uchwyt nawigacji montowany na szybie :)

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

uchwyt nawigacji montowany na szybie :)

Post autor: K_L_A_M_A » ndz 26 lut 2017, 12:54

No żeby nie było że siedzę bezczynnie i czekam na wiosnę :twisted: pochwalę się kolejnym ustrojstwem które właśnie ukończyłem.
Powodem dla którego się zabrałem za stworzenie tytułowego uchwytu było to że oryginalny uchwyt dołączony do navi typu RAM nie spełniał moich oczekiwań. Po pierwsze jedyna możliwość montażu była w miejscu mocowania jednej z klamek lub po dokupieniu za około 100 pln akcesoriów RAM umożliwiających montaż w innych miejscach tzn zbiorniczki wyrównawcze lub sztyca widelca i inne. Priorytetem było umiejscowienie navi jak najwyżej aby zerkanie na wyświetlacz nie zmuszało do zbytniego odrywania wzroku od drogi oraz aby navi nie "uciekała" razem ze skręcaniem kierownicy.
Po zakupie deflektora MRA oraz akcesoryjnych uchwytów do niego wpadłem na pomysł aby dodatkowy taki zestaw wykorzystać do budowy uchwytu:)
Zrobiłem praktycznie z tego co znalazłem w garażu i piwnicy ( głównie ze złomu:) ) Rurka pochodzi ze starego żyrandola śr 10 mm idealnie pasowała do uchwytów MRA. Kawałek ocynkowanej blachy 12x10 cm, przyssawka ze starego filterka do akwarium,kawałek płytki z jakiegoś plastiku na przekładkę, spawarka, pilniki, wiertarka,imadło i w sumie to wszystko:)
Tak to wyglądało w pierwowzorze przy pierwszych przymiarkach
1.JPG
2.JPG
Następnie troszkę jeszcze odchudziłem wiercąc kilka dodatkowych otworów oraz wycinając środek (wizualnie też zyskało po takim modzie)
3.JPG
4.JPG
następnie poszedł podkład oraz czarny lakier
5.JPG
6.JPG
No i już można po złożeniu w całość mogłem cieszyć się takim oto uchwytem
7.JPG
8.JPG
A tak prezentuje się na motorku :)
9.JPG
10.JPG

koszt w sumie ok 100 pln więc pokrył się z tym co musiałbym zainwestować w akcesoria RAM a tak przynajmniej spełnia wszystkie moje wymagania :)

Następne mody w trakcie :twisted:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Model VFR: nima
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: uchwyt nawigacji montowany na szybie :)

Post autor: wydra » ndz 26 lut 2017, 15:54

mam obawy że pomimo 2 punktów mocowania na szybie to navi będzie drgała na tyle że będzie cię to wkurzać.
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: uchwyt nawigacji montowany na szybie :)

Post autor: K_L_A_M_A » ndz 26 lut 2017, 18:53

Chyba nie zauważyłeś trzeciego punktu podparcia z przyssawką :) drgałaby bez tego pod ciężarem nawi na zasadzie kołyski-przewidziałem to :) uchwyt jest sztywny jak nie wiem co.

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Model VFR: nima
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: uchwyt nawigacji montowany na szybie :)

Post autor: wydra » ndz 26 lut 2017, 18:58

fakt nie zauważyłem, zobaczysz w praniu, dalej uważam że może to nie był to co przykręcenie do kierownicy, zobaczysz co i jak i daj znac ;)
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: uchwyt nawigacji montowany na szybie :)

Post autor: K_L_A_M_A » ndz 26 lut 2017, 19:01

na pewno nie zapomnę się pochwalić po pierwszych testach drogowych zarówno sukcesem jak i porażką - której rzecz jasna nie przewiduję :twisted:

GrześT
klepacz
klepacz
Posty: 508
Rejestracja: pt 14 lut 2014, 21:13
Model VFR: 800fi
Imię: Grzegorz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pomorskie

Re: uchwyt nawigacji montowany na szybie :)

Post autor: GrześT » ndz 05 mar 2017, 20:41

I co kolego?? Testowales już twój patent na drodze??
VFR 800fi :D
Motocykle okresu Prl :biggrin

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: uchwyt nawigacji montowany na szybie :)

Post autor: K_L_A_M_A » pn 06 mar 2017, 07:25

nie ukrywam że sezon rozpocząłem wczoraj, lecz w w całej tej euforii nawet nie pomyślałem o navi:) jak tylko pogoda pozwoli to postaram się na tygodniu coś w tym kierunku podziałać.

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: uchwyt nawigacji montowany na szybie :)

Post autor: K_L_A_M_A » śr 24 kwie 2019, 20:21

Zapomniałem w sumie o uchwycie navi , obiecałem że opiszę jak się zachowuję ten mój patent i jakoś uleciało .....ogólnie po kilku przejażdżkach z navi zauważyłem że za bardzo się trzęsie góra/dół- waga navi zrobiła swoje, więc z obawy o szybę wprowadziłem małą modyfikację która polegała na stworzeniu kolejnego punktu podparcia mocowanych pod tymi rogami które osłaniają śrubki szyby. Od czasu modyfikacji ( ponad półtora roku) zrobiłem pare tysi po przeróżnych drogach i mogę z czystym sumieniem polecić takie rozwiązanie . Navi nawet na największyh wybojach jest siedzi sztywno jak przyspawana. Miejsce montażu minimalizuje odrywanie wzroku od drogi. Wiem że polecenia głosowe niektórym wystarczają lecz w dużych aglomeracjach zwłaszcza przy drogach wielopasmowych gdzie na odcinku 100-200m potrafi być kilka zjazdów z rożnych pasów same informacje głosowe mogą być niewystarczające i bez zerknięcia na ekran można wylądować w "lesie". Postaram się wrzucić w najbliższych dniach fotki ze zmodyfikowanym uchwytem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości