Tylny błotochron :)

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
ZioLek-82-
klepacz
klepacz
Posty: 574
Rejestracja: ndz 16 mar 2014, 11:17
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łochów

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: ZioLek-82- » czw 05 mar 2015, 08:53

a czy podejdzie taki błotochron do Fi? Jak tak to i ja się piszę na sztukę..
nie wiemy co nas może jeszcze spotkać, nie wiemy kiedy może nas coś dopaść ..

Była:YAMAHA XJ 900 Diversion 95 /Są: HONDA CX 650 EURO 83r / HONDA VFR 800 FI 01r /

Awatar użytkownika
Bruce
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 85
Rejestracja: ndz 11 maja 2014, 21:00
Imię: Tomek
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź, pabianice i okolice

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: Bruce » czw 05 mar 2015, 13:28

Do Fi nie podejdzie. Ale nie ma problemu bo w obydwu linka które podałem znajdziesz hugger do Fi to można zamówić wszystko w jednej przesyłce :D

Dzwoniłem do Majstra i niestety nie jest dla niego ani trochę opłacalne aby zrobić to w czarnym kolorze więc zostaje malowanie.
" Lepiej mieć z czego pocieniować niż nie mieć z czego pogrubasić " :mrgreen:

Coś dla nacieszenia oka:
http://www.youtube.com/watch?v=6wDBAU3kHZs
http://www.youtube.com/watch?v=fXWVYtsf43Y

czezare
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 91
Rejestracja: sob 23 lut 2013, 13:06
Imię: Cezary
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: czezare » czw 05 mar 2015, 17:31

trudno folia carbonowa będzie pięknie wyglądała na tym :) pytanie czy to będzie szło łatwo okleić...
w każdym razie patrząc po ruchu w tym temacie zainteresowanych jest pare osób :)
VFR 800 vtec '2006 >> VFR 1200 FD-A '2010

Awatar użytkownika
Bruce
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 85
Rejestracja: ndz 11 maja 2014, 21:00
Imię: Tomek
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź, pabianice i okolice

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: Bruce » czw 05 mar 2015, 22:25

Też nad tym myślałem ale moim zdaniem lepiej jest pomalować. Bądź co bądź jest to element który będzie się brudził wszystkim co się da zaczynając od błota przez brudną wodę z pod koła a kończąc na oleju i smarze do łańcucha. Sądzę że da radę to okleić ale odklejać będzie się jeszcze szybciej. Mnie najbardziej podoba się pod kolor moto ale rozważam zakup większej ilości folii przezroczystej i oklejenie nią błotnika żeby lakier tak bardzo nie cierpiał. Po długiej trasie zamiast szorować i rysować lakier wyrzucasz starą folię i zakładasz nową. Może jest troche roboty ale raz na jakiś czas to można :)
" Lepiej mieć z czego pocieniować niż nie mieć z czego pogrubasić " :mrgreen:

Coś dla nacieszenia oka:
http://www.youtube.com/watch?v=6wDBAU3kHZs
http://www.youtube.com/watch?v=fXWVYtsf43Y

Awatar użytkownika
Bruce
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 85
Rejestracja: ndz 11 maja 2014, 21:00
Imię: Tomek
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź, pabianice i okolice

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: Bruce » czw 12 mar 2015, 00:35

No i wreszcie jest :) Odebrałem dzisiaj :) Jak dla mnie robota pierwsza klasa. Wstawione są od razu tulejki do przymocowania przewodów tak jak w oryginalnej osłonie. Na zdjęciach nie da się tego pokazać ale na samym błotniku na górnej części są takie drobne wzgórki nieco mniejsze od łebka od szpilki z uwagi na to że takie same były na pierwowzorze. Trzeba się dobrze przyjrzeć żeby je zobaczyć ale przed malowaniem na pewno da się coś z tym zrobić jeśli komuś przeszkadza. Żeby nie było zbyt pięknie facet początkowo powiedział że koszt to 200zl/szt ale wstępnie dogadaliśmy się że jeśli ktoś z forum będzie zamawiał to za 160zł pójdzie. Może uda się jeszcze na 150 zł zbić jeśli będzie kilka osób chętnych. Cena taka ze względu na dołożone tulejki.

Generalnie forma jest gotowa więc zamówienia można składać jeśli chcecie mieć na już. Pamiętajcie tylko że zamierzam wysłać jeszcze do skarżyska i może tam będzie taniej ale pewnie nie więcej niż jakieś 3 dyszki. Jutro zadzwonie do do goscia i zapytam na kiedy mógłby to zrobić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
" Lepiej mieć z czego pocieniować niż nie mieć z czego pogrubasić " :mrgreen:

Coś dla nacieszenia oka:
http://www.youtube.com/watch?v=6wDBAU3kHZs
http://www.youtube.com/watch?v=fXWVYtsf43Y

Cimaj
pisarz
pisarz
Posty: 442
Rejestracja: pt 18 lip 2014, 21:17
Imię: Kamil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: Cimaj » czw 12 mar 2015, 07:43

No to robimy akcję forumową, lista chętnych i niech robi większą ilość oddrazu.

Arkady
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: wt 10 lut 2015, 15:07
Imię: Arek
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: Arkady » czw 12 mar 2015, 08:54

wygląda kozacko.

Awatar użytkownika
brat_be
teksciarz
teksciarz
Posty: 139
Rejestracja: pn 14 kwie 2014, 08:55
Imię: Sławek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa / Przasnysz

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: brat_be » czw 12 mar 2015, 12:20

Wygląda nieźle i też się zgadzam z tym, że:
Bruce pisze:. . . Jak dla mnie robota pierwsza klasa. Wstawione są od razu tulejki do przymocowania przewodów tak jak w oryginalnej osłonie. . .
Szczególnie ze względu na te elementy. Jednak (może wyjdzie, że marudzę) czy w samej części błotnikowej, boczny profil nie jest zbyt wyprostowany (nie równoległy do promienia koła) oraz poprzeczny profil zbyt spiczasty (nie równoległy do bocznego profilu opony) ??? Może to kwestia ujęć na zdjęciach, ale takie mam wrażenie.

Z akcją forumową może jeszcze chwilę się wstrzymajmy, ponieważ:
Bruce pisze:. . . Pamiętajcie tylko że zamierzam wysłać jeszcze do skarżyska i może tam będzie taniej ale pewnie nie więcej niż jakieś 3 dyszki. Jutro zadzwonie do do goscia i zapytam na kiedy mógłby to zrobić.
Zwracam na powyższe uwagę po to, żeby była szansa na ewentualne korekty, zanim ruszy produkcja większej ilości.
V-TEC '03 od St@rego :)

Arkady
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: wt 10 lut 2015, 15:07
Imię: Arek
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: Arkady » czw 12 mar 2015, 15:24

Zobacz sobie jak to wygląda u mnie i masz wszystko w temacie Twoich wątpliwości
http://olx.pl/oferta/honda-vfr-800-v-te ... 3hYWX.html

Awatar użytkownika
brat_be
teksciarz
teksciarz
Posty: 139
Rejestracja: pn 14 kwie 2014, 08:55
Imię: Sławek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa / Przasnysz

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: brat_be » czw 12 mar 2015, 15:32

Podawałem ten link do głoszenia już wcześniej, więc widziałem te zdjęcia i właśnie "sęk w tym", że nie rozwiewają one moich wątpliwości. :( Żadne z ujęć nie pokazuje, jak to się ma do podanych przeze mnie punktów odniesienia. :roll:
V-TEC '03 od St@rego :)

czezare
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 91
Rejestracja: sob 23 lut 2013, 13:06
Imię: Cezary
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: czezare » czw 12 mar 2015, 16:52

czyli jak rozumiem, czekamy na info z tej drugiej firmy i potem lista i jazda...

dobra robota.
VFR 800 vtec '2006 >> VFR 1200 FD-A '2010

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: Zaper » czw 12 mar 2015, 18:23

Do swojej Fi też bym brał

Awatar użytkownika
Bruce
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 85
Rejestracja: ndz 11 maja 2014, 21:00
Imię: Tomek
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź, pabianice i okolice

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: Bruce » czw 12 mar 2015, 18:25

Jednak (może wyjdzie, że marudzę) czy w samej części błotnikowej, boczny profil nie jest zbyt wyprostowany (nie równoległy do promienia koła) oraz poprzeczny profil zbyt spiczasty (nie równoległy do bocznego profilu opony) ??? Może to kwestia ujęć na zdjęciach, ale takie mam wrażenie.
Dobrze dostrzegasz. Osłona jest osłona jest ok. Natomiast sam daszek nie jest profilowany względem koła. Jego boki są zagięte do dołu i ten od strony łańcucha zasłania w zasadzie profil opony ale ten z drugiej już nie bo byłby problem ze zdjęciem tylnego koła. I w zasadzie to każdy hugger na mono wahacz z prawej strony będzie tak wygladał. Fakt faktem od strony łańcucha może mógłby kryć bardziej ale zauważ że (na ostatnim zdjęciu) przy tylnym mocowaniu przewodów jest wycięcie o kolistym kształcie pod oponę. Kiedy przymierzałem pożyczony błotnik to wszystko było praktycznie na styk. Jeśli o daszek chodzi to zgadam się że mogłby być profilowany do koła ale niestety nie był a facet tu w łodzi nie miał czasu na zabawy i przerabianie.

W kwestii przeróbek to facet ze skarzyska twierdzi że może zrobić tak jak mówimy tylko trzeba podjechać do niego motkiem żeby mógł wszystko przymierzyć i zrobić tak żeby było dobrze. Zanim wyśle mu ten który mam z łodzi to chciał żeby go przymierzyć do motka co by nie było później niespodzianek że coś wyszło nie tak. I tu się sprawa przeciąga bo ja motka zimuję w rodzinnych stronach i jadę po niego dopiero za jakieś dwa tygodnie.

Więc kto niecierpliwy to może brać z łodzi i powinno być ok a kto chce mieć profilowany musi się uzbroić w cierpliwość bo zejdzie jeszcze z miesiąc zanim forma będzie gotowa. W kwestii ceny jeszcze nie pytałem bo trochę na to za wcześnie ale mam nadzieje że będzie to w okolicach 130 złociszy jak ten na alledrogo bez osłony.
" Lepiej mieć z czego pocieniować niż nie mieć z czego pogrubasić " :mrgreen:

Coś dla nacieszenia oka:
http://www.youtube.com/watch?v=6wDBAU3kHZs
http://www.youtube.com/watch?v=fXWVYtsf43Y

Awatar użytkownika
brat_be
teksciarz
teksciarz
Posty: 139
Rejestracja: pn 14 kwie 2014, 08:55
Imię: Sławek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa / Przasnysz

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: brat_be » pt 13 mar 2015, 14:07

Dzięki Bruce za wyjaśnienia i rozwianie wątpliwości. :)

W zasadzie boki nie muszą zakrywać profilu opony, szczególnie z prawej. W tej kwestii jest OK. Wycięcie o kolistym kształcie pod oponę też OK. Chodzi tylko o profil względem koła. Zwróćcie uwagę na kształt samego daszka nad kołem u tego gościa: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... -2-mt-0113
Bruce pisze: W kwestii przeróbek to facet ze skarzyska twierdzi że może zrobić tak jak mówimy tylko trzeba podjechać do niego motkiem żeby mógł wszystko przymierzyć i zrobić tak żeby było dobrze. . . kto chce mieć profilowany musi się uzbroić w cierpliwość bo zejdzie jeszcze z miesiąc zanim forma będzie gotowa . . .
Zatem ja uzbrajam się jeszcze w cierpliwość. :)
V-TEC '03 od St@rego :)

Awatar użytkownika
łukaszpolanek
pisarz
pisarz
Posty: 230
Rejestracja: śr 28 sie 2013, 20:27
Imię: Łukasz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Tylny błotochron :)

Post autor: łukaszpolanek » pt 13 mar 2015, 14:35

predzej by tą forme z nadkola z jakiejs osobówki zrobił i wtedy by ładnie dopasowane do koła było, ten odlew z boku to wygląda jak wyklepana rynna bez obrazy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości