Chłodzenie Regulatora napięcia

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
korek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 90
Rejestracja: ndz 20 lut 2011, 20:28
Imię: Kordian
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: korek » ndz 20 mar 2011, 18:35

Siema koledzy slyszalem kiedys o takim sposobie chlodzenia relulatora napiecia ze na niego zaklada sie bezposrednio wentylator od procesora komputerowego i to przynajmnie tak mysle powinno przedluzyc jego zywotnosc;P:D, ale nigdzie nie moge znalesc patentu jak to wykonac i zrobic aby wszystko dzialalo i pasowalo do siebie:)
Bardzo prosze o pomoc mile widziane zdjecia wykonania patentu, z gory dziekuje Korek:):)
Ride is Fun ;D :D For you safety & Protection Do NOT Speeding at the public road !!

MARCO
klepacz
klepacz
Posty: 1029
Rejestracja: pt 23 cze 2006, 18:54
Płeć: Mężczyzna

Post autor: MARCO » ndz 20 mar 2011, 18:40

... po co Ci wentylator, przykręć duży radiator aluminiowy

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » ndz 20 mar 2011, 18:40


mieczu
Posty: 7
Rejestracja: sob 04 cze 2011, 21:34
Płeć: Mężczyzna

Re: Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: mieczu » czw 16 cze 2011, 09:30

109.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mieczu
Posty: 7
Rejestracja: sob 04 cze 2011, 21:34
Płeć: Mężczyzna

Re: Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: mieczu » czw 16 cze 2011, 09:37

Regulator pada bo się przegrzewa nie tylko pod wpływam własnej pracy ale też od ramy łapie temperaturę , dlatego też pomiędzy regler a ramę wstawiłem radiator i dodatkowo wentylator tak żeby wyciągał powietrze . Jak na razie wszystko chasa bez zarzutów już rok czasu . Z wentylatora jeden kabelek idzie na masę a drugi prądowy akurat podpiąłem pod kostkę .

Awatar użytkownika
str6
teksciarz
teksciarz
Posty: 137
Rejestracja: wt 24 sie 2010, 18:40
Imię: TOMEK
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radziwiłłów Mazowiecki

Re: Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: str6 » czw 16 cze 2011, 15:02

Miałem u siebie taki wentylator z tym że miałem go przymocowanego w inny sposób, bezpośrednio przymocowany na regulator czyli był przykręcony w miejscu tym co są te dwie śrubki, za pomocą takich dorobionych blaszek.Teraz kupiłem Polski regulator z dużym radiatorem już na nim trochę jeżdżę i jestem zadowolony i zrezygnowałem z montażu wentylatora.Jak będę miał chwilę czasu to wrzucę fotki tych blaszek bo muszę przyznać sprytnie były one dorobione przez powszedniego właściciela.
Strażak

Awatar użytkownika
mick63
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 72
Rejestracja: pt 05 cze 2009, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubartów

Re: Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: mick63 » sob 18 cze 2011, 19:35

Ja ze swojego doswiadczenia mogę powiedzieć że na wiele ten patent się nie zdaje, miałem to u siebie a regulator i tak padł. Załozony miałem zwykły wentylator od kompa, jeden przewód podpięty był do masy a drugi do pozycji w lampie a jako że jeździmy na swiatłach to wentylator przez wiekszość czasu pracował.

Awatar użytkownika
zalew
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pn 22 sie 2011, 22:21
Imię: Andrzej
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Złocieniec

Re: Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: zalew » wt 27 mar 2012, 16:53

Podepnę się pod temat,nie chcę 'śmiecić' zakładając nowy,odrębny :wink: Jak sprawa się ma z wykorzystaniem pasty termoprzewodzącej do procesorów??Z całą pewnością coś to daje,choć moze znowu jest tylko zaklinaniem rzeczywistości która i tak się przypomni mimo wykorzystania śmigiełek,wentylatorków itp. itd.Który element smarujecie?Styk z ramą czy jechane po żeberkach radiatora??W procku sprawa z oddawaniem temperatury jest zupełnie jasna,w przypadku regulatora myślę że chyba radiator byłby najlogiczniejszem miejscem paćkania,skoro rama tez łapie temperaturę.. .Trochę kosmicznie tak paćkać te zeberka,no ale..chyba ze się mylę :) to prostować me teorie :wink:

Awatar użytkownika
brylek22
klepacz
klepacz
Posty: 551
Rejestracja: pt 31 gru 2010, 20:28
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WBR/TSA/było kiedyś LU

Re: Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: brylek22 » wt 27 mar 2012, 17:51

zalew pisze:Trochę kosmicznie tak paćkać te zeberka,no ale..chyba ze się mylę
no na pewno się mylisz, jak sama nazwa wskazuje pasta termoprzewodząca polepsza przewodnictwo cieplne miedzy elementami, np. procesor- radiator, smarując żeberka radiatora co to ma dać? czemu radiatro do prcesora nie przykręca się żebarkami?
Ja między rame a regler dałem radiator, jedną strone wyszlifowałem, dałem paste i przykręciłem do reglara, druga strona radiatora ma małe żeberka i izoluje to od ramy, standardowo jeszcze dałem wiatraczek na regler. Zobacze jak sie to bedzie spisywało w ciepłe dni na rasie.

Awatar użytkownika
zalew
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pn 22 sie 2011, 22:21
Imię: Andrzej
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Złocieniec

Re: Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: zalew » wt 27 mar 2012, 20:55

brylek22 pisze: no na pewno się mylisz, jak sama nazwa wskazuje pasta termoprzewodząca polepsza przewodnictwo cieplne miedzy elementami, np. procesor- radiator, smarując żeberka radiatora co to ma dać? czemu radiatro do prcesora nie przykręca się żebarkami?

:) Kombinowałem na zasadzie 'korzystniejsza wymiana ciepła z otoczeniem',w tym przypadku zastanawiałem się czy moze w wyniku upaćkania radiatora magicznym sposobem polepszy się wymiana ciepła z powietrzem hehe.Az tak magicznych środków jednak na swiecie nie ma :wink: .Zobaczę jednak jak wygląda sytuacja od strony ramy po jakiejś dłuzszej jezdzie.Moze warto maznąć tą powierzchnie styku.

Awatar użytkownika
Klarkson
pisarz
pisarz
Posty: 366
Rejestracja: pn 06 lis 2006, 17:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Re: Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: Klarkson » śr 28 mar 2012, 12:17

zalew pisze:Zobaczę jednak jak wygląda sytuacja od strony ramy po jakiejś dłuzszej jezdzie.Moze warto maznąć tą powierzchnie styku.
To jak sobie zobaczysz jak to wygląda od strony ramy dowiesz się, że w RC46Fi regulator napięcia nie ma praktycznie żadnego styku z ramą. Mało to, subframe pod regulatorem napięcia ma wycięty otwór wentylacyjny. Także paste możesz sobie zostawic na potrzeby domowego PC`ta.

Proponuje zacząć rozbieranie od przejrzenia serwisówki.
Pasta była dobra ale do RC24/36.
Klarkson

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: orzyl » śr 28 mar 2012, 12:21

zalew pisze:
brylek22 pisze: no na pewno się mylisz, jak sama nazwa wskazuje pasta termoprzewodząca polepsza przewodnictwo cieplne miedzy elementami, np. procesor- radiator, smarując żeberka radiatora co to ma dać? czemu radiatro do prcesora nie przykręca się żebarkami?

:) Kombinowałem na zasadzie 'korzystniejsza wymiana ciepła z otoczeniem',w tym przypadku zastanawiałem się czy moze w wyniku upaćkania radiatora magicznym sposobem polepszy się wymiana ciepła z powietrzem hehe.Az tak magicznych środków jednak na swiecie nie ma :wink: .Zobaczę jednak jak wygląda sytuacja od strony ramy po jakiejś dłuzszej jezdzie.Moze warto maznąć tą powierzchnie styku.
jedyne co zrobisz to zaburzysz oddawanie ciepla przez zmniejszenie przepływu powietrza, który w sumie to dynamicznie by sie zmniejszał przez oblepianie tego białego badziewia syfem ;)

nie poprawiajmy fabryki aż tak. Wymuszenie obiegu powietrza to w zasadzie max co mozesz zrobic, nie ruszając regulatora z miejsca.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
zalew
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pn 22 sie 2011, 22:21
Imię: Andrzej
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Złocieniec

Re: Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: zalew » śr 28 mar 2012, 15:23

orzyl pisze: jedyne co zrobisz to zaburzysz oddawanie ciepla przez zmniejszenie przepływu powietrza, który w sumie to dynamicznie by sie zmniejszał przez oblepianie tego białego badziewia syfem ;)

nie poprawiajmy fabryki aż tak. Wymuszenie obiegu powietrza to w zasadzie max co mozesz zrobic, nie ruszając regulatora z miejsca.
Wielkie dzięki koledzy!Nie ruszałem jeszcze regulatora z miejsca więc po prostu nie orientuję się jak to wygląda z drugiej strony.Po prostu ostatnio pojawiły się u mnie obawy co do stanu regulatora i ewentualnej awarii,dlatego kombinuję-czasem jak widać niczym koń pod górę :wink:
Wentylatorów,śmigiełek lub innych wynalazków jednak montować nie zamierzam,jakos nie bardzo w to wierzę..Myślałem ze moze maznięcie pastą któregoś punktu w choćby minimalnym stopniu polepszy warunki termiczne.Jednak jak widać nie bardzo.Cóz,zamierzam gdzieś sprytnie zamontować opisywany na forum voltomierz który w dużym stopniu powinien uspokoić moje tendencje katastroficzne odnośnie regulatora i obawy o nagłą awarię.Patrząc na przebieg hondy,bezawaryjnosć i to co oferuje niuans z regulatorem nie jest az tak wielką tragedią.Szczególnie gdy mozna kontrolować wartości ładowania.Jeszcze raz dzięki,zarzucam niepotrzebne eksperymenty :cool

Awatar użytkownika
jtech
Posty: 15
Rejestracja: śr 13 kwie 2011, 15:14
Imię: Jarek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubin

Re: Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: jtech » czw 05 kwie 2012, 21:25

Moja rada wentylator radialny od DELL Gx280 ze zwartym lub wyprowadzonym na radiator regulatora termistorem. Super chłodzenie, cena 14,90 na allegro, dostosowanie obrotów w zależności od potrzeb i niezły power z 1,2A 12V to nie wentylatorek od słabego PC-ta tylko niezły odkurzacz. U mnie działa rewelacyjnie, radiator regulatora letni....
ASO Honda Lubin - elektryka, mechanika, wierny marce :)

Awatar użytkownika
str6
teksciarz
teksciarz
Posty: 137
Rejestracja: wt 24 sie 2010, 18:40
Imię: TOMEK
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radziwiłłów Mazowiecki

Re: Chłodzenie Regulatora napięcia

Post autor: str6 » czw 05 kwie 2012, 23:12

Jak kupiłem vfr to miałem założony duży wentylator, który nic nie dał może trochę wydłużył żywotność reglera ale tylko tyle bo i tak się spalił więc nie wierzę w takie kombinacje z wentylatorami itp. prędzej czy później i tak go szlak trafi.
Strażak

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości