czujnik wentylatora chłodnicy

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

czujnik wentylatora chłodnicy

Post autor: kiki » sob 20 sty 2007, 15:55

Sprawa wygląda tak- juz w sezonie czujnik mi wariował tzn. wentylator załaczał sie kiedy chciał (na dołkach, po kilku minutach pracy silnika, czasami po przekreceniu stacyjki) :mrgreen: . Dziś chciałem go sprawdzic i podłaczyłem pod niego zarówke i zrobilem tak jakby przejscie- i zauwazyłem ze zaróweczka swieci sie cały czas :evil: . Na mój chłopski rozum to powinna sie zapalic dopiero gdy bym czujniczek wsadzil do gorącej wody :???: . Czyli co- musze kupic nowy czujnik???
Pozdrawiam :biggrin

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » sob 20 sty 2007, 18:08

Twój opis na to wskazuje. Jeśli czujnik przewodzi poniżej temperatury załączenia to albo się z ciebie śmieje i włącza kiedy chce, albo jest zwarty. Ale jest też taka możliwiść, że masz przetarty przewód od czujnika i przywiera ci gdzieś na masę. Wtedy również będziesz miał efekty takie jak opisujesz. Czujnik należy sprawdzić odłączając go od obwodów el. Jeśli jest zwarty to ad kosz, a jeśli nie, to go wymontuj i czujnik + kabelki + ohmomierz + garnek + woda + termometr + kuchenka = diagnoza

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » sob 20 sty 2007, 20:29

czujnik jest wyjety :) -sprawdzalem go na stole kuchennym :) (pomimo głośnego krzyku matuli która uważa że do majsterkowania jest garaż :razz: )

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » sob 20 sty 2007, 23:35

Czujnik "podaje" masę na wentylator 93-97 i stopnii nie ma gadania, jeżeli szaleje wentylator sprwdź instalację

pees: i nie daj sobie wkręcić wizyty w jakimś tam warsztacie, dasz radę to sam sprwdzić, a kase zoaszczedzoną przelej na browary

pzdr
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

Awatar użytkownika
mucha
pisarz
pisarz
Posty: 201
Rejestracja: czw 14 wrz 2006, 10:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: tpb

Post autor: mucha » sob 20 sty 2007, 23:44

Nic dodać nic ująć, tylko robić jak chłopaki piszą :lol:
VFR wszystko przetrzyma.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » śr 24 sty 2007, 13:53

Wiec czujnik jest do d**y :). Moge dobrac jakis od autka (ten sam gwint i te same temperaturki dzialania) czy jednak musi byc łorginał Hondy ? :) :?:

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » śr 24 sty 2007, 14:11

proponował bym orginalny, przecież mają kolesie rozbite maszyny

to jest zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem, to tak jakbyś zamiast bezpiecznika 10A wstawił jakiś inny bo niby też pasuje

pzdr
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » śr 24 sty 2007, 21:05

Ketchup, A ja jestem innego zdania. Bezpiecznik 10A to 10A, bez względu na producenta.
kiki, jeśli masz czujnik temp. innego producenta, ale odpowiadający przedziałem pracy i gwintem tzn. bliźniaczy to wtykaj i obserwuj wskaźnik temperatury. Ale to przecież robisz i przy oryginalnym czujniku, który choć od Hondy to jednak zszedł był. No chyba, że cenka jest taka sama to wtedy już sentyment decyduje.

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » śr 24 sty 2007, 22:54

SOWA pisze:kiki, jeśli masz czujnik temp. innego producenta, ale odpowiadający przedziałem pracy i gwintem tzn. bliźniaczy to wtykaj i obserwuj wskaźnik temperatury. Ale to przecież robisz i przy oryginalnym czujniku, który choć od Hondy to jednak zszedł był. No chyba, że cenka jest taka sama to wtedy już sentyment decyduje.
jasne, a wskaźnik temperatury jest tak prawie dokłądny jak paliwa :mrgreen:
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » czw 25 sty 2007, 09:02

No dobra a gdzie moge taki czujniczek kupić, bo szczerze to uzywki nie chce (nie mam pewnosći ze bedzie dobry i pochodzi jakiś czas). Szukałem na larssonie i za cholere nie moge znaleźć- chyba pierdoła jestem :drool

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » czw 25 sty 2007, 18:35

Ja myślałem że ty wiesz gdzie kupić , a jak nie wiesz to słuchaj Kethupa i gnaj do Hondy.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » pt 26 sty 2007, 08:38

i tak zrobie :) bo po głębszym namysle- na mojej laleczce nie bede oszczędzał :). Pozdro

Awatar użytkownika
DIDI
klepacz
klepacz
Posty: 1575
Rejestracja: pt 01 gru 2006, 23:11
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: DIDI » pn 04 cze 2007, 20:25

ja się pod temacik podłącze, zeby nie zakładac nowego Panowie. Czy za duża ilośc płynu w układzie chłodniczym moze spowodować zagotowanie płynu i nie włączenie wiatraka??? Ewentualnie jaka mozę być przyczyna jego nie załączenia sie?? Gdzie jest bezpiecznik od wiatraka, bo mozę to, albo czyknik do dpupy?? :roll:
Panie władzo jechałem szybko, bo ja kocham zapier...lać :)

DIDI

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pn 04 cze 2007, 21:14

Daniel VTS pisze:Czy za duża ilośc płynu w układzie chłodniczym moze spowodować zagotowanie płynu i nie włączenie wiatraka???
Nie. Zbyt duża ilość płynu zostanie wyrzucona na zewnątrz samoczynnie. Jeśli gotuję ci się woda i nie włącza wentylator, to albo czujnik jest trafiony, albo wiatrak.

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » wt 05 cze 2007, 00:24

zanim zepsuł mi się poprzedni czujnik wentylator włączał się jak wskazówka temp była mniej więcej na 4/5 pola, po wymianie na nowy załącza się wcześniej - na 3/4 . ma to jakieś znaczenie?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości