Cb Radio w RC 36II

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Cb Radio w RC 36II

Post autor: mictom » pn 12 wrz 2016, 09:43

Witam,
Chciałem zaprezentować mój sprzęt, który zamontowałem wg. mojego uznania w najlepszym miejscu (nie pod kanapa bo nie ma do niego żadnego dojścia) w mojej RC 36II

Radio Alan 42 multi
Antena Snake 27 Black 1125mm
Albrecht BHS-300
CHS-300
OHS-500
Przewód z bezpiecznikiem 5A

Opis i zdjęcia stopniowo, ale na pytanie, Czy warto zakładać? Warto, wyjeżdżasz spod domu i wiesz, gdzie jest insignia, na którym kilometrze laser i na której zatoczce ITD ze swoim kamszotem wbudowanym w samochód, korki, objazdy. Koszt zestawu na nowych częściach 700zł.

Słuchanie i nadawanie. Odpalam motocykl i wystrajam obcięcie szumów, tak żeby była cisza, automatycznie dostają się do mnie tylko najmocniejsze sygnały, kosztem ciszy w kasku. Im wyższa prędkość tym trzeba głośność zwiększać i mówić głośniej. Zawsze można zwolnić poniżej 100 zapytać się i dzida
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Hefajstos
klepacz
klepacz
Posty: 612
Rejestracja: pt 06 lut 2009, 08:31
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pniewy

Re: Cb Radio w RC 36II

Post autor: Hefajstos » pn 12 wrz 2016, 10:15

Mam to samo u siebie ,tylko inna antene.
Z montażem nie ma większego problemu- należy pamiętać aby podstawa anteny była montowana do metalu , który jest przytwierdzony do ramy motocykla. U siebie dokonałem zmiany włącznika nadawania, na pstryczka elektryczka , aby nadawać z możliwością operowania sprzegłem, kierunkami, klaksonem podczas jazdy...
Problem był tylko z tym małym uchwycikiem do szybkiego demontażu radyjka.
U mnie w kasku szczękowym wyfrezowałem sobie w stryropianie miejsce na głośniki, co by uszu nie ściskało.

Co do prędkości a rozmowy, potwierdzam do złoty zero da sie , powyżej juz nie.
Polecam!

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Cb Radio w RC 36II

Post autor: mictom » pn 12 wrz 2016, 10:21

Z anteną racja, i druga sprawa nie ma co liczyć, że antena 30cm będzie dobrze odbierać, musi być dłuższy bacik. Do mocowania radia wyciąłem taki uchwyt z nierdzewki, przymocowałem pod śruby od sprzęgła/klamki

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4210
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Cb Radio w RC 36II

Post autor: emil » pn 12 wrz 2016, 21:58

Odbierać będzie, ale z nadawaniem lipa. Pytanie, czy to faktycznie warto zakładać? Po to się wsiada na moto, żeby słuchać wyzwisk tirowców i pytać o insignie?

Awatar użytkownika
VFRKrzysztof
klepacz
klepacz
Posty: 592
Rejestracja: czw 09 lip 2009, 01:03
Imię: Krzysztof
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb Radio w RC 36II

Post autor: VFRKrzysztof » pn 12 wrz 2016, 23:49

viewtopic.php?f=75&t=7319&hilit=cymba%C5%82
Tu jest opisane chyba pierwsze na forum CB na motku.
Ale od kiedy jest Yanosik to ja CB w aucie nie używam a już tym bardziej nie myślę o wożeniu CB na moto.
The best is yet to come! :-)

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Cb Radio w RC 36II

Post autor: mictom » wt 13 wrz 2016, 02:27

Nadawanie i odbiór w terenie górzystym mam w zasięgu 6km. Nie zawsze ktoś mrugnie lub poinformuje, że stoją. Kasa którą trzeba będzie wysypać na mandaty drogą nie chodzi więc wole zapytać co się dzieje na trasie przez którą będę przejeżdżał. Telefon mam stary, a te jednorazówki co są teraz jakoś mnie nie przekonują. Jeden woli Yanosika, drugi CB a trzeci będzie jechał nie zważając na nic, grunt żeby jeździć z głową i nawijać kolejne kilometry. Tak jak pisałem, dla mnie jest to warte założenia( zresztą już mi się zwróciło) i w co raz więcej motocyklach to spotykam.

Co do Yanosika - biorąc pod uwagę obecny zasięg laserówek i czasu w jakim dostaje się powiadomienie o suszarce to dla prędkości przelotowych na trasie dla moto jest po prostu za późno.

Awatar użytkownika
Hefajstos
klepacz
klepacz
Posty: 612
Rejestracja: pt 06 lut 2009, 08:31
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pniewy

Re: Cb Radio w RC 36II

Post autor: Hefajstos » wt 13 wrz 2016, 10:19

Zawsze można pogadać na temat wrażeń i emocji z kierownikiem tirolota, który przed chwilą chciał Cie zabić spychając naczepa na przeciwny pas ruchu bo nie spojrzy w lustro , ze juz jest wyprzedzany...

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Cb Radio w RC 36II

Post autor: mictom » pt 16 wrz 2016, 15:25

Prosiłbym o połączenie, bądź podpięcie mojego pod temat
starszy stażem viewtopic.php?f=75&t=7319&start=30, bo z pośpiechu założyłem nowy temat, niepotrzebnie, wybaczcie i z góry dziękuję Tomek

GrześT
klepacz
klepacz
Posty: 512
Rejestracja: pt 14 lut 2014, 21:13
Imię: Grzegorz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Cb Radio w RC 36II

Post autor: GrześT » ndz 05 mar 2017, 21:08

Ja na codzien używam w samochodzie cb-radia :D a na moto to jeszcze nie widziałem :D ale z opisów wnioskuję że to fajna sprawa :D może kiedyś odkopie ten temat
VFR 800fi :D
Motocykle okresu Prl :biggrin

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości