Ograniczyć spalanie

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
Revolut
pisarz
pisarz
Posty: 206
Rejestracja: sob 15 paź 2011, 13:42
Imię: Grzegorz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: Revolut » pn 25 cze 2012, 21:59

Co do spalania mniejszego niż 4.5... To mi wyszło 4.8, ale na przelotowym wydechu Arrowa, gdzie ogólnie spalania podczas jazdy codziennej wzrosło. Tak więc myślę, że na oryginalnym wydechu, mógłbym zejść do 4.5l/100km :D
Każdy chce oksytocyny i endorfin... :P Ale jak nie można... To pozostaje adrenalina :D
Obrazek - VFR 800Fi '00 "Caerulentis somnium" :D

Awatar użytkownika
niedziwedz
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: śr 25 kwie 2012, 09:37
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: niedziwedz » pn 25 cze 2012, 22:22

A ja zauważyłem w moim vitkacym że czy lecę 120 średnio czy 180-200 czy mam 5000 obr/min czy 8000 obr/min średnio to pali i tak w okolicach 7-7,5 l/100km nie wiem jak można w nim oszczędzić, bo zawsze jest podobnie czy jadę z kuframi czy bez czy jak emeryt czy jak sportem to zawsze jest bez zmian i wydaje mi się że to jest przyzwoity wynik, choć jak latam z kumplem który ma zx14 czyli 1400 pojemności ma power comandera i ponad 200 kucy i mu pali identycznie co mi tylko jak ja rozkręcę manetkę to polecę 240-250 a on 300 i ma większy motung to zaczynam się zastanawiać o co chodzi???

Awatar użytkownika
Lukaszny
pisarz
pisarz
Posty: 365
Rejestracja: pt 07 wrz 2007, 12:58
Imię: Łukasz
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: Lukaszny » wt 26 cze 2012, 14:04

Musisz zrobić dokładne pomiary, bo nie jest możliwe, aby bez względu na obroty i styl jazdy palił zawsze tyle samo. W przypadku Vitka różnice spalania w kontekście stylu jazdy są naprawdę duże - zwłaszcza jeśli mówimy o stylu jazdy gdy v-tec uruchamia się na każdym biegu.
W wolnych chwilach spamuje sobie na Blogu prawniczym - http://forumprawnicze.info/blog/2-blog- ... -nysztala/

Awatar użytkownika
jogi84
Posty: 14
Rejestracja: sob 02 cze 2012, 17:47
Imię: Janusz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: jogi84 » wt 26 cze 2012, 15:29

u mnie się uruchamia :) a nawet jeśli czasem nie to zawsze bardzo szybko to nadrabiam :twisted:

Awatar użytkownika
niedziwedz
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: śr 25 kwie 2012, 09:37
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: niedziwedz » wt 26 cze 2012, 20:21

Lukaszny pisze:Musisz zrobić dokładne pomiary, bo nie jest możliwe, aby bez względu na obroty i styl jazdy palił zawsze tyle samo. W przypadku Vitka różnice spalania w kontekście stylu jazdy są naprawdę duże - zwłaszcza jeśli mówimy o stylu jazdy gdy v-tec uruchamia się na każdym biegu.
no może jest różnica ale to jest tak niewielka że prawie nie zauważalna, ale już wcześniej gdzieś pisałem że mam wrażenie iż coś mało mocy ma na dole, więc może to jest tym spowodowane, nic pojadę na regulacje to go się sprawdzi dokładnie i zobaczymy czy coś wyjdzie, czy coś się zmieni :-)

Damox88
Posty: 6
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 00:57
Imię: Damian
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: Damox88 » śr 27 cze 2012, 02:04

Jestem użytkownikiem Damo 88 Piszę z tego loginu ponieważ mam chwilowy problem z zalogowaniem z mojej winy .

Ostatnio pewna osoba zapytała mnie jak ekonomicznie jeździć aby zmniejszyć spalanie , Odpowiedziałem Zgaś silnik w samochodzie i popchaj będzie mniejsze na 100km/h :biggrin

Na poważnie to jest motocykl choć posagu nie posiadam to przy zakupie nie interesowałem się spalaniem . Natomiast komu ile pali , ma znaczenie nie tylko regulacja gaźnika ,świec itp. do tego dochodzi ciśnienie w oponach , pony , styl jazdy , nawierzchnia , pogoda ( wiatr ) , prędkość ... wydaje mi się że ten 1L zawsze trzeba dodać odjąć :wink:

Awatar użytkownika
jogi84
Posty: 14
Rejestracja: sob 02 cze 2012, 17:47
Imię: Janusz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: jogi84 » śr 04 lip 2012, 19:37

...jak latam z kumplem który ma zx14 czyli 1400 pojemności ma power comandera i ponad 200 kucy i mu pali identycznie co mi...
Mam to samo tylko mój znajomy ma zzr 1400 i u niego wychodzi identycznie jak u mnie spalanie, ale jak ganiał z GSX-R 1000 na zamkniętej obwodnicy i dobijał do 330km/h to spalanie dochodziło mu do 18litrów (przynajmniej tak twierdził Jego komputer), tylko wiadomo - wtedy cały czas opór. Inna prędkość, inna gęstość powietrza i to robi swoje, a poza tym to jak Oni jeżdżą z vfr'kami to połowa ich kucy może iść na spacer. :)

Awatar użytkownika
niedziwedz
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: śr 25 kwie 2012, 09:37
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: niedziwedz » śr 04 lip 2012, 22:20

jogi84 pisze: a poza tym to jak Oni jeżdżą z vfr'kami to połowa ich kucy może iść na spacer.
no on mi tłumaczy że musi jechać ponad 200 bo wtedy odpoczywają mu mięśnie i się relaksuje bo tak ma wyprofilowana szybę że go pęd powietrza odciąża, a do tego jego koniki nie są zdławione, a ja mu na to że jak mnie weźmie na hol to też będę odciążony bo u mnie gdy na budziku ponad 200 to moi murzyni zadyszki dostają :biggrin

perz_86
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: sob 24 mar 2012, 19:33
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: perz_86 » czw 12 lip 2012, 16:41

Ja ostanio wymieniłem filtr powietrza i spalanie spadło z 10 do 8 (po mieście). Synchronizacja wtrysków była robiona niedawno, świece też. Czy można zrobić coś jeszcze żeby spalanie obniżyć? Bo jak na razie to nie stać mnie na więcej niż parę przejażdżek w miesiącu ;/. Jak mam do wyboru jazdę do pracy dieslem palącym w mieście 4l a vfr 8l to niestety wybieram zło konieczne ;/

Awatar użytkownika
emils
pisarz
pisarz
Posty: 400
Rejestracja: śr 01 cze 2011, 12:20
Imię: Emil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: emils » czw 12 lip 2012, 17:01

perz_86 pisze:Ja ostanio wymieniłem filtr powietrza i spalanie spadło z 10 do 8 (po mieście). Synchronizacja wtrysków była robiona niedawno, świece też. Czy można zrobić coś jeszcze żeby spalanie obniżyć? Bo jak na razie to nie stać mnie na więcej niż parę przejażdżek w miesiącu ;/. Jak mam do wyboru jazdę do pracy dieslem palącym w mieście 4l a vfr 8l to niestety wybieram zło konieczne ;/
To nie rozejrzałeś się ile pali vfr zanim ją kupiłeś? Ja rozumiem, że budżet skromny, ale podejrzewam, że kupno kosztowało Cię ok. 9-10tys więc to trochę śmieszne (bez urazy), że nie stać Cię na paliwo.
Poza tym kupując motocykl powinienes wiedzieć ile kosztuje eksploatacja. Tymbardziej, że dzisiaj są od tego fora jak również wiele artykułów nt VFR, które mówią dokładnie ile pali.
"Bóg stworzył Hondę, bo wie co dobre. A inne motocykle? Bo ma poczucie humoru!"

Idiotów na świecie jest mało. Ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

perz_86
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: sob 24 mar 2012, 19:33
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: perz_86 » pt 13 lip 2012, 07:13

Czytałem ale niestety zasugerowałem się wypowiedziami o spalaniu wielkości 6L. Teraz wiem że takie wartości w Vfr to utopia.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: kiki » pt 13 lip 2012, 09:21

a z którego roku masz VFR? Te z lat 2000-2001 palą mniej niż pierwsze roczniki

perz_86
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: sob 24 mar 2012, 19:33
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: perz_86 » pt 13 lip 2012, 09:33

a z którego roku masz VFR? Te z lat 2000-2001 palą mniej niż pierwsze roczniki
98

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: Kolega_PL » pt 13 lip 2012, 09:42

perz_86 pisze:..... Jak mam do wyboru jazdę do pracy dieslem palącym w mieście 4l a vfr 8l to niestety wybieram zło konieczne ;/
No trudno się mówi. :biggrin
A zastanawiałeś się nad komunikacją miejską, czy tam podmiejską. Zaoszczędzoną kasę przeznaczysz na paliwo do "żarłocznej vfr-y" ?
I tak Twój "wąż w kieszeni" będzie syty i Twoje pragnienie jazdy VFR zaspokojone :D
Adam

perz_86
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: sob 24 mar 2012, 19:33
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: perz_86 » pt 13 lip 2012, 09:48

Mój pech polega na tym że mieszkam pod wrocławiem i nie ma w mojej miejscowości komunikacji miejskiej.
Może założę LPG :D (butla na plecy i dzida)?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości