Zmiana półek w RC24

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Bercolek
Posty: 2
Rejestracja: wt 16 paź 2012, 12:51
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Zmiana półek w RC24

Post autor: Bercolek » ndz 22 lut 2015, 14:43

Witam,
Chcę założyć wyższą kierownicę do RC24. Do tej pory mam risery ale to nadal jest nie to, Moto cały czas lata po mieście.
Aby zrobić to dobrze i touringowo najlepiej założyć kierownicę całą a nie clipony.
Czy wiecie od jakiego modelu pasuje półka?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
martinpl
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: śr 05 lis 2014, 12:32
Imię: Marcin
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiana półek w RC24

Post autor: martinpl » pn 23 lut 2015, 14:23

Dołączam się do pytania, mam podobny problem,wymuszony przez życie, lewa kierownica była pęknięta i kiepsko naprawiona (nieumiejętny spaw). Bezpieczeństwo to podstawa więc szukam innej używanej/nowej. Problem w tym że większość dostępnych używek pochodzi z RC24 z pierwszego rocznika (średnica goleni 37mm) a mój sprzęt jest z 88r i ma golenie o średnicy 41mm i kierownice zamiennie nie pasuje. Od RC36 wizualnie też się różnią, więc nie ryzykuję kupna w ciemno.
Akcesoryjne clipony niestety są niższe niż oryginalna kierownica, a że jeżdżę głownie w mieście, a wzrostu posiadam blisko 2m to wolałbym jednak podnieść kiere niż obniżać.

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Zmiana półek w RC24

Post autor: figaro » pn 23 lut 2015, 14:26

Dajcie jakieś zdjęcia, RC24 jest coraz mniej, więc foto lepiej zobrazuje problem.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
martinpl
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: śr 05 lis 2014, 12:32
Imię: Marcin
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiana półek w RC24

Post autor: martinpl » wt 24 lut 2015, 10:09

Sprawa wygląda tak:
Obrazek
Patrząc od góry zdjęcia:
- kierownica od VFR 750 RC24 od roku 88 w górę, średnica goleni 41mm, śruby mocujące po zewnętrznej, od przodu moto
- kierownica od VFR 750 RC24 roczniki 86/87, średnica goleni 37mm, śruby mocujące po zewnętrznej, od przodu moto
- kierownica od VFR 750 RC36, średnica goleni 41mm, śruby mocujące po wewnętrznej, od tyłu moto

Moja kierownica była pęknięta i kiepsko pospawana, taki kupiłem motocykl, na szczęście zobaczyłem to zanim spaw puścił, tak to wygląda:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A więc poszukuję albo oryginalnej kierownicy do RC24 po 88r, albo zakładam akcesoryjną. Ale... oryginalne kierownice podnoszą rączki o około 6cm,
a niestety clipony zazwyczaj są niskie jak tu:
Obrazek
Ewentualnie można próbować takie:
Obrazek
Jednak dalej to ledwo osiąga seryjną wysokość, na dodatek ciężko dostać na 41mm, więc pozostaje kupowanie większej i dotaczanie tulei.

Plus dodatkowo koszt takiej zabawy, plus rączki, plus ciężarki, to koszt zbliża się do wartości całego motocykla :P

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Zmiana półek w RC24

Post autor: figaro » wt 24 lut 2015, 12:50

Watro przemyśleć jeszcze jedną możliwość.
Modele RC24 /drugiej generacji/ i RC36 /przynajmniej pierwszej generacji/ miały niemalże jednakowe górne półki /szkice w załączniku/.
Może wymienić razem półkę i kierownice?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Bercolek
Posty: 2
Rejestracja: wt 16 paź 2012, 12:51
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiana półek w RC24

Post autor: Bercolek » pn 18 maja 2015, 12:40

Witam,
Po dłuższym czasie stwierdzam co następuje:
Półka górna pasuje plug`n`play od NTV 650 - ja mam od Deaville.
Zależnie jaką kierownicę damy to możemy mieć problem z linkami i/lub przewodami. Najkrótszy jest przedniego hamulca, potem linki gazu. Przewód sprzęgłowy trzeba tylko inaczej przełożyć - nie może iść między lagami.
Ja muszę zmienić (przedłużyć) przewody przednie - bez tego nie dam rady zmienić kierownicy. Plusem tego jest, że będę miał przewody w stalowym oplocie :)
Na dowód że to nie teoria - zdjęcia z soboty - przymiarki.
IMG_20150516_181127.jpg
IMG_20150516_181120.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dzi-es
pisarz
pisarz
Posty: 353
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:26
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiana półek w RC24

Post autor: dzi-es » pn 18 maja 2015, 14:31

czyli od rc36 też by półka siadła. Bo od NTV pasuje i do rc36. W RC36 bolce "ustalające" kierownice są po zewnętrznych stronach półki tzn po lewej i prawej stronie jakby cos. Półke od rc36II ktoś miał za 20zł... to taka sama. Kierownice za 50-80 by kupił. Także komplet ok 100-120 jak lagi macie 41mm.

Marcinvfr750
Posty: 1
Rejestracja: ndz 10 lip 2016, 19:32
Imię: Marcin
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiana półek w RC24

Post autor: Marcinvfr750 » pt 22 lip 2016, 15:24

Witam.Robił ktoś taką przekładkę w wersji z 37 mm lagami. Od Hondy cb500 myślicie że by pasowała?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości