H.I.S.S-jak rozgryźć ?

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
dziki100
bywalec
bywalec
Posty: 26
Rejestracja: ndz 05 lis 2006, 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawłowice Śl.
Kontakt:

H.I.S.S-jak rozgryźć ?

Post autor: dziki100 » pn 06 lis 2006, 18:19

Czy ktoś wie w jaki sposób można dopisać nowe kluczyki do HISSa hondy?Kupiłem nowy klucz w serwisie i nie mogli go dopisać.Podobno można 3 szt.tylko i tłumaczą że ktoś prze de mną musiał już to zrobić.W ogóle to w liczniku nie ma kontrolki HISSa bo podobno jest z wersji amerykańskiej gdzie nie ma immobilisera.Chodzi o "VFR 800 FI" 2001r.
A może ktoś poratuje mnie schematem?Wszystkie którymi koledzy mnie ratują dotyczą właśnie wersji amerykańskiej bes HISSa.Mam tylko jeden działający klucz i boję się że go mogę zgubić w najbardziej niespodziewanym momencie.Z góry dziękuję za wszelką pomoc i postaram się odwdzięczyć.

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » pn 06 lis 2006, 18:37

Trąci mi to jakąś bzdurą - nie wierzę, aby serwis nie mógł zaprogramować wiecej niż 3 kluczyków. Zadzwoń jeszcze do jakiegoś innego serwisu.
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

dziki100
bywalec
bywalec
Posty: 26
Rejestracja: ndz 05 lis 2006, 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawłowice Śl.
Kontakt:

Post autor: dziki100 » pn 06 lis 2006, 19:58

To już mi ktoś powiedział.Myślę że muszę spróbować.Podobno w czechach są dobrzy a mam do nich rzut kamieniem. motoride:

buli
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 63
Rejestracja: czw 26 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Myszków

Post autor: buli » pn 06 lis 2006, 22:55

HISS nie pamięta które klucze były wpisane,
przy każdym kodowaniu wprwadza się na nowo jeden lub dwa kluczyki
jeśli nie potrafią tego zrobić , zmień serwis
problem może być banalny, np. niewłaściwa wiązka użyta do kodowania
jedno jest pewne, musi być widoczna kontrolka HISS, bez tego robota jest "na ślepo"
powodzenia

dziki100

Post autor: dziki100 » śr 08 lis 2006, 15:25

A czy masz schemat elektryczny do której wtyczki w liczniku,niebieskiej czy szarej wchodzi kontrolka HISSu?Mi by wychodziło że do szarej ale na razie nie mogę sprawdzić bo mam motor w mak rozebrany.A jak byś mi na e-maila podał procedurę kodowania to na pewno się jakoś odwdzięczę. serwis@diesel.net.pl

dziki100
bywalec
bywalec
Posty: 26
Rejestracja: ndz 05 lis 2006, 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawłowice Śl.
Kontakt:

Post autor: dziki100 » wt 21 lis 2006, 21:44

Jeszcze raz ja.Jeżeli ktoś ma VFR-kę z HISSem to proszę mi napisać czy w liczniku jest lampka kontrolna immobilisera czyli HISSu która po prawidłowym odczytaniu klucza gaśnie.W mojej poprzedniej "Hondzie NTV" była zielona i miała symbol kluczyka.A może mi ktoś pośle foto choćby z telefonu.Dzięki.Dalej walczę z tymi kluczami.Ale jestem coraz bliżej.

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » śr 22 lis 2006, 17:52

buli pisze:HISS nie pamięta które klucze były wpisane,
dokładnie tak jak w innych imobiliserach zbliżeniowych.
Każde programowanie jest programowaniem wszystkich używanych kluczy od początku.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości