Światła mijania - 1 czy 2?

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
Michallica
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 97
Rejestracja: śr 12 maja 2010, 21:59
Model VFR: RC46
Imię: Michał
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Światła mijania - 1 czy 2?

Post autor: Michallica » pt 28 maja 2010, 00:10

Może dla wielu to bedzie głupie pytanie, ale czy w RC36II światła mijania powinny palić sie oba czy tylko lewe?
U mnie paliło się tylko lewe, kupiłem nowe żarówki i nadal jest tylko lewe i teraz nie wiem czy to tak ma być czy coś jest nie tak.
Oba palą się na drogowych.

Oszczędźcie mi głupich komentarzy 8) i powiedzcie jak jest w waszych RC36II
objects in the rear view mirror may appear closer than they are

Awatar użytkownika
Bragi
teksciarz
teksciarz
Posty: 182
Rejestracja: pn 11 lut 2008, 18:31
Model VFR: RC36
Imię: Michał
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Bragi » pt 28 maja 2010, 00:19

W mojej RC36, podejrzewam, że w RC36II też, powinna palić się jedna lampa na światłach mijania. Ja w swojej mam spięte tak, żeby paliły się obie gdyż przy jednej światło niemal jak w rowerze z dynama ... :)
Chwila która trwa, może być najlepszą z Twoich chwil... ['] Piotras

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Arnold » pt 28 maja 2010, 01:45

Widziałem kiedyś przejeżdżającą 36 II i świeciły się oba światła. W mojej 46 też świecą oba.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Model VFR: VFR 800 FI
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Post autor: Buła » pt 28 maja 2010, 05:54

Fabrycznie świeci się jedno,ale można zmostkować układ i wtedy pala się dwie naraz.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
możej
pisarz
pisarz
Posty: 250
Rejestracja: ndz 04 sty 2009, 15:32
Model VFR: RC36 II
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: możej » pt 28 maja 2010, 09:37

jak wyżej, fabryka dała VFR RC36II jedno światła mijania. Ja zmostkowałem lampy i teraz w końcu coś widać po zmierzchu ;)

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Post autor: figaro » pt 28 maja 2010, 09:59

Po zmostkowaniu obu żarówek H4 zwiększa się znacznie pobór prądu. RC36II były fabrycznie wyposażane w paniki H4 12V 45/45W, jeden dla świateł mijania, zdwojone dla świateł drogowych. Obecne żarówki mają średnio 12V 55/60W, co nie ma większego wpływu na ładowanie akumulatora. Obroty min. przy których alternator wytwarza odpowiednią moc do zasilenia dwu żarówek, to ok. 5500 - 6000 obrotów. Jeżeli jednak zmostkujemy obie żarówki pobór zwiększa się z /45W wartość fabryczna/ 55W do nagle 110W. Powoduje to ciągłe niedoładowywanie akumulatora, oraz przeciążenie regulatora napięcia. Ja też miałem zmostkowane, jednak co jakiś czas musiałem doładowywać akumulator. Po powrocie do nastaw fabrycznych problem z ładowaniem się rozwiązał.
Pozdrawiam.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
msciwuj
teksciarz
teksciarz
Posty: 130
Rejestracja: pn 24 maja 2010, 14:29
Model VFR: RC36II
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław, czasem Kraków

Post autor: msciwuj » pt 28 maja 2010, 14:53

Hm... Czyli jako że ja najwyraźniej mam "zmostkowane" (świecą się obie lampy), to powinienem kręcić moto, żeby aku było naładowane? :D

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
Model VFR: RC36II
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » pt 28 maja 2010, 15:03

figaro pisze:RC36II były fabrycznie wyposażane w paniki H4 12V 45/45W, jeden dla świateł mijania, zdwojone dla świateł drogowych.
Z całym szacunkiem ale moc żarówek i "ilość" odpalonych na światłach mijania zależy od wersji - na jaki rynek była RC36II przeznaczona.

Dość dokładnie ostatnio wnikałem w schematy i myślę że z paszczy można napisać tak:

- gdy się palą oba światła podczas włączenia świateł mijania i drogowych - w lampie powinny być żarówki 45/45W;

- gdy podczas włączenia mijania pali się jedno światło a włączenia drogowych dwa - w lampie powinny być żarówki 60/55W

oczywiście tak powinno być jeżeli jeszcze nikt nie grzebał w instalacji

pozdro
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Model VFR: SV1000N
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » pt 28 maja 2010, 20:58

Ja miałem fabrycznie jedną na mijanie a drugą na długie,wersja DE

Mam woltomierz w moto i na mijania możesz sobie nacisnąć przycisk do błyskania długimi i wtedy u mnie palą się dwie lampy ale spadek w instalacji dość pokażny.
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
Michallica
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 97
Rejestracja: śr 12 maja 2010, 21:59
Model VFR: RC46
Imię: Michał
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Michallica » pt 28 maja 2010, 21:50

Czyli wszystko jest ok. Świeci jedna i jedna swiecić bedzie bo jestem wrogiem takich przeróbek i na nich sie nie znam ;-)
A swoja drogą zamontowałem żarówki Philipsa dedykowane do motocykli i ta jedna pieknie daje rade - polecam
objects in the rear view mirror may appear closer than they are

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » pn 18 paź 2010, 22:18

odgrzeje ;)
coś tu panowie namieszaliście chyba ;)
regler, alternator podejrzewam że mamy te same co na USA (tam wychodziły żarówki 45/45W), różnica polega na tym, że fabrycznie świecące oba światła mijania, mają fabrycznie założony przekaźnik (na schemacie z w/w światłami widać, str 1-29 haynesa - rc36 - "Headlight relay" (6) str 1-34 - rc36II - "Low beam headlight relay" (14); schematy na końcu).

Nie znalazłem info o mocy alternatora, ale tdm miala ok 400W, podejrzewam że tu jest podobnie, a to w zupełności wystarcza do tego, żeby obsłużyć dwie żarówki po 55W.
Problemem staje się zastosowanie przekaźnika - a w zasadzie, dzięki niemu, problem ze świeceniem i przeciążeniem instalacji znika (bez niego prawie 10A musiało by płynąć przez oba włączniki - na prawej i na lewej manecie).
Zauważcie, że do świateł drogowych (gdzie fabrycznie świecą obie), przekaźnik jest fabrycznie dołożony. To samo z krótkimi - chcecie żeby świeciły obie lampy, musicie zastosować przekaźnik (u mnie przed założeniem przekaźnika, na żarówkach było po 9,5V).

Hmm.. dodatkowe 55W to za dużo? Figaro, żarówki 45W były pakowane podwójnie, co razem daje 90W, a przy dwóch 55W masz 110, czyli różnica nie duża ;). A manetki jak podłączacie, gps-a, cb-radio i inne odbiorniki, to się nie martwicie, że prądu nie starczy ;)? Proponuję podłączyć drugą żarówkę, i pomierzyć jaki prąd płynie przez bezpiecznik główny (w jego miejsce wpiąć miernik, oczywiście z odpowiednim zakresem, marketowe mają zazwyczaj do 10A). Co ciekawe, serwisówka podaje zakres prądu reglera 5-9A, czyli wg niej aku prawie wogóle nie powinno być doładowywane ([55Wlub/i2x65W + 2x5Wlub/i2x21W + kontrolki + podświetlanie + cewki + pompa paliwa]/napięcie przy danych obrotach, prąd na pewno nie zmieści się w zakresie 5-9A :| )

Chyba tyle w temacie od strony teoretycznej. Praktycznie? Ostatnio jak wracałem w nocy od małej, spaliła mi się jedna żarówka i.. bałem się jechać :| bo guzik widać przy tej jednej lampce, nawet przy żarówce +50% światła i z przekaźnikiem.

Aha, na niskich obrotach z włączonymi światłami mijania mam ok 14,5V na akumulatorze :) więc regler daje rade, altek widać też.

pozdrawiam!

BDW. może by tak przenieść ten temat do elektryki ;)? bo jeśli chodzi o klosze, to rc36II ma dwa ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zylozbindugi
Posty: 13
Rejestracja: wt 05 sie 2014, 12:18
Model VFR: RC 36 1992
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Światła mijania - 1 czy 2?

Post autor: zylozbindugi » wt 31 maja 2016, 13:04

A jakby tak włożyć jakieś ledowe żarówki dobrej jakości, i zmostkowac, to jest szansa ze nie przeciązało by to alternatora?? Co sądzicie? Bo za bardzo się nie znam, ale ledy chyba pobierają trochę mniej prądu... Tak się zastanawiam bo mi osobiście się podoba bardziej jak świecą obie lampy mijania.. ;-P

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Światła mijania - 1 czy 2?

Post autor: emil » wt 31 maja 2016, 15:39

Ale ledów jeszcze takich nie robią, coby w nocy zamiast H4 oświetliły drogę, zwłaszcza w lampie tego typu. Może pod soczewkę gdzieś tam tak.

zylozbindugi
Posty: 13
Rejestracja: wt 05 sie 2014, 12:18
Model VFR: RC 36 1992
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Światła mijania - 1 czy 2?

Post autor: zylozbindugi » wt 31 maja 2016, 16:31

A cos takiego? Ciekawe wlasnie jak w nocy by to swiecilo...
http://allegro.pl/zarowka-led-h4-xenon- ... 81042.html

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Światła mijania - 1 czy 2?

Post autor: PETER » wt 31 maja 2016, 18:50

robia h4 led i naprawde to działa widziałem tyle że trzeba zapłacic np:http://allegro.pl/zarowka-led-h4-hs1-do ... 56905.html
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości