Ledy do kufra v47

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
damciosz
Posty: 2
Rejestracja: pn 21 sie 2017, 16:57
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna

Ledy do kufra v47

Post autor: damciosz » wt 03 lip 2018, 10:32

Witam serdecznie. Chce dodać do kufra v47 oświetlenie stop, pozycja, kierunki. Możecie polecić jakieś taśmy ledowe oraz diody led? Jak ktoś przerabiał ten temat to proszę o zabranie głosu w tej sprawie. Najbardziej głowi mnie złączka do odczepiania kufra... Może jakaś złączka hermetyczna samochodowa? czy coś innego?

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: Ledy do kufra v47

Post autor: K_L_A_M_A » wt 03 lip 2018, 21:33

proponuję złączkę samochodową hermetyczną:) osobiście również nastawiony byłem na ori givi i wywaliłem 150 pln na kpl złączek i co ? ano to że wszystko było ok przez parę pierwszych miesięcy a później złączki się lekko powycierały od drgań i zaczęła się migająca choinka. zastąpiłem to dziadostwo złączką hermetyczną za 8 pln i problem skończył się definitywnie.

damciosz
Posty: 2
Rejestracja: pn 21 sie 2017, 16:57
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna

Re: Ledy do kufra v47

Post autor: damciosz » śr 04 lip 2018, 23:08

ok, to złączka z głowy :)
a jakieś taśmy led godne polecenia? oraz diody led

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: Ledy do kufra v47

Post autor: K_L_A_M_A » czw 05 lip 2018, 16:08

Tutaj akurat trochę lipa bo givi ma swój standard jeżeli chodzi o rozstaw ledów - 20 mm . Jak na razie nie rzuciło mi się nic poza oryginałem z tym rozstawem. ( oczywiście biorąc pod uwagę że lustra ori zostają - można kombinować z taśmą która ma większe rozstawy i zrobić coś w rodzaju zakładek z taśmy pomiędzy ledami aby dopasować ich rozstaw) Jak bierze ktoś opcję wywalenia tych luster to rozstaw przestaje mieć znaczenie i można dać dowolną taśmę najlepiej o jak największej gęstości (x-led na metr) . Co do konkretnych ledów ciężko coś polecić, najlepiej poszukać takich o jak największej jasności ( ilości mcd lub jak kto woli lumenów) - zwłaszcza gdy zamierzamy wywalić lustra. Miejsce oryginalnie przystosowane jest do taśmy led lecz zastosowanie pojedynczych ledów również nie powinno stanowić problemu . Tutaj mamy dużo większe możliwości jeżeli chodzi o rozmiar, moc/jasność aż po ledy mocy ( wymagają odpowiedniego zasilania ) .Trzeba pamiętać o gabarytach i dobrać taki rozmiar aby dało radę je tam zmieścić, bo placu to tam jest naprawdę niewiele.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości