wypruty wydech, fioletowy kolektor

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Viktor24
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: sob 07 gru 2013, 08:23
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna

wypruty wydech, fioletowy kolektor

Post autor: Viktor24 » śr 25 maja 2016, 10:58

Witam,
ostatnio coś mnie podkusiło, żeby wypruć wydech w mojej vfr 800 vtec, tak więc tłumiki zostały całkowicie wykastrowane i nie zostało w ich środku praktycznie nic. Brzmieć brzmi ok, szału nie ma, ale przynajmniej mnie słychać :) Niestety po tej "modernizacji" kolektory nabrały purpurowy kolor (po przejechaniu jakichś 400 km - jazda była raczej szybka, ale bez przesady). Rozumiem, że taki kolor to nic dobrego i mogą mi się wypalić i gniazda zaworowe, zawory jak i szybciej zużyć cała góra silnika? Mam nadzieję, że ktoś z szanownych użytkowników może poratować mnie jakąś radą :)
pozdrawiam
wiktor

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: wypruty wydech, fioletowy kolektor

Post autor: TomTox » śr 25 maja 2016, 12:01

Po prostu zabarwiły się od ciepła? Jeśli tak to nic się z tym nie stanie, po prostu stal lub chrom dostał temperatury i się przebarwił, prawdopodobnie przez to że teraz jest trochę inna cyrkulacja spalin. A problemy z silnikiem mógłbyś mieć gdybyś jakoś amatorsko dławił jeszcze te wydechy.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: wypruty wydech, fioletowy kolektor

Post autor: kiki » czw 26 maja 2016, 12:30

Sprawdź kolor świec i będziesz wiedział na czym stoisz. A co do przebarwień kolanek są jakieś pasty którymi da sie to usunąć.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: wypruty wydech, fioletowy kolektor

Post autor: emil » czw 26 maja 2016, 13:38

Na chwilę ;) ale zejdzie. W intruzie 1,4 zeszło na godzinę :mrgreen: zrób jak Kiki pisze, sprawdź świece, bo to nie normalne, że po zmianie tłumika kolektor zmienia kolor.

Viktor24
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: sob 07 gru 2013, 08:23
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna

Re: wypruty wydech, fioletowy kolektor

Post autor: Viktor24 » ndz 29 maja 2016, 00:09

Witam,
spoko, zamówiłem nowy/używany wydech i po bólu. A co do usunięcia przebarwień to użyję urządzenia do elektrochemicznej pasywacja stali :) Mam taki wynalazek w firmie, także nie ma problemu, zajmuje to kilka sekund, a efekt jak po polerce.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: wypruty wydech, fioletowy kolektor

Post autor: kiki » śr 01 cze 2016, 22:54

Jak to działa ta elektropasywacja ?

Viktor24
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: sob 07 gru 2013, 08:23
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna

Re: wypruty wydech, fioletowy kolektor

Post autor: Viktor24 » czw 02 cze 2016, 09:04

Hej,
Na zasadzie elektrolizy. Oczyszcza przebarwienia powstałe w wyniku ekspozycji materiału na wysoką temperaturę (np spawanie). Normalnie się to ustrojstwo masuje do elementu obrabianego (jak przy spawaniu). Do tego masz pędzelek z włóknem grafitowym i specjalny płyn (roztwór kwasu). Jak już wszystko masz podłączone, to jeździsz tym pędzlem po powierzchni do oczyszczenia, mocząc go co jakiś czas w roztworze. W kilka minut oczyściłem cały układ uwalony w sadzy, tłuszczach no i z przebarwień. Potem można zrobić delikatną polerkę i masz lustro. Tam gdzie pracuję, używamy tego do trawienia spoin oraz stref wpływu ciepła, potem się to jeszcze pasywuje tą samą maszynką.
A tu link do tego jak to działa: http://www.1stopweldingshop.com/imageca ... 90x340.jpg

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: wypruty wydech, fioletowy kolektor

Post autor: kiki » śr 08 cze 2016, 13:36

Viktor24 dziękuje :)

Pozdro
kiki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości