VFR - kręci ale nie odpala

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Model VFR: RC46 '00
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: Hubu » śr 11 maja 2011, 23:09

Ja miałem podobnie tylko u mnie nie można było odpalić moto. Brak dźwięku pompki, okazało się, że sieknął główny bezpiecznik. Też wszystko było, rozrusznik kręcił, zegary startowały.
Obstawiałbym jednak coś z elektryką, może dochodzi do jakiegoś zwarcia ?? Szukałbym od tej strony.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: emil » śr 11 maja 2011, 23:12

nie wiem, jak ma się do tego czujnik wychyłowy w czaszy, czy tylko odcina pompę, czy cały zapłon, łącznie z rozrusznikiem. Może ktoś wie coś więcej na ten temat??

Awatar użytkownika
Klepak23
pisarz
pisarz
Posty: 312
Rejestracja: czw 09 kwie 2009, 22:24
Model VFR: Triumph ST 1050
Imię: Jacek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: Klepak23 » czw 12 maja 2011, 18:12

Hubu temat bezpiecznika jak sam napisałeś odpada bo jednak Vitold odpala i jeździ.
emil co do czujnika wychyłowego to pierwszy raz słyszę więc liczę również na rozwinięcie tematu i dalsze pomysły :)
Głupota na stałe zawładnęła częścią mojego umysłu...

Baarnaba
Posty: 6
Rejestracja: wt 25 sie 2009, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa / Rabka

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: Baarnaba » pn 06 cze 2011, 11:07

Witam!

Kiedyś się witałem, ale już dużo czasu minęło, więc się przywitam jeszcze raz, szczególnie że ujeżdżam Vteka od chyba 15kkm (do tej pory bez problemów)! A więc witam :)

Teraz do meritum:

Sprzęt: VFR '02 A2

Objawy: podobnie jak u poprzedników, gaśnie w czasie jazdy, tak samo jakbym wyłączył silnik czerwonym przyciskiem, pompa nie działa, reszta elektryki bez zarzutu, momentami tak jakby było gdzieś zwarcie (miga dioda od pompy), odpalenie możliwe dopiero po uruchomieniu pompy, a ta się uruchamia raz na 10 minut, później znowu silnik gaśnie po 2 minutach, czasem dłużej. Rozrusznik kręci pięknie cały czas, aku sprawne.

Przyczyna (pośrednia): jazda w czasie deszczu, później jeszcze trochę stał mokry przy zacinającym opadzie..

Bezpośrednia przyczyna: ???

Podsumowanie: Ewidentnie coś z elektryką, gdzieś jakieś zwarcie, aczkolwiek ja się na elektryce za bardzo nie znam. Co da się posprawdzać, załóżmy przy użyciu śrubokręta i multimierza? Co mogę sam sprawdzić? Bezpieczniki, kostki? Jak wam się udało dojść do źródła problemu?

Przyczepności,
Barnaba

Awatar użytkownika
szatan
klepacz
klepacz
Posty: 979
Rejestracja: pn 18 wrz 2006, 20:02
Model VFR: RC46 '98
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Amsterdam/Rzeszów
Kontakt:

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: szatan » wt 21 cze 2011, 16:18

Klepak23, Baarnaba wasze problemy dotycza prawdopodobnie czerwonego przycisku od startu , trzeba to rozebrac i poczyścić styki , jak moto postoi na deszczu to woda tam włazi i robi niespodzianki.

Mozna to sprawdzic tak :
wcisnac ten przycisk i jak pompa nie startuje to ruszyc nim na boki , jak pompa ruszy to on jest winny.
Życie bez motocykla powoduje raka i choroby serca
Manual Honda VFR800 98-2001
http://rapidshare.com/files/236685669/Manual98-01.pdf

Miernik ładowania http://www.youtube.com/watch?v=IYjGraAk4es

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: emil » wt 21 cze 2011, 16:38

a czujnik wychyłu jest zamontowany w czaszy pod szybą w motocyklach z wtryskiem, w razie przewrotki odcina zapłon bądź samą pompę paliwa, podobnie jak w samochodach. ;)

Awatar użytkownika
Klepak23
pisarz
pisarz
Posty: 312
Rejestracja: czw 09 kwie 2009, 22:24
Model VFR: Triumph ST 1050
Imię: Jacek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: Klepak23 » śr 22 cze 2011, 14:42

U mnie raczej stawiam na wieszanie się pompy lub coś w tym stylu, bo jednak nawet jak nie słychać dźwięku pompy to po wciśnięciu magicznego czerwonego przycisku jest pstryknięcie w okolicach pompy ale sama pompa się nie uruchamia.
Plus jest taki, że nie mam takich przygód jak Baarnaba czyli gaśnięcie w trakcie jazdy czy też po kilku minutach od odpalenia :)
Ostatnie 3 tygodnie działało bez problemu, ale wczoraj znowu mnie krew zalewała jak nie mogłem wystartować :(
Głupota na stałe zawładnęła częścią mojego umysłu...

Awatar użytkownika
brylek22
klepacz
klepacz
Posty: 551
Rejestracja: pt 31 gru 2010, 20:28
Model VFR: RC46 98r
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WBR/TSA/było kiedyś LU

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: brylek22 » pn 25 lip 2011, 20:23

Odświeżam temat.
Mam podobny problem. Nie za każdym razem zaskoczy mi pompa, w tedy nie ma pstryknięcia przekaźnika. Sprawdziłem pompę i przekaźnik, są ok. Przeczyściłem stryki i z czytałem błąd z komputera. Okazało się że mam błąd 18 czyli CAM PULSE GENERATOR. Przeczyściłem wtyczkę wychodząca z tego czujnika (z przodu po prawej stronie filtra powietrza). Odpaliłem motocykl przejechałem się kawałek i znowu zdechł silnik, pompa nie reaguje, przekaźnik nie załącza.
I teraz ma pytanie czy ten czujnik może powodować takie akcje czy jeżeli z nim samym były by problemy to pompa by wogule nie reagowała, a tak to raz załączy a raz nie.

darecki-30
pisarz
pisarz
Posty: 291
Rejestracja: ndz 21 cze 2009, 11:10
Model VFR: 800fi 1998
Imię: dariusz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: darecki-30 » wt 26 lip 2011, 16:52

jak masz inny kluczyk to sproboj nim moze cos z immobilaizerem .HISS-em dla upierdliwych ,cos czytalem o wadliwym działaniu jak masz moto z wysp to moze byc problemtutaj, barnaba jak nie slychac pompy to raczej na pewno elektryka do tego srubokreta to jeszcze bedzie potrzebny czujnik kinetyczny zeby zdiagnozowac problem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:a kolega brylek z ktorego roku ma vfr

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: PETER » wt 26 lip 2011, 20:33

czujnik obrotów wału --jeżeli nie działa to dla ECU brak informacji że silnik sie kręci więc reszta urządzeń związanych z praca silnika nie jest włączana bo wał się nie kręci sprawdź sam czujnik warto przy sprawdzaniu podgrzać go opalarką lub dobra suszarką do włosów miałem takie przypadki że dopiero jak sie podgrzewały to zanikał sygnał
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
brylek22
klepacz
klepacz
Posty: 551
Rejestracja: pt 31 gru 2010, 20:28
Model VFR: RC46 98r
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WBR/TSA/było kiedyś LU

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: brylek22 » wt 26 lip 2011, 20:39

darecki-30 pisze:jak masz inny kluczyk to sproboj nim moze cos z immobilaizerem .HISS-em dla upierdliwych ,cos czytalem o wadliwym działaniu jak masz moto z wysp to moze byc problemtutaj, barnaba jak nie slychac pompy to raczej na pewno elektryka do tego srubokreta to jeszcze bedzie potrzebny czujnik kinetyczny zeby zdiagnozowac problem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:a kolega brylek z ktorego roku ma vfr
ten sam co i Ty czyli 98, bez HISSa,
komp wywala mi błąd 18 i w tym kierunku szukałem, dziś po południu już taki zrezygnowany zacząłem szukać jeszcze raz, akurat była na etapie niepalenia, zacząłem szukać pod czachą, szukałem głównego przekaźnika, pierwszego na drodze prądu do pompy,obejrzałem również czujnik przechyłu i o dziwo jak wsadziłem probówkę w kostkę czujnika zobaczyć czy prąd dochodzi odezwała się pompa, więc prowizoryczne obejście i zobaczę efekty czy dalej się będzie coś wieszać
PETER pisze:czujnik obrotów wału --jeżeli nie działa to dla ECU brak informacji że silnik sie kręci więc reszta urządzeń związanych z praca silnika nie jest włączana bo wał się nie kręci sprawdź sam czujnik warto przy sprawdzaniu podgrzać go opalarką lub dobra suszarką do włosów miałem takie przypadki że dopiero jak sie podgrzewały to zanikał sygnał
tak też mi się wydaje dlatego szukałem dalej
u mnie nie ważne czy ciepły czy zimny, potrafi mi zgasić moto podczas jazdy, nie odpali po nocnym postoju

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: PETER » wt 26 lip 2011, 20:48

wychodzi na to że w dobrym kierunku idziesz być może to właśnie czujnik przechyłu uszkodzony albo jego połączenia
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

darecki-30
pisarz
pisarz
Posty: 291
Rejestracja: ndz 21 cze 2009, 11:10
Model VFR: 800fi 1998
Imię: dariusz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: darecki-30 » wt 26 lip 2011, 22:17

a moze za głeboko idziemy w problem na poczatak moze trzeba sprawdzic masy rozpiac połaczenia zobaczyc czy nie sa utlenione zapryskac contaksprayem :idea: czasem w elektryce kabel sie utleni przy złaczce bedzie zielonkawy lub ciemnobrazowy i problem gotowy,moto fakt honda ale lata robia swoje wilgoc itd.czujnik jak zmostkujesz to sie nic nie stanie :confused czujnik wału choc to malo prawdopodobne ale mozliwe moze byc zasyfiony warto to sprawdzic :?:
Ostatnio zmieniony śr 27 lip 2011, 22:05 przez darecki-30, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Edisiewicz
bywalec
bywalec
Posty: 38
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 14:32
Model VFR: V-Tec 800
Imię: Marek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chelsi
Kontakt:

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: Edisiewicz » wt 26 lip 2011, 23:41

Mam też problem i dochodzę do jednego wniosku - VFRki są dość podatne na wilgoć. Wcześniej miałem bandziorka i co jak co to mogłem nim wjechać w jezioro i nic. Jak czytam posty związane z elektryką to najczęściej przewija się wątek deszczu to samo i mnie dotyczy - jeszcze sprawy nie rozwiązałem lecz pewnie okaże się iż coś na kostce...
We wszystkich problemach szukałbym raczej rozwiązania w elektryce - to pięta achillesowa brak masy, przebicie - szkoda tylko iż aby pogrzebać trzeba cos/niecoś się znać. brylek22 - jeśli mam Ci doradzić to przejrzyj schemat elektryczny znajdź powiązane urządzenie i sprawdź czy z nim też jest problem - w Vitku według schematu pompą steruje przekaźnik odcięcia paliwa a nim z kolei przekaźnik zatrzymania silnika który znowu powiązany jest z czujnikiem przechyłu. Pierwsze co przestudiuj schemat i postaraj się znaleźć wspólny mianownik - przyda się chiński multimetr za 5 zł :P

darecki-30
pisarz
pisarz
Posty: 291
Rejestracja: ndz 21 cze 2009, 11:10
Model VFR: 800fi 1998
Imię: dariusz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Re: VFR - kręci ale nie odpala

Post autor: darecki-30 » śr 27 lip 2011, 08:12

nie takie znowy podatne ja swoje myje myjka taka konkretna i leje gdzie popadnie i nic sie nie dzieje ,ale trzeba czasem cos popsykac ,podmuchac serwis to nie tylko wymiana oleju płynow, jak zreszta pokazuja powyrzsze posty inne sprawy sa dosyc istotne :mrgreen: :idea: :?: :biggrin :bye

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości