XENON KIT - RC46

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
lary1978
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: S-EC

Post autor: lary1978 » pt 12 gru 2008, 20:02

Sam osobiście nie mam <jeszcze>ale widziałem i naprawdę warto takie coś zamontować w swoim motocyklu.Rożnica KOLOSALNA...

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » sob 13 gru 2008, 15:12

robsonic pisze:Ja już wrzuciłem do swojej na dwie lampy xenony. Miałem wcześniej soczewki i cieńko świeciły, za to xenony 4300K NAPIERD...... na maxa ;-)
4300k sa montowane jako seryjne xenony i rewelacji nie ma, jak ktos chce mocne bielusienkie swiatlo to polecam 6000k

Awatar użytkownika
Mundek
pisarz
pisarz
Posty: 351
Rejestracja: pn 25 wrz 2006, 13:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia (Olecko)
Kontakt:

Post autor: Mundek » wt 16 gru 2008, 03:09

Nosze sie rowniez z zamiarem kupna xenonow do swojego moto, ale mam pare watpliwosci. Generalnie rozwazam zakup zestawu proponowanego przez WiktoraVFR badz ze strony www.xenonowe.pl
Po przeczytaniu Waszych postow, poszperalem troche w necie. I tak, pomijajac kwestie finansowa, czy lepiej jest kupic zestaw dedykowany do moto, czy do dylizansu :?: Chodzi mi o to, czy latwiej jest znalezc miejsce pod owiewka dla dwoch mniejszych przetwornic typu slim (dedykowane dla motocykla), czy tez dla jednej wiekszej przetwornicy typu samochodowego? WiktorVFR, gdzie umiesciles swoje przetwornice?? Czy zasilanie prowadziles bezposrednio do aku, czy wpiales sie gdzies po drodze?? Wokol aku robi sie juz niezla platanina: alarm, zapalniczka, ewentualnie GPS, teraz xenony, na montaz czekaja tez manetki, ale te chyba beda wpiete gdzies po drodze…
Jak to wyglada ze strony prawnej. Wiem, ze zestawy sa robione zgodnie z norma ISO (jedna z nich) i maja atest TUV, ale czy nie bedzie problemu na corocznych badaniach technicznych, a co gorsze w razie policyjnej kontroli drogowej np. w Niemczech??? I czy nie mam problemu z prawidlowym wyregulowaniem wysokosci swiatel??
Pzdr Mundek!
VTEC 2009
GSX-R 750 K8
Uwielbiam VFR, ale Gikser to źródło czystej adrenaliny:))

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » wt 16 gru 2008, 06:40

jak zdejmiesz boczna owiewke to masz czarny półokrągly plastik ktory łaczy sie z osłona kolektorow - po prostu tam przywiercilem :) widac przetwornice przez dziury w owiewkach:). A co do regulacji? nie przejmuej sie tym ale nie oslepiam jeszcze nikt mi nigdy nie swiecil ze raze, a nawet jesli...to wole byc bardziej widocznym niz zeby pozniej bylo "przepraszam niewidzialem pana"

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » wt 16 gru 2008, 14:55

WiktorVFR pisze:
robsonic pisze:Ja już wrzuciłem do swojej na dwie lampy xenony. Miałem wcześniej soczewki i cieńko świeciły, za to xenony 4300K NAPIERD...... na maxa ;-)
4300k sa montowane jako seryjne xenony i rewelacji nie ma, jak ktos chce mocne bielusienkie swiatlo to polecam 6000k
Miałem wcześniej h3 soczewki więc K4300 dają rade..... mi tam wystarczy
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
bodzioprince
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 79
Rejestracja: czw 29 sty 2009, 14:23
Imię: Bodzio
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: bodzioprince » wt 03 lut 2009, 12:31

Ja też sobie taki zestaw założyłem ale jesli na lampie jest oznaczenie HCR lu HR to taka lampa niema homologacji na xenon.

MISIACZKI zatrzymały mi dowód, całe szczęście obeszło się bez mandatu.

Jak powiedziałem ze zmienię na miejscu na zwykłe żarówki i tym samym doprowadzę pojazd do prawidłowego stanu technicznego to czy dalej zabiorą mi dowód.

Odpowiedz brzmiała:
Dowodu nie zatrzymamy ale za świadome niezgodne z prawem przerobienie pojazdu otrzymam mandat w kwocie 500 zł. :shock:

Wiec wolałem zrobić przegląd za 20 zl i nie dyskutować. :cry:

Teraz założyłem Philips blue vision i jest lepiej niż na zwykłych bo xenon faktycznie raził innych po oczach. :idea:

Moja rada to lepiej nie kombinować bo z policja nie wygrasz. :twisted:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

katan
teksciarz
teksciarz
Posty: 169
Rejestracja: wt 16 wrz 2008, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Bemowo
Kontakt:

Post autor: katan » wt 03 lut 2009, 12:36

A mnie wkurzaja coraz częstsze, nieudolne przerobki swiatel na ksenony. Niemilosiernie raza w oczy co powoduje zle ocenianie odleglosci do takiego pojazdu. Jeszcze gorzej jest w puszkach bo jest to podwojnie mocniejsze oslepianie.. Mam nadzieje ze znajdzie sie wkoncu sposob na ten tani super tuning..

Zdro!
Tomek
katan, po prostu katan..

Celem jest droga

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » wt 03 lut 2009, 13:21

wystarczy je odpowiednio ustawic i nie beda razily jeszcze nie zdazylo mi sie zeby mi ktos mignac z na przeciwka ze oslepiam

Awatar użytkownika
jw
pisarz
pisarz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 15 cze 2008, 00:22
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa

Post autor: jw » wt 03 lut 2009, 13:52

Po części prawdą jest to co piszesz, ale taki myk można zrobić jedynie w rc 46 i nowszych. W starszych modelach, gdzie w reflektorach nie ma gładkiego szkła - strumień światła jest zaje...... rozproszony i takie "ksenony" świecą wszędzie, tylko nie tam gdzie trzeba. Wiem to z autopsji ;-)

Awatar użytkownika
alternatom
pisarz
pisarz
Posty: 264
Rejestracja: wt 18 gru 2007, 20:47
Imię: tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z kulunii, LU
Kontakt:

Post autor: alternatom » wt 03 lut 2009, 16:33

bodzioprince a gdzie ty robisz przegląd za 20 pln ? niedługo mi się koniczy,podaj adres na który mam wysłać pocztą dowód rejestracyjny,mogę dołączyć tablicę rej. i portfolio :grin:

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » wt 03 lut 2009, 20:23

jw pisze:Po części prawdą jest to co piszesz, ale taki myk można zrobić jedynie w rc 46 i nowszych. W starszych modelach, gdzie w reflektorach nie ma gładkiego szkła - strumień światła jest zaje...... rozproszony i takie "ksenony" świecą wszędzie, tylko nie tam gdzie trzeba. Wiem to z autopsji ;-)
czy ja cie kiedys razilem rc24?:P no prawda tamta lampa rozprasza troche to swiatlo ale nie ma takiej tragedii, zawsze wazniesze dla mnie bylo oswietlenie drogi a nie trzymanie sie przepisow

katan
teksciarz
teksciarz
Posty: 169
Rejestracja: wt 16 wrz 2008, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Bemowo
Kontakt:

Post autor: katan » śr 04 lut 2009, 09:11

WiktorVFR pisze: czy ja cie kiedys razilem rc24?:P no prawda tamta lampa rozprasza troche to swiatlo ale nie ma takiej tragedii, zawsze wazniesze dla mnie bylo oswietlenie drogi a nie trzymanie sie przepisow
To moze jezdzij na drogowych, wtedy jeszcze bardziej bedziesz widoczny.. a jakie oswietlenie drogi.. oo paanie..

Zdro!
katan
katan, po prostu katan..

Celem jest droga

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » śr 04 lut 2009, 09:20

WiktorVFR pisze:
jw pisze:Po części prawdą jest to co piszesz, ale taki myk można zrobić jedynie w rc 46 i nowszych. W starszych modelach, gdzie w reflektorach nie ma gładkiego szkła - strumień światła jest zaje...... rozproszony i takie "ksenony" świecą wszędzie, tylko nie tam gdzie trzeba. Wiem to z autopsji ;-)
czy ja cie kiedys razilem rc24?:P no prawda tamta lampa rozprasza troche to swiatlo ale nie ma takiej tragedii, zawsze wazniesze dla mnie bylo oswietlenie drogi a nie trzymanie sie przepisow
pamietasz jak sie spotkalismy na gumowanie na okęciu ? raziłeś zajebiście w rc24 :/
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
kecajm69
klepacz
klepacz
Posty: 1095
Rejestracja: ndz 02 wrz 2007, 22:28
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: kecajm69 » śr 04 lut 2009, 11:11

Też się zastanawiałem nad założeniem Xenonów ale one w zwykłych leflektorach dawają jednak rażącą poświatę i to jest fakt.
Jacek M.

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » sob 07 lut 2009, 08:58

kecajm69 pisze:Też się zastanawiałem nad założeniem Xenonów ale one w zwykłych leflektorach dawają jednak rażącą poświatę i to jest fakt.
powiem Ci tak: niewiem jak jest u was moze to cud nad wisla ale w warszawie codziennie sa wypadki z cyklu " przykro mi nie widzialem cie w lusterku" bylem przy kilku i mam na to .j.b.n. chce zeby moto bylo widoczne

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości