Cb Radio w RC 36II

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Hubu » sob 12 wrz 2009, 08:52

Fakt CB potrafi uratować życie...ja wczoraj niestety trafiłem na foto radar...i czekam teraz na zdjęcie :evil:
Nie myślałeś żeby antenę umieścić jakoś na górze kuferka ?

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Post autor: Vermilion » sob 12 wrz 2009, 10:13

To na jaki ty trafiłeś fotoradar, że zdjęcia się boisz?? Ja mam zrobione z 50 zdjęć i żadne nie przyszło, powód? Brak rejestracji z przodu moto i twarz w kasku niewidoczna. No chyba, że trafiłeś na radar co od tyłu robi, ale ich w PL jest jak na lekarstwo :P

PS. To już wiem na co pójdzie 500zł w zimę ^^
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Post autor: Buła » sob 12 wrz 2009, 11:03

witam,fajna sprawa takie CB i sam tez myslałem nad zainstalowaniem w moto i przez zime bedzie trzeba cos pomysleć.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Hubu » sob 12 wrz 2009, 12:28

Puszką jechałem , jakbym jechał moto to bym się tak nie przejmował :sad:

Awatar użytkownika
awiater
pisarz
pisarz
Posty: 381
Rejestracja: czw 02 paź 2008, 11:05
Imię: Andrzej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Post autor: awiater » sob 12 wrz 2009, 13:02

W okolicach Bytowa gmina Kęsowo, jak się leci z Wawy do Łeby bocznymi ścieżkami, jest fotoradar straży miejskiej, co robi fotki z przodu i z tyłu:-) Co do anteny, myślałem o montażu na kuferku, ale wtedy by była słaba masa, a i czasami kuferek zdejmuję jak nie potrzebny.

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Post autor: Diego » sob 12 wrz 2009, 20:42

awiater pisze:W okolicach Bytowa gmina Kęsowo, jak się leci z Wawy do Łeby bocznymi ścieżkami, jest fotoradar straży miejskiej, co robi fotki z przodu i z tyłu:-) Co do anteny, myślałem o montażu na kuferku, ale wtedy by była słaba masa, a i czasami kuferek zdejmuję jak nie potrzebny.
Dokładnie ten fotoradarek,czarnuchy przysłali fotke od tylaszczy i skończyło się na 100pln.

Awatar użytkownika
slimak
klepacz
klepacz
Posty: 1135
Rejestracja: pn 05 sty 2009, 19:25
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ROBUŃ okolice Kołobrzegu

Post autor: slimak » ndz 13 wrz 2009, 21:47

panowie tych co robią w dwie strony to już nie jest tak mało, a ich liczba przybywa

kwiatek

Post autor: kwiatek » wt 15 wrz 2009, 08:02

To i ja dorzuce swoje 0.03..

Pytanie mam o mikrofon z tego zestawu ?
Czy testowales ?

Bo ja mam interkom albrechta i generalnie mikrofon wywalilem, bo dziala do 40 km/h.
Polecalbym przerobke i wymiane mikrofonu na cos takiego.

http://allegro.pl/item736990117_mikrofon_roznicowy.html

Po zmianie u mnie tego mikrofonu, da sie rozmawiac do 140km/h przez interkom bez problemow.

Co do CB to tez mam plan na dlugie zimowe wieczory i plan mam taki
ze w kufrze zamontuje Sirio triflex albo President floride,
lub cos podobnego tak zeby mase pociagnac od motocykla (wiec nie bedzie
to antena na magnes tylko do stalego uchwytu).

Radio tez mysle nad tym alanem, ale czesciej mysle o ALBRECHT 6890.
Tyle ze dosc slabe opinie slyszalem o tym.

Czy nie masz problemow z regulacji Squelsza i glosnosci w trakcie jazdy rekawica ??

Ja juz nie mam pomysly gdzie u siebie w VTEC-u zamontuje, bo na glowce ramy mam GPS..
a poza tym to miejsca mam jak na lekarstwo.

Pozdr
AK

Awatar użytkownika
awiater
pisarz
pisarz
Posty: 381
Rejestracja: czw 02 paź 2008, 11:05
Imię: Andrzej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Post autor: awiater » wt 15 wrz 2009, 08:34

Z tym mikrofonem to racja, bo podczas nadawania powyżej 120 to mobilki mówią, że mi radio trzeszczy, nie dziwne wkońcu zawirowania powietrza powodują szum. Dobry pomysł z tymi mikrofonami. Co do anteny myślałem o montażu na kufrze, ale jak wcześniej pisałem, kufer czasami zdejmuję. Pozdr

SZCZooR

Post autor: SZCZooR » pt 27 lis 2009, 23:28

Wszystko super. tylko czy da sie zrobic tak zeby bluetooth wykorzystac. mam kask z wmontowanym bt i calkiem mi to pasuje:) zadnych kabli nie ma.

swoja droga ja mysle co by pod siedzonkiem sobie radio zamontowac. nie musze go przeciez widziec obym slyszal inu.

ps. wszystkie radary moga łapac od tyłu ponoc. tylko wtedy juz nie lapia od przedu i trzeba je przestawiac.

Awatar użytkownika
Łysolek
Shrek
Shrek
Posty: 1261
Rejestracja: sob 04 lip 2009, 08:45
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

Post autor: Łysolek » pt 18 cze 2010, 15:02

dzięki Andrzejowi dysponuje już takim samym zestawem i jestem bardzo zadowolony :)
Zamontuje jeszcze coś takiego Ani i kwestia komunikacji na moto rozwiązana :) ( w przypadku zestawu bluetooth koszt. ok. 1100 PLN i trzeba ładowac co jakiś czas )

Awatar użytkownika
Kornik
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2147
Rejestracja: ndz 11 lis 2007, 23:42
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kornik » wt 20 lip 2010, 00:38

Ja mam Inteka H-520 plus kamizelka taktyczna do której montuje radio, a w kasku siedzi Midland BT-1 (zestaw kierowca plus pasażer) szkoda Łysolku, że nie kupiłeś sobie z Anią zestawu BT-2 double który jest dla dwóch kierowców (lub dla kierowcy i pasażera).

Ja gadałem przez telefon przy 120 km/h i ja rozumiałem i rozmówca rozumiał wszytko (ojciec się zdziwił jak mu powiedziałem że jadę w tym momencie), testowałem to też już w mieście jeśli chodzi o połączenia telefoniczne i jest zajebiście, nareszcie koniec denerwowania się że ktoś mi wydzwania.

CB-radio do 120 km/h spokojnie mogę gadać i odbierać do 140 km/h już tylko słuchać, a powyżej to już w AGV mam wicher :P

Komunikacja BT działa do spokojnie 10 m powyżej zaczyna się krzaczyć a przy 15m się rozłącza lecz jak tylko się znajdzie w zasięgu znowu się nawiązuje. No i Daga może sobie muzy słuchać w czasie jazdy a jak wiem że będę konkretnie wyprzedzał to szybki komunikat interkomem i dzida :)

Generalnie jestem zadowolony z zestawu. Jeszcze tylko chyba antenę z 72 cm zmienię na 145 cm :P, zrobię jakieś mocowanie na motocyklu radia i wykombinuje coś z guzikiem Push-To-Talk (PTT) bo przez grzane manetki (chyba) mam sprzężenie jak go lokuje na manetkach

Moje ceny to:
- Intek H-520 (lekko używany) 200PLN
- Midland BT-1 plus zestaw do CB-radia 640PLN
- Antena President 72cm 150PLN
Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.

Honda VFR800 (1999) - Sprzedana (Poszukiwana)
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports DCT
Toyota CHR Hybrid

Awatar użytkownika
Łysolek
Shrek
Shrek
Posty: 1261
Rejestracja: sob 04 lip 2009, 08:45
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

Post autor: Łysolek » śr 21 lip 2010, 15:08

Marcinie po pierwsze jak prowadze moto to nie rozmawiam przez tel :)
Zestaw , który zaproponował Andrzej wydaje mi sie ok, bo interkom BT-2 ma zastosowanie tylko na dwa kaski aby sobie pogadac, tudzież podłączyć telefon a kosztuje ok. 700 zł
Ja mam CB + zestaw słuchawkowy plus antena itd... za 550 , jak Ania sobie kupi taki sam jestesmy że tak powiem niezależni, każdy moze miec nasłuch na 18 tudzież 28 za granica lub przechodzimy na ustalony kanał i sobie gadamy :D ot tyle z mojej strony :)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kornik
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2147
Rejestracja: ndz 11 lis 2007, 23:42
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kornik » śr 21 lip 2010, 15:16

Widzisz Adamie ja mam tak samo tylko plus mozliwośc gadania z pasarzerem i nasłuch gps'u oraz odbior telefonu, a to ostatnie mi sie przydaje bo czesto do mnie dzwonią jak jeżdzę a tak to przynajmniej odbiore i jak moge to zamienie kilka zdań a jak nie to powiem ze jestem w drodze i niebardzo :) )

Dla was to twoje rozwiązanie jest dobre ale ja jednak chciałbym móc odebrac telefon bo np. umawiam się z toba na latanie i niestety coś wypadło i dupa się nie porozumiemy bo bedziesz poza zasiegiem mojego CB :)

Ale ja to ostatnio wygodnicki sie robię :P
Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.

Honda VFR800 (1999) - Sprzedana (Poszukiwana)
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports DCT
Toyota CHR Hybrid

Awatar użytkownika
GrzesiekBstok
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: czw 02 cze 2011, 11:19
Imię: Grzegorz
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok

Re: CymBał Radio w motocyklu

Post autor: GrzesiekBstok » wt 17 sty 2012, 13:36

trochę odgrzeję kotleta, bo odkąd kupilem moto to myślę o zamontowaniu radia :)

znalazłem, że polecany już wcześniej Bastek sprzedaje alana 42 odrazu z zestawem
http://allegro.pl/zestaw-motocyklowy-al ... 59253.html

dumam, który mikrofon wybrać, przyklejany na rzep czy na drucie? mieści się to to wogóle w kasku?
mam kask szczękowy agv longway II
VFR 800 FI, 2001
Astra G Caravan Z16XE, 2002

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości