VFR VTEC lekki tuning

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: magik » pt 10 kwie 2015, 11:10

belkot pisze:Chodzilo o koszty. Zeby zrobic na pół okrągło trzeba by dwoch kolanek. Tak wystarczylo tylko jedno. Moim zdaniem nie ma to znaczenia

Wczoraj poszedlem o krok dalej... Czekam na ukrzyżowanie :evil:
20150409_210142.jpg
fajnie a z czego skorzystałeś ? i do czego podpiąłeś ??

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: belkot » pt 10 kwie 2015, 11:50

Listwa led sprzedawana na metry w kazdym supermarkecie budowlanym. 11 zl za mb. do tego peszel - 10 zl za 25mb :). Mozna kupic listwe zalana w silikonie troche drozsza ale nie trzeba peszla (nie mieli na stanie) ale peszel lepiej sie montuje. Podłączone do skrzynki bezpiecznikowej pod 20A (swiatla). do tego samego podłączylem gniazdko zapalniczki. Dzis zaloze owiewki powinno fajnie wgladac...

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: zaba80r » pt 10 kwie 2015, 12:08

No to się robi "fast and flashes 9" :)
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: magik » pt 10 kwie 2015, 12:33

belkot pisze:Listwa led sprzedawana na metry w kazdym supermarkecie budowlanym. 11 zl za mb. do tego peszel - 10 zl za 25mb :). Mozna kupic listwe zalana w silikonie troche drozsza ale nie trzeba peszla (nie mieli na stanie) ale peszel lepiej sie montuje. Podłączone do skrzynki bezpiecznikowej pod 20A (swiatla). do tego samego podłączylem gniazdko zapalniczki. Dzis zaloze owiewki powinno fajnie wgladac...
miałem trochę inny patent na to ale jest to sposób pomyślę ale może w zimę najpierw lampa tył będzie szła na LED jak co, wtedy może dociążę obwód świateł choć ja bym to na osobnym włączniku robił

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: belkot » pt 10 kwie 2015, 12:50

do kabla podłączyć wyłącznik nie jest problemem. Pojeżdżę troche zobaczymy jak to sie sprawuje. Musze jeszcze zrobic oswietlenie tablicy. Ale to juz zrobie z zalanej silikonem listwy.

Awatar użytkownika
reddccrew
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: ndz 02 lut 2014, 12:35
Imię: Remek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: reddccrew » pn 13 kwie 2015, 12:40

O ile te tłumiki to kwestia gustu, to temat z diodami 100% nietrafiony.

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: belkot » pn 13 kwie 2015, 12:47

reddccrew przykro mi ze w ten sposob sie wypowiadasz. Tak jakbys mial wyłącznośc na nieomylność. Oswietlenie to równiez kwestia gustu i uwazam ze niepotrzebnie pokutuje tu syndrom wiochy. Zalozylem owiewki przejechalem sie wieczorem po miescie i powiem ci ze zajebiscie to wyglada, juz nie wspomne o bezpieczenstwie. Sam bys takie chcial gdybys zobaczyl ale pewnie boisz sie opinii innych. Jak dokoncze motocykl zrobie mu noca sesje i wtedy ocenisz czy wiocha czy nie.

Awatar użytkownika
LudwigVan
teksciarz
teksciarz
Posty: 184
Rejestracja: pn 17 cze 2013, 11:47
Imię: Piotr
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mikołów

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: LudwigVan » pn 13 kwie 2015, 16:12

belkot pisze:reddccrew przykro mi ze w ten sposob sie wypowiadasz. Tak jakbys mial wyłącznośc na nieomylność. Oswietlenie to równiez kwestia gustu i uwazam ze niepotrzebnie pokutuje tu syndrom wiochy. Zalozylem owiewki przejechalem sie wieczorem po miescie i powiem ci ze zajebiscie to wyglada, juz nie wspomne o bezpieczenstwie. Sam bys takie chcial gdybys zobaczyl ale pewnie boisz sie opinii innych. Jak dokoncze motocykl zrobie mu noca sesje i wtedy ocenisz czy wiocha czy nie.

Lubię to! :twisted:
- hmm, mówi Pan że nie był malowany, to dlaczego czacha ma inny odcień?
- Panie, widzisz pan te przetłoczenia i zagięcia? To metalik jest, to dla tego. Światło załamuje.
Pan spojrzy na Allegro, wszystkie tak mają...

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: Niron » pn 13 kwie 2015, 16:20

czekam na foty nocą wtedy będzie widać co to i do czego :wink: :D
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
reddccrew
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: ndz 02 lut 2014, 12:35
Imię: Remek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: reddccrew » pn 13 kwie 2015, 18:10

Ale ja broń boże nie napisałem że to wiocha :-) po prostu moim skromnym zdaniem VFR to nie taki typ motocykla który jest podatny na takie mody :-)

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: belkot » pn 13 kwie 2015, 18:33

A jaki twoim zdaniem bedzie ok? Wiem o co ci chodzi. Np. siatka tuningowa na starym golfie wyglada jak wiocha ale na motocyklu daje dobry efekt. Tak samo uwazam z ledami. Gdy stalo sie modne to w stanach za sprawą filmu szybcy i wsciekli czesc ludzi zaczela wkladac "neony" do kazdego grata. I to jest wiocha. Moim zdaniem V-tec ma caly czas ladna sylwetke, wyglada nowoczesnie i takie oswietlenie da mu fajny efekt. Zreszta wiekszasc motocykla jak ladnie zrobic bedzie ponad czasowa...

Anyway... pomalowalem wczoraj w garazu jeszcze zadupek zeby sie laczyl ladnie z przodem. Wydaje mi sie jednak ze czegos tam brakuje... moze jakas zgrabna naklejka? Ma ktos pomysl
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: zaba80r » pn 13 kwie 2015, 18:47

Pytanko odnośnie tej białej gumy w sprayu. Jak wiadomo guma ma swoją chropowatość , i że tak powiem dużo brudu zbiera i mało oddaję :) kurz etc. Po chwili będzie to szare i będziesz to co raz malował w całości? ? Może jakoś to zabezpieczyć np czymś bezbarwnym, lepiącym i stygnacym?? Zwiększysz jej trwałość i z myciem motunga nie będzie problemu. Hmmm tak sobie dumam. Pzdr ps super wyszło. "Podobie mnie się " :)
Ostatnio zmieniony pn 13 kwie 2015, 18:54 przez zaba80r, łącznie zmieniany 1 raz.
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Awatar użytkownika
dzi-es
pisarz
pisarz
Posty: 353
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:26
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: dzi-es » pn 13 kwie 2015, 18:50

są środki do mycia plastidipa, ale pewnie drogie :) Ledy cóż... pokaż jak to swieci bo na tamtym zdj kiepsko widać cokolwiek. Biała siatka moim zdaniem za bardzo rzuca sie w oczy.

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: belkot » pn 13 kwie 2015, 19:10

Siatka nie biala tylko srebna. Ma sie rzucac w oczy. Mysle ze my Polacy za bardzo sie boimy pokazac. Lepiej sie nie rzucac w oczy i siedziec cicho.... taka narodowa skromnosc po latach komunizmu :)

Co do gumy to po pierwsze jest to tak tanie ze mam w dupie. Jak sie nie sprawdzi to zerwe i okleje folią :) Po drugie mylem w sobote na myjce moto bo bylo ubrudzone po deszczu. Guma szczegolnie bo jest biala :) to ze jest chropowata nie ma znaczenia. Wiec dobra wiadomosc jest taka ze brud zszedl bardzo latwo a druga taka ze guma nie zeszla pod cisnieniem karchera.

Mysle ze zabardzo myslicie i sie przejmujecie. Kup puszke za 50 zl i pomaluj co chcesz. Jak nie wyjdzie to zdejmiesz gume i bedziesz mial serie.... :)

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: VFR VTEC lekki tuning

Post autor: magik » pn 13 kwie 2015, 19:32

belkot pisze:A jaki twoim zdaniem bedzie ok? Wiem o co ci chodzi. Np. siatka tuningowa na starym golfie wyglada jak wiocha ale na motocyklu daje dobry efekt. Tak samo uwazam z ledami. Gdy stalo sie modne to w stanach za sprawą filmu szybcy i wsciekli czesc ludzi zaczela wkladac "neony" do kazdego grata. I to jest wiocha. Moim zdaniem V-tec ma caly czas ladna sylwetke, wyglada nowoczesnie i takie oswietlenie da mu fajny efekt. Zreszta wiekszasc motocykla jak ladnie zrobic bedzie ponad czasowa...

Anyway... pomalowalem wczoraj w garazu jeszcze zadupek zeby sie laczyl ladnie z przodem. Wydaje mi sie jednak ze czegos tam brakuje... moze jakas zgrabna naklejka? Ma ktos pomysl
Ja bym to już zostawił, ale ja jestem raczej minimalistą. Może bym tylko klosze kierunków na białe wymienił i może lampę z tyłu ale to już droga zabawa

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości