grzane manetki

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Model VFR: 800 V-TEC
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: grzane manetki

Post autor: K_L_A_M_A » pt 08 gru 2017, 18:00

Obi dwa pisze:
czw 07 gru 2017, 22:21
Panowie, najprawdopodobniej się mylę, ale chcę się upewnić. Czy to nie jest tak, że w vitkach alternator zawsze chodzi na 100%, bo nie ma żadnego układu wzbudzania lub odłączania uzwojenia? W takim wypadku czy jest dla niego różnica jak duże występuje obciążenie (póki nie przekroczymy jego ładowania referencyjnego)? W temacie elektryki zawsze byłem mierny, więc to tylko takie moje rozumowanie na logikę, ale czy w przypadku ograniczania zużycia energii wytarzanej przez alternator jedynym efektem jaki uzyskamy nie będzie większe obciążenie regulatora napięcia, który ma za zadanie poradzić sobie z nadwyżką?
dokładnie tak jest jak piszesz, a nadmiar prądu który nie zostaje zużyty "zwierany" jest przez regulator do masy. Lecz jak by nie kombinować prądu zawsze mało zwłaszcza jak włącza się wentylator . Policz wszystkie żarówki, prąd jaki bierze sam motek (pompa paliwa,układ wtryskowy itp) i już powoli robi się lipa:) a tu śmigasz po mieście i co chwila włącza się wentyl :) podjeżdżasz, hamujesz dodatkowo światło stop i ładowania brakuje. Zwłaszcza na niskich obrotach gdzie jest najbardziej potrzebne, przy małych prędkościach moto się mocno grzeje. Pełna moc altka jest dopiero przy ok 5000-5500 obr ponieważ jakoś tak podaję manual przy pomiarze napięć.

Awatar użytkownika
reddccrew
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: ndz 02 lut 2014, 12:35
Model VFR: 800f 2016
Imię: Remek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: grzane manetki

Post autor: reddccrew » ndz 25 mar 2018, 20:13

Mam pytanie kupiłem oxfordy grzeją elegancko ale klej dodany do tego jest lipny.Macie jakieś pomysły ?

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: grzane manetki

Post autor: mictom » ndz 25 mar 2018, 20:49

Manetki wytrzymają Ci ok. 5-6 lat. Ja przykleiłem na dwuskładnikowym poxipolu (dać z umiarem) i mam spokój, zapewne do próby ich zdjęcia :) A tak na poważnie, to kłopotu ze zdjęciem tez nie będzie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości