Osłona rur wydechu/heat shield

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
dym
Posty: 7
Rejestracja: czw 15 cze 2017, 21:48
Model VFR: 800
Imię: Paweł
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Osłona rur wydechu/heat shield

Post autor: dym » czw 22 cze 2017, 01:16

Dobry wieczór Koleżanki i Koledzy
Jako, że zabrałem się za delikatne modyfikacje wizualne swojej Hani ( vtec800abs 2006r, 15k przebiegu ), po lusterkach, nakładce na kierownicę i nakładce na wlew paliwa z włókna węglowego ( ostatnie dwie rzeczy kupione z małej firmy pod Poznaniem, nie pisze ktorej bo nie wiem czy tu można reklamować 8) ) przyszedl czas na wymianę właśnie tej częsci jak w temacie. Nie wiem jak się ona nazywa dokladnie po polsku, za co przepraszam. Chodzi o blachę z prawej strony motocykla, gdzie zaczynają się rury wydechowe i gdzie podczas jazdy znajduje się prawa łydka kierowcy. Próbowałem dodać załącznik ze zdjęciem, niestety bez sukcesu.
Oglądałem 8 tych Hond (roczniki 2003-2009) i każda jedna miała tę część skorodowaną, niezależnie od stanu reszty motocykla. Strasznie mnie to denerwuje i chciałbym ją wymienić na taką z włókna węglowego. Szukam od tygodnia i nie ma nigdzie poza galeriami gotowych motocykli. W związku z tym mam kilka pytań
-czy ktoś może ma tę cześć na sprzedaż?
-jak to się w ogóle fachowo nazywa? Zdaję sobie sprawę że to pytanie może się wydać śmieszne niektórym :biggrin
-czy ktoś jeszcze potrzebuje taką część?

Dzwoniłem dzisiaj do tego samego człowieka, który sprzedał mi te panele na kierownicę i na wlew, przedstawiłem problem, wysłałem maila i czekam na odpowiedź. Cała nadzieja w tym, ze oni sami produkują części z carbonu i jest to prawdziwe porządne włókno a nie tandetna naklejka.

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: Osłona rur wydechu/heat shield

Post autor: K_L_A_M_A » pt 23 cze 2017, 16:23

Cześć nie za bardzo wiem o którą część chodzi ponieważ po prawej stronie są dwie blachy poniekąd powiązane z nogą (łydką ) :) kierowcy tzn czarna "duża" mocowana bodajże w trzech punktach osłaniająca rury wychodzące z tylnych cylindrów, czy mniejsza z nierdzewki/kwasówki przykręcana bezpośrednio do rury idącej do samych wydechów? Zarówno jedna jak i druga to w sumie osłona termiczna :) ta większa koszt ORI to 516 w aso ta mniejsza coś koło 280 pln . Z twojego opisu biorąc pod uwagę tekst o rdzy, skłaniałbym się do tej większej :) Również walczyłem z rdzą na niej. Wypiaskowałem, pokryłem cynkiem w spraju (3 warstwy) ,polakierowałem i spokój. Koszt takiej naprawy to coś około 50-70 pln. Sam powiem szczerze nad karbonem się nie zastanawiałem :) Może dlatego że element w sumie mało widoczny, chyba że bardziej chodzi Ci o to aby nie korodował. Jestem tylko ciekawy ile sobie zażyczą za taką osłonę z włókna:) daj znać jak odpiszą :)

dym
Posty: 7
Rejestracja: czw 15 cze 2017, 21:48
Model VFR: 800
Imię: Paweł
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Osłona rur wydechu/heat shield

Post autor: dym » sob 15 lip 2017, 13:10

cześć, tak, to większa :)
Facet mnie niestety olał i nie odpisał, widocznie nie jest w stanie tego wykonać. Chciałem z włókna to mieć, między innymi po to, żeby więcej nie korodowało :(
Zrobiłbym tak, jak Ty zrobiłeś, ale lewa część tego dziadostwa jest dosłownie wyżarta przez rdzę na krawędziach, więc malowanie tu nic nie. Szukam dalej i faktycznie poniżej 400 złotych raczej jest to nie do dostania.

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: Osłona rur wydechu/heat shield

Post autor: K_L_A_M_A » ndz 23 lip 2017, 14:52

Obecnie widziałem kilka sztuk w dobrym stanie na alle.... w cenie coś koło 50 pln, wyszukać tylko w bdb stanie, aby nie była pognita, polakierować i już:) No chyba że wchodzi w grę tylko nowa:) to lipa $$

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości