Crashpady

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK

Re: Crashpady

Post autor: Koobsky » pt 01 sie 2014, 04:28

Nie wiem czy nie wypadałoby zapytać Lasooch'a co on na to.. W końcu te crash'e, które większość z nas ma są jego projektu.
Jeśli mu to nie wadzi to może nawet podał by wymiary crash'y do wszystkich modeli VFR. :)
PS. Widzę, że dobrze zrobiłem zamawiając sobie 2 komplety... :)
Szkoda, że Lasooch już nie robi crash pad'ów.
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

rafal223
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 95
Rejestracja: ndz 01 wrz 2013, 10:55
Imię: Rafał
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Crashpady

Post autor: rafal223 » pt 01 sie 2014, 10:26

Ja nie chcę nikogo urazić oczywiście pomysłem dorobienia crashy do vfrki, rzeklbym, że to bardziej pomoc na rzecz tych, którzy by chcieli crashe, a nie mają opcji ich kupienia, bo dedykowane są zbyt drogie i "o kant dupy rozbić".

Sam mam wizję na jeszcze kilka innych modeli, oprócz vfrki..
Z tym, że wizja przesunie się nieco, bo w połowie sierpnia wyjeżdżam na około miesiąc.

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Crashpady

Post autor: Vermilion » pt 01 sie 2014, 14:11

Moje Crashe Lasoochowe po wypadku są w zasadzie nie naruszone :) Co prawda uderzenie było czołowe, ale potem motocykl legnął na bok i crash jest prosty. Osłoniły jedną chłodnicę i ramę :)
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Crashpady

Post autor: benito » pt 01 sie 2014, 14:23

Pamiętajcie tylko o bardzo podstawowej kwestii, mianowicie o innych padach do RC 24/36/46...itd.
Żeby zaraz ktoś nie płakał, że mu nie pasują, a są od VFR-ki.
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Crashpady

Post autor: kiki » pt 01 sie 2014, 15:38

A czemu Lasooch już ich nie robi? To chwilowy przestój czy już tak na stałe?

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Crashpady

Post autor: benito » pt 01 sie 2014, 15:57

Chyba na stałe, bo sam pisałem w sprawie SM.
Generalnie nic skomplikowanego (tak słyszałem), jak masz tokarkę.
http://allegro.pl/pret-pa6-poliamid-two ... 84055.html
Kupujesz materiał i jazda.
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Crashpady

Post autor: Arnold » sob 02 sie 2014, 00:42

Ja bym mógł takie wyrzeźbić bo tokarkę posiadam ale nie mam zamiaru się wpieprzać w interes Lasoochowi. Jeśli on wyrazi zgodę na to że ktoś będzie mógł poprowadzić dalej produkcję to wtedy będziem działali. Tak żeby było fair.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Crashpady

Post autor: Zaper » sob 02 sie 2014, 08:28

Szkoda, że Lasooch nie robi kraszów. Ci co chcą kupić muszą kupić gdzie indziej i tak czy inaczej kupią. I teraz pytanie czy kupią jakiś badziew czy zrobią sami. Uważam, że nie wypada pisać do Lasoocha żeby podał wymiary i z czego robił itp. bo to po prostu nie ładnie i tak się nie robi, ale nie uważam też żeby ktoś kto potrafi zrobić dobre crashe nie mógł tego robić i oferować skoro i tak Główny Producent Lasooch nie może tego teraz wykonać i sprzedać. Sam osobiscie tokarki nie mam i tego nie zrobię, ale mam kolegę, który toczy w metalu i innych i pewnie by się tego podjął.

Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK

Re: Crashpady

Post autor: Koobsky » sob 02 sie 2014, 13:30

Zaper pisze:Szkoda, że Lasooch nie robi kraszów. Ci co chcą kupić muszą kupić gdzie indziej i tak czy inaczej kupią. I teraz pytanie czy kupią jakiś badziew czy zrobią sami. Uważam, że nie wypada pisać do Lasoocha żeby podał wymiary i z czego robił itp. bo to po prostu nie ładnie i tak się nie robi, ale nie uważam też żeby ktoś kto potrafi zrobić dobre crashe nie mógł tego robić i oferować skoro i tak Główny Producent Lasooch nie może tego teraz wykonać i sprzedać. Sam osobiscie tokarki nie mam i tego nie zrobię, ale mam kolegę, który toczy w metalu i innych i pewnie by się tego podjął.
To nie chodzi o to by nie robić tylko o to, że Lasooch opracował sobie jakiś projekt crash padów a ktoś do niego napisał z zapytaniem czy może mu udostępnić rysunek techniczny by mógł SKOPIOWAĆ jego pomysł.
Wyobraź sobie, że jesteś producentem motocykla Honda VFR 800 i nagle jakaś Chińska firma prosi Cię o wszelkie dane techniczne jego budowy by móc go skopiować i wypuścić swego rodzaju podróbkę. Kto na tym straci...?
Oczywiście, że Lasooch nikogo nie powstrzyma przez pomierzeniem jego już wykonanych crash'y, które ma wielu z nas ale rozumiem jego postawę.
Chłopak broni swojego interesu. Wykonał wiele pomiarów na co poświęcił mnóstwo czasu by powstały te crash pad'y.

Zanim zamówiłem swoje zadałem mu kilka pytań technicznych dotyczących ich budowy z obawy, że możliwe iż robi je "na sztukę". Okazało się, że jego crash'e są bardzo dobrze przemyślane pod wieloma względami. Może się wydawać, że to tylko "kawałek plastiku" ale zaufajcie mi, że źle wykonany crash pad może w ogóle nie spełniać swojej funkcji.
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Crashpady

Post autor: Zaper » sob 02 sie 2014, 13:36

Koobsky pisze:To nie chodzi o to by nie robić tylko o to, że Lasooch opracował sobie jakiś projekt crash padów a ktoś do niego napisał z zapytaniem czy może mu udostępnić rysunek techniczny by mógł SKOPIOWAĆ jego pomysł.
Zaper pisze:Uważam, że nie wypada pisać do Lasoocha żeby podał wymiary i z czego robił itp. bo to po prostu nie ładnie i tak się nie robi
Jak ktoś chciał na beszczelnego kopiować to torchę nie na miejscu.

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Crashpady

Post autor: Samson1983 » wt 19 sie 2014, 10:05

Witam, wszystkich rzeczywiście wielka szkoda że towarzysz Lasooch, nie robi chwilo padów. Miejmy nadzieje że wróci do biznesu bo zapotrzebowanie jest jak widać bardzoo duże :D sam bym przygarnął takie coś :mrgreen:
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Cimaj
pisarz
pisarz
Posty: 442
Rejestracja: pt 18 lip 2014, 21:17
Imię: Kamil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Crashpady

Post autor: Cimaj » pt 22 sie 2014, 22:20

Sorry może się komuś narażę ale zgodnie z dr google http://www.defender.net.pl/product-pol- ... 2-05-.html jest coś podobnego? oczywiście wolałbym wspomóc made in poland by low size ale czy to to samo?

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Crashpady

Post autor: Zaper » wt 23 wrz 2014, 21:32

Chciałem dzisiaj napisać PW do Lasoocha i pokazał się komunikat "brak takiego użytkownika" faktycznie go nie ma już na forum i po prostu muszę się teraz czuć zacofany :) czy PW szwankuje ? Chłopaki crashe potrzebuję i co teraz zrobić ....

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Crashpady

Post autor: ADHD VFR » wt 23 wrz 2014, 22:04

Zaper pisze:Chciałem dzisiaj napisać PW do Lasoocha i pokazał się komunikat "brak takiego użytkownika" faktycznie go nie ma już na forum i po prostu muszę się teraz czuć zacofany :) czy PW szwankuje ? Chłopaki crashe potrzebuję i co teraz zrobić ....
Nie tylko Ty potrzebujesz :(
:moto :killer

jaroslawp
pisarz
pisarz
Posty: 232
Rejestracja: wt 27 sty 2009, 19:51
Imię: Jerry
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Crashpady

Post autor: jaroslawp » śr 24 wrz 2014, 09:58

Zaper pisze:Chciałem dzisiaj napisać PW do Lasoocha i pokazał się komunikat "brak takiego użytkownika"
może źle szukałeś?
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1477

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości