czujnik wentylatora chłodnicy

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone
Kontakt:

Post autor: musieli » wt 05 cze 2007, 09:29

Ja bym raczej szukał przyczyny w termostacie. Czujniki raczej nie za często się wysypują, w przeciwieństwie do termostatów. Wiatrak zawsze można podpiąć "na krótko" i będzie wiadomo, czy działa. Z kolei jeśli wskaźnik temperatury działa, to czujnik (dokładniej lub mniej) też działa.

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » wt 05 cze 2007, 19:46

musieli, a ja sobie z tobą pozwolę na dyskus.
musieli pisze:Wiatrak zawsze można podpiąć "na krótko" i będzie wiadomo, czy działa.
Wiadomo, że działa bo jak pisze MadziX załącza się na 3/4 pola.
musieli pisze:Ja bym raczej szukał przyczyny w termostacie.
A ja nie bo termostat odpowiada za włączenie dużego obiegu, a ten chodzi skoro się włącza wiatrak.
musieli pisze:Czujniki raczej nie za często się wysypują, w przeciwieństwie do termostatów.
Ale nie znaczy to, że czujnik nie może sie sypnąć.
Nie gniewaj się, to co napisałem jest raczej dla draki, bo twój post jest prawdziwy (no może z wyjątkiem tego termostatu) tylko, że trochę nie na temat. MadziX zapytała czy to, że wentylator załącza się przy innym wskazaniu po wymianie czujnika ma jakieś znaczenie. Ja bym się nie przejmował i tak jeździł. Gdyby się włączał przy 1/4 lub na czeronym polu to byłby powód do poszukiwań. U mnie też się załącza przy jakichś 3/4. :bye

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » wt 05 cze 2007, 20:17

Sowa jak zwykle zrozumiałeś moje pytanie..czasem mam wrażenie,że po chińsku piszę..dzięki za opdowiedź.. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
DIDI
klepacz
klepacz
Posty: 1575
Rejestracja: pt 01 gru 2006, 23:11
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: DIDI » wt 05 cze 2007, 23:04

wiec musze polukać czujnik i wiatraczek :cry:
Panie władzo jechałem szybko, bo ja kocham zapier...lać :)

DIDI

Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone
Kontakt:

Post autor: musieli » śr 06 cze 2007, 09:39

SOWA pisze:musieli, a ja sobie z tobą pozwolę na dyskus.
Całkiem słusznie, od tego forum nazywane jest dyskusyjnym :mrgreen: Tyle, że ja chciałem się odnieść do pytania DanielaVTS a nie Madzi :lol: Częściej muszę używać opcji "cytuj".

Generalnie jest kilka przyczyn z powodu których może być problem z chłodzeniem, to co piszesz jest jak najbardziej prawdopodobne i trzeba po kolei szukać przyczyny.

Jako ciekawostka - kiedyś miałem do czynienia z podobnym przypadkiem w VTR SP1. Motocykl grzał się a wiatrak włączał sporadycznie. Niby mądre chłopaki z HRC maczały paluszki w silniku a jednak.... Pompa układu chłodzenia posiada zębatkę na wałku (a nie wpust, tak jak w innych hondowych pompach) i jest pędzona od koła zębatego rozrządu (o ile dobrze pamiętam). I ta zębatka na pompie jest wciśnięta na wałek, bez podtoczeń ani innych zabezpieczeń. Jakiś dekiel, który wcześniej to rozbierał, przy zakładaniu nie zazębił kółek tylko włożył jak leci i dociągnął śrubami - co doprowadziło do przesunięcia owego koła na pompie. I wten sposób SP1ka jeździłą bez obiegu chłodzenia przez jakieś pół sezonu :shock: :roll: I nadal jeżdzi - te silniki naprawdę są nie do zajeb....a :mrgreen:

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » śr 06 cze 2007, 19:35

musieli, a to jeśli gadasz z Danielem to i racja. Jak tak dalej zgodnie będzie to przyjdzie rozebrać remizę, bo bez sensu płacimy podatek od nieruchomości, a lokal nie używany stoi. :lol

Awatar użytkownika
DIDI
klepacz
klepacz
Posty: 1575
Rejestracja: pt 01 gru 2006, 23:11
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: DIDI » ndz 10 cze 2007, 19:56

Już wszystko jasne. Ktoś odłączyl sobie wiartak i zapomniał go podlączyć. Wzkaźnik odchodzi do 3/4 pola i sie wiatraczek zalącza. spada do połowy tremp. i wiatraczek sie wyłacza :hooray Przy okazji dzięki Sowa za wsparcie :mrgreen:
Panie władzo jechałem szybko, bo ja kocham zapier...lać :)

DIDI

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości