zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Tora Tora
bywalec
bywalec
Posty: 28
Rejestracja: ndz 11 kwie 2010, 22:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kraków

Post autor: Tora Tora » ndz 09 maja 2010, 01:05

U mnie znowu F1 zapala sie na włączonych światłach kiedy używam hamulca przedniego (RC46.) Po połączeniu zworek kontrolka nie miga,czyli nie pokazuje błędu.Jakieś pomysły?

cyborg
Posty: 9
Rejestracja: wt 13 maja 2008, 22:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cyborg » ndz 20 cze 2010, 13:59

Witam,
Tora Tora pisze:U mnie znowu F1 zapala sie na włączonych światłach kiedy używam hamulca przedniego (RC46.) Po połączeniu zworek kontrolka nie miga,czyli nie pokazuje błędu.Jakieś pomysły?
Mam od wczoraj dokładnie taki sam problem.
Naciskam klamkę hamulca przedniego i zaświeca się FI.
Komp. nie wywala błędów :(

Ma ktoś z Was jakieś pomysły ? :(

Tora Tora
bywalec
bywalec
Posty: 28
Rejestracja: ndz 11 kwie 2010, 22:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kraków

Post autor: Tora Tora » pn 21 cze 2010, 15:09

Panowie wywala mi błąd 10 :sad: gdzie szukać? co przeczyścić?

Awatar użytkownika
przem09
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 93
Rejestracja: czw 01 maja 2008, 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: przem09 » pn 21 cze 2010, 23:25

Hej troszke przegadaladalem ale nei znalazlem odpowiedzi na moje pytanko. W czasie jazdy po kilku km zapala sie na stale FI i swieci do wylaczenia silnika pozniej znow to samo troche nic i znow. Czsami wcale sie nie pali. Ale zgodnie z radami na forum zczytalem bledy i.. nie bylem w stanie tego zrobic bez zapisania... Wybilo mi z tego co pamietam Blad nr: 1, 8,9,10,11,12,13 i 16:) sporo tego W manualu znalazlem czesc dzie jest opisane gdzie jest styk do kontrolki ale nie wiem ani co oznaczaja te bledy ani gdzie szukac oznaczenia tych bledow. Moze wiecie co zrobic lub na ktorej stronie mozna znalezc opisy bledow

[ Dodano: 2010-06-22, 12:19 ]
Udalo mi sie znalezc.. Jak by ktos potrzebowal to kody bledów sa w manualu w sekcji 5-10 :) Tabelka a w niej odniesienia co robic dalej... Tylko ciagle nie rozumiem czemu FI mi sie palilo ciagle w czasie jazdy a w tabelce jest ze FI miga przy tych bledach co mam ?

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bialy-murzyn » śr 23 cze 2010, 23:12

jak sie fi swieci to trza mase dorobic i powinno albo mrugac lekko
no albo wogole

znaczy u mnie tak bywa wlasnie

Awatar użytkownika
przem09
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 93
Rejestracja: czw 01 maja 2008, 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: przem09 » pn 28 cze 2010, 13:36

masa jest. mruga jak sprawdzambledy ale wczasie jazdy swiecilo sie stale:) Teraz musze dojsc jak zresetowac bledy zeby zobaczyc czy naprawione:)

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » pn 06 wrz 2010, 18:59

koledzy: może mi ktoś wyjaśnić następującą sprawę?

kumpel od nas z forum ma 800fi, 2000 lub 2001, ponoc francja.
Świeci mu się Fi na odpalonym silniku, na stopce bocznej mruga. Z tego co wyczytałem w serwisówce, to jakaś tam wersja kompa bez pamięci (??). Błędy pokazuje dopiero po wsadzeniu zwory. Miga raz krótko, raz długo, czyli jak dla mnie 1 i 10. Dobrze kombinuje? Nie bawiłem sie niczym na wtrysku, więc pytam Was jako znawców :)

1 to MAP sensor, 10 to czujnik ciśnienia atm, mają po 3 kable, z czego po 2 wspólne (wg schematu). Moto ogólnie jezdzi, choć na wolnych ma nierówne obroty. Podejrzewam, że któryś kabel nie ma styku, jest zlamany itp (aa w instrukcji są: różowy, zielono-pomarańczowy, jasnozielono-szary i jasnozielono-żółty, w moto odpowiednio żółto-czerwony, zielono-pomarańczowy, jasnozielono-czarny, jasnozielono-żółty [z tymi dwoma ostatnimi mogla mi sie podupić kolejność]).

Powiedzcie mi, jak do k.rwy nędzy wykasować pamięć błędów?? Ksiązka podaje: wyłączyć zapłon, wsadzić zworę, włączyć zapłon, wyjąć zworę, wsadzić zworę zanim zgaśnie kontrolka, pamięć sie wykasuje jak kontrolka sie zapali i zacznie migać - nie działa!

Jeszcze jedno, kontrolka miga dopiero jak sie zapłon włączy na prawej manetce, w książce pisze, że powinna po przekręceniu kluczyka - czy znowu czegoś nie ogarnąłem?

Co ciekawe, pisze też, że jak sie odpali moto na bocznej, bez zwory, żeby liczyć te mignięcia, ale franca miga i miga i miga..... na czym skończyłem?? aha, że miga.... to ile można liczyć, jak błędów ponoć 20 jest?

Czekam na Wasze sugestie, bo moto stoi juz kilka dni, a sezon w połowie dopiero. :)

pozdro!!

[ Dodano: 2010-09-08, 22:29 ]
i co koledzy? nikt nie ma pomysłu?? wywala 1 i 10, oba czujniki są na wspolnych kablach, pytanie gdzie znajduje się ich łączenie? może ktos z Was sie dokopał kiedyś do takiego punktu ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Radarro
klepacz
klepacz
Posty: 557
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 13:55
Imię: Radek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Post autor: Radarro » pt 17 wrz 2010, 08:19

Emil, to ktoś ze Śląska? Bo mam MAP sensor na podmiankę, więc moglibyscie jakoś pdjechać na sprawdzenie. Możnaby podmienić i sprawdzić czy dzieje się to samo.
Daj znać.

PS - wersja bez kompa i pamięci? Niemożliwe :) Błędy pokazuje dopiero na włożonej zworce, więc to jest normalne. Błędy tez skasowac umiem, u mnie to co podałeś wyżej działa OK.

Daj znaka czy już sie z tym uporaliście, jak coś to zapraszam do SGL.
R.
V4 + R6 Brotherhood :-D
TS 350 -> 800Fi -> VTR SP1 -> RSV Tuono '03 -> VFR 400

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » pt 17 wrz 2010, 09:53

Próbowalismy z Gieniem to okiełznać i h.j wielki jak szelki :mrgreen: map sensor też miała zmieniany - dalej nic :| więc stoi dalej u kumpla, na knurów nie dojedzie bo rozebrana :mrgreen: ale dzieki za oferte :)

pozdro

marlubin
bywalec
bywalec
Posty: 42
Rejestracja: ndz 10 paź 2010, 19:41
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: k/Krakowa

Post autor: marlubin » ndz 17 paź 2010, 18:20

Jak już tak dyskutujecie o błędach i kontrolce Fi, to ma pytanie czy taka sytuacja jest normalna czy to objaw jakiegoś błędu:
Po przekręceniu kluczyka i włączeniu czerwonego przełącznika do zapalenia motoru na chwilę zapala się kontrolka FI po czym gaśnie i normalnie można zapalić motor starterem.
W czasie świecenia kontrolki Fi słychać delikatne buczenie jakby z pompy paliwa...
Tak powinno być, czy nie bardzo? dopiero co kupiłem sprzęcik i jeszcze go nie poznałem a warunki już nie sprzyjają do jazdy... :)

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kolega_PL » ndz 17 paź 2010, 18:37

marlubin pisze:Jak już tak dyskutujecie o błędach i kontrolce Fi, to ma pytanie czy taka sytuacja jest normalna czy to objaw jakiegoś błędu:
Po przekręceniu kluczyka i włączeniu czerwonego przełącznika do zapalenia motoru na chwilę zapala się kontrolka FI po czym gaśnie i normalnie można zapalić motor starterem.
W czasie świecenia kontrolki Fi słychać delikatne buczenie jakby z pompy paliwa...
Tak powinno być, czy nie bardzo? dopiero co kupiłem sprzęcik i jeszcze go nie poznałem a warunki już nie sprzyjają do jazdy... :)
tak ma być
Adam

Awatar użytkownika
Gregory
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2088
Rejestracja: pn 07 lip 2008, 11:58
Imię: Grzesiek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Post autor: Gregory » śr 20 paź 2010, 21:35

marlubin pisze:W czasie świecenia kontrolki Fi słychać delikatne buczenie jakby z pompy paliwa...
Tak ma być. To jest wtrysk i w tym właśnie momencie działa - jak w samochodzie ;-)
Motocykl jest jak media markt -nie dla idiotów

Grewel-Moto - części i akcesoria do moto - 505-078-145 - potrzebujesz coś, dzwoń lub pisz.

CB500, VFR800 Vtec i VFR800 Fi, CBR600RR, K1200S,

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » śr 20 paź 2010, 21:53

Gregory pisze:
marlubin pisze:W czasie świecenia kontrolki Fi słychać delikatne buczenie jakby z pompy paliwa...
Tak ma być. To jest wtrysk i w tym właśnie momencie działa - jak w samochodzie ;-)
Ale to nie dziala wtrysk tylko pompa paliwa "nabija cisnienie" zeby w momecie nacisniecia startera wtrysk mial co wtrysnac z odpowiednim cisnieniem ;)
No ale wiadomo o co biega :)

Awatar użytkownika
Kudlaty
teksciarz
teksciarz
Posty: 155
Rejestracja: pt 24 gru 2010, 15:20
Imię: Kamil
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Kudlaty » czw 05 maja 2011, 15:42

Witam! Odświeżę temat. Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka FI. Zgasiłem silnik, odaliłem na nowo i już nie świeciła. Po paru km. znowu się zapaliła. Wyskoczyły mi błędy (jeśli dobrze odczytałem): 1,2,9,10. Może mi ktoś odczytać te błędy? Będę bardzo wdzięczny.
Obrazek

sito
bywalec
bywalec
Posty: 22
Rejestracja: ndz 31 sie 2008, 08:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: sito » sob 16 lip 2011, 13:12


ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości