki i nie korzystasz z oryginalnego odbłyśnika to sorry.
Jedynie dobra optyka nie bedzie oślepiać, a dobra optyka = soczewka. W prawdziwym ksenonie poza linią światła masz zupełny cień, w przypadku zwykłej wymiany zestawu za 500zł przetwornicy i żarówek nie masz na to wiekszych szans.

Oczywiście pomine tutaj kwestie pytania dlaczego nikt z producentów nie pakuje do motocykli fabrycznie ksenonów. Ciężko było by zrobić w miare szybki uklad samopoziomujacy do motocyklowego xsenonu, w autach ten układ ogranicza sie praktycznie do samoczynnej zmiany lini swiatla w zaleznosci od tego jak obciazony mamy samochod bo na dziurach dziala za wolno i i tak oslepia.
Kwestie spryskiwaczy tez pominiemy, bo rozpraszanie swiatla przez brud na szkle jest ale nie ma z tym tragedi.
Tak wiec masz pseudo ksenon ktory tak czy siak w wiekszym badz mniejszym stopniu bedzie oslepial ;-)

A naprawde zaczelo sie od tego ze masz na to wyjeb... a mnie denerwuja ludzie ktorzy maja wyjeba... na innych na drodze ale to oczywiscienic osobistego wiec sie nie przejmuj, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » pn 09 lut 2009, 14:03

aha czyli uwazasz ze xenon ktory nie jest w soczewkowej lampie oslepia? no to cie zmartwie bo z tego co mowia mi ludzie z ktorymi latam, to nie oslepiam, wg mnie z tego co zaobserwowalem swiatlo soczewkowe jest slabsze niz takie na zwyklej lampie bez soczewki, a mi zalezy na dobrym oswietleniu:)

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » pn 09 lut 2009, 14:48

owszem śmiem twierdzić że twój fantastyczny reflekor jest w stanie oślepiać w jakimś stopniu mniejszym lub wiekszym w okreslonych sytuacjach, mi też różni ludzie różne rzeczy mówili m.in. mówili że święty mikołaj istnieje a jedna wróżka to nawet powiedziała że będe kiedys bogaty i będe mieszkał na wawelu niezle co ?

a ten twoj reflektor cudowny to wali swiatlem choc troche podobnie do tego na ponizszym zdjeciu czy jednak rozprasza swiatlo powyzej lini swiatła?

a najlepiej to zrob zdjecie w ciemnym garazu z wlaczonym reflektorem skierowanym na sciane bo jestem ciekawy jak to wyglada
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » pn 09 lut 2009, 15:59

Shoov, nie przetłumaczysz....
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » pn 09 lut 2009, 18:08

kurde no może jakims dziwnym zbiegeiem okoliczności lampa od 800ki dobrze skupia to swiatło i wszystko jest ok ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć więc chce zobaczyć na własne oczy linie światło cienia lampy wiktora ...

Awatar użytkownika
bartek V
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 88
Rejestracja: ndz 15 cze 2008, 21:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: bartek V » pn 09 lut 2009, 18:18

tez jestem strasznie ciekaw jak ta linia swiatłocienia wyglada w VFR 800 bo sie lekko zastanawiam zeby cos z oswietleniem zrobic... myslalem zeby soczewki wstawic ale cos mi sie wydaje ze sie nie zmieszcza w oryinalna lampe...pozatym trzebaby kupic druga zeby na niej przeróbki dokonac a lampy nie sa tanie... :roll:

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » pn 09 lut 2009, 19:04

jejuuu czy wam sie nudzi czy źle widzicie ? moze sobie soczeweczki należy sprawić? :D ja nawet nie myślę o lepszych żarówkach :D
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
bodzioprince
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 79
Rejestracja: czw 29 sty 2009, 14:23
Imię: Bodzio
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: bodzioprince » śr 18 lut 2009, 22:04

alternatom pisze:bodzioprince a gdzie ty robisz przegląd za 20 pln ? niedługo mi się koniczy,podaj adres na który mam wysłać pocztą dowód rejestracyjny,mogę dołączyć tablicę rej. i portfolio :grin:
U mnie w mieścinie a to dlatego ze to był przegląd za same światła nie całokształt 8)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości