Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji.

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
Kamilek
teksciarz
teksciarz
Posty: 165
Rejestracja: ndz 20 sty 2013, 10:17
Imię: Kamil
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: Kamilek » pn 23 maja 2016, 06:33

Ja uzywam tego samego uchwytu rowerowego. Zalozylem do niego przyssawke z nawigacji I zapinam do szyby.

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: TomTox » pn 23 maja 2016, 11:23

Ostatnio przed wyjazdem zrobiłem "na szybko" podobne rozwiązanie co prezes w RC46, wyjąłem korek, przewierciłem, przykręciłem ok. 8 cm płaskownika jedną śrubką i wygiąłem płaskownik w połowie do góry, przewiercając i również jedną śrubką przykręcając do niego uchwyt pod nawigację. Korek wchodził nieco luźno i wszystko się kręciło więc owinąłem go taśmą izolacyjną i delikatnie wbiłem do środka, teraz połączenie nie ma luzu i nie okręca się w miejscu korka - testowane przez weekend na trasach różnych i różniastych, razem ok. 800km i 100% dało radę ;) Nie zrobiłem fotek bo jak mówię, rozwiązanie na szybko przed wyjazdem, zrobię fotkę jak będę przy maszynie. Wcześniej montowałem nawigację na przylepiec do szyby ale ten się ostatnio obraził i odpadał po 5 - 10 minutach jazdy, stąd musiałem na szybko wymyślić coś lepszego.

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: belkot » pn 23 maja 2016, 11:43

Kamilek pisze:Ja uzywam tego samego uchwytu rowerowego. Zalozylem do niego przyssawke z nawigacji I zapinam do szyby.
znam przypadki odpadniecia

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: TomTox » pn 23 maja 2016, 12:27

U mnie takie rozwiązanie odpadło przy 120 km\h, plus tego był tylko taki że spadło na kierownicę i miałem czas by to chwycić i awaryjnie zjechać na bok. Tak czy tak, jako nawigacji używam podniszczonego telefonu by w razie odpadnięcia nie było płaczu.

Awatar użytkownika
vonom
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: pn 14 wrz 2015, 21:19
Imię: Tomek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: vonom » ndz 29 maja 2016, 23:13


czezare
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 91
Rejestracja: sob 23 lut 2013, 13:06
Imię: Cezary
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: czezare » pn 30 maja 2016, 20:08

spoko rozwiązanie a tak poza tym to płyn hamulcowy do wymiany :PP
VFR 800 vtec '2006 >> VFR 1200 FD-A '2010

Awatar użytkownika
vonom
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: pn 14 wrz 2015, 21:19
Imię: Tomek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: vonom » pn 30 maja 2016, 22:45

Hmm.
Zdjęcie robiłem w garażu przy słabym świetle z komórki.
Zerknę jutro na niego. Moto było na początku kwietnia na przeglądzie i szukaniu usterki z szarpaniem. Nie pamiętam czy płyn był wymieniany a faktury do dziś nie odebrałem, muszę podjechać.

Dzięki za zwrócenie uwagi.

Awatar użytkownika
Ghost9104
Posty: 8
Rejestracja: czw 05 lis 2015, 19:14
Imię: Marcin
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bochnia

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: Ghost9104 » wt 31 maja 2016, 22:22

U mnie uchwyt wygląda o tak......

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uchwyt (zakupiony na Alli) trzyma telefon idealnie, nie muszę się obawiać że wypadnie, wszystko skręcone tak że w czasie jazdy drgania są minimalne, nie zasłania zegarów wszystko na cacy.... :)
......"Nie sztuką jest jechać, sztuką jest jeździć"....

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: TomTox » czw 02 cze 2016, 12:04

TomTox pisze:Ostatnio przed wyjazdem zrobiłem "na szybko" podobne rozwiązanie co prezes w RC46, wyjąłem korek, przewierciłem, przykręciłem ok. 8 cm płaskownika jedną śrubką i wygiąłem płaskownik w połowie do góry, przewiercając i również jedną śrubką przykręcając do niego uchwyt pod nawigację. Korek wchodził nieco luźno i wszystko się kręciło więc owinąłem go taśmą izolacyjną i delikatnie wbiłem do środka, teraz połączenie nie ma luzu i nie okręca się w miejscu korka - testowane przez weekend na trasach różnych i różniastych, razem ok. 800km i 100% dało radę ;) Nie zrobiłem fotek bo jak mówię, rozwiązanie na szybko przed wyjazdem, zrobię fotkę jak będę przy maszynie. Wcześniej montowałem nawigację na przylepiec do szyby ale ten się ostatnio obraził i odpadał po 5 - 10 minutach jazdy, stąd musiałem na szybko wymyślić coś lepszego.
Ja wrzucam zdjęcia wcześniej wspomnianego sposobu montażu, wygląda trochę jak padaka ale sprawdza się, drgania małe - znacznie mniejsze niż na szybie no i teraz nie boje się że telefon nagle odpadnie. Uchwyt to taki rowerowy ze sklepu z akcesoriami do telefonów, dałem za niego jakieś 40 zł, służył mi w CBFie wtedy bo było gdzie go przykręcić (prosta kierownica). Teraz trochę system przerobiłem i wygląda to jak na zdjęciach. Plus jest taki że jego "wykonanie" trwało około 15 minut a jak wspomniałem miał być na szybko a wyszło nawet lepiej niż się spodziewałem. Z czasem prysnę ten płaskownik jakąś farbą czy coś, ewentualnie jakoś okleję i będzie lepiej ;) I nie wypominajcie PRLowskich śrubunków, działają! ;)


PS2. Jako offtopic (PS) do tego tematu można dopisać co do uchwytu się wpina, ja wpinam obitą Nokię Lumie 525, korzystam z Here Maps i mogę polecić jeśli interesuje Was po prostu dojazd z pkt. A do pkt. B, niestety ta nawigacja nie ma możliwości zaplanowania trasy, trzeba albo planować samemu czyli najpierw do A, potem do B, potem do C lub jechać taką drogą jaką wyznaczy sam. Oczywiście najlepiej jeśli mapy byłyby offline, nie wykluczam wtedy opcji wykupienia jakiegoś niewielkiego abonamentu. Wcześniej na Androidzie używałem darmowego Sygica, planowałem trasę na Google Maps i wrzucałem ją na telefon poprzez ITNConverter, ale w darmowej wersji Sygic brakuje trochę funkcji - a darmowa wersja lubiła mi się wyłączyć podczas prowadzenia. Kończąc długi offtop, czego używacie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: Samson1983 » pn 01 sie 2016, 20:48

Uchwyt wykonany według patentu Sebastian 5446
Pomysł genialny, a całą robotę wykonał mój kumpel Andrzej, który mieszka kilkanaście km od Rzeszowa.
Obrazek
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Awatar użytkownika
Zee108
Posty: 13
Rejestracja: pt 21 paź 2016, 23:13
Imię: Zenon
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: Zee108 » ndz 22 sty 2017, 20:50

http://www.ebay.co.uk/itm/Yoke-10-Water ... SwAYtWKhsi

Cos takiego mysle zainstałowac. Ktos ma z tym doswiadczenia?

Awatar użytkownika
adrianoo
pisarz
pisarz
Posty: 420
Rejestracja: pt 25 mar 2016, 18:41
Imię: Adrian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Józefosław

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: adrianoo » ndz 22 sty 2017, 23:36

Rozumiem, że chcesz go zamontować w miejscu zaślepki w główce ramy?
Ja tak mam zrobione, ale wygoda średnia, bo trzeba zerkać na tel. (nie jest w polu widzenia w trakcie patrzenia na drogę) Mi osobiście podoba się rozwiązanie Koobskyego
"braku chemii fizyką nie nadrobisz"

Awatar użytkownika
tomek12
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 71
Rejestracja: pn 20 lut 2017, 12:55
Imię: Tomek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL/UK

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: tomek12 » ndz 26 lut 2017, 21:15

wiatm
Czy jest ktoś w stanie podać mi średnice (wewn.i zewn) główki ramy tam gdzie jest ta plastikowa zaślepka.
Niestety nie mam możliwości a potrzebuje znaleźć mocowanie do nawigacji Tomtom RIDER v5.
Nie wiem czy to ma jakąś różnice ale chodzi aby podeszło do vfr 800 rok 2009.
Z gory dziękuje.
chodzi o takie mocowanie
http://www.ebay.co.uk/itm/15-17mm-Motor ... SwH71XOy4O

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: PETER » ndz 26 lut 2017, 21:54

jak coś potrzebujesz firmy RAM ten element pasuje do kazdej główki ramy zapraszam do sklepu: http://www.toro-nero.com/sklep/product. ... roduct=790
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
tomek12
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 71
Rejestracja: pn 20 lut 2017, 12:55
Imię: Tomek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL/UK

Re: Mój patent na zamontowanie uchwytu do telefonu/nawigacji

Post autor: tomek12 » ndz 26 lut 2017, 22:19

chyba takie cos własnie znalazłem na ebay u http://www.ebay.co.uk/itm/292021153370? ... EBIDX%3AIT i widac z fotek ze jest pod vfr

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości