zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
pl79
bywalec
bywalec
Posty: 25
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 15:55
Model VFR: vfr 800 fi
Imię: Piotr
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: pl79 » śr 18 lip 2012, 16:25

i to jest rzeczowa odpowiedź, szacunek dla Ciebie Marcin :) w moim przypadku pomogło po prostu przeczyszczenie styków pod siedzeniem i masy z prawej strony, problem nie występuje..

Awatar użytkownika
Marcinnelli
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 54
Rejestracja: pn 29 cze 2009, 23:13
Model VFR: 800 FI RC 46 98r.
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Marcinnelli » śr 18 lip 2012, 23:34

Spoko pl79, zaobserwowałeś jakieś podejrzane sytuacje- np. ślady po zwarciach w kostce masowej? Potomnych może to naprowadzić w poszukliwaniu usterek.

No i po co tyle niepotrzebnych postów w temacie...?

pl79
bywalec
bywalec
Posty: 25
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 15:55
Model VFR: vfr 800 fi
Imię: Piotr
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: pl79 » pt 20 lip 2012, 17:06

nic nie wyglądało na przegrzane/nadpalone... przeczyściłem wszystko co "wpadło mi w ręce" pod siedzeniem... oczywiście włącznie z klemami i ich delikatnym podgięciem celem zapewnienia jak największej powierzchni styku.

pl79
bywalec
bywalec
Posty: 25
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 15:55
Model VFR: vfr 800 fi
Imię: Piotr
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: pl79 » pt 20 lip 2012, 17:16

Jeszcze raz dziękuję Tobie Marcin za uwagi i życzliwość, jeśli u mnie "coś" pojawi się w temacie na pewno dam znać w tej dyskusji, pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
rzulf_a
Posty: 1
Rejestracja: śr 15 maja 2013, 21:42
Model VFR: 800 VTEC
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: rzulf_a » śr 15 maja 2013, 22:05

U mnie pojawil sie nastepujacy problem:
Na odpalonym moto wystarczy ze wlacze swiatla mijania, albo kierunkowskaz wylacza sie silnik, miga rownomiernie kontrolka FI oraz swiatla awaryjne, gdy moto jest odpalone tylko ze swiatlami postojowymi wszystko jest ok.
Prosze o porade co moze byc tego przyczyna.

Awatar użytkownika
Piotr_Pan76
teksciarz
teksciarz
Posty: 114
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 12:19
Model VFR: VFR 800 FI
Imię: Piotr
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krzywopłoty
Kontakt:

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Piotr_Pan76 » czw 16 maja 2013, 08:44

Na 100 % masz problem z kostką masy, viewtopic.php?f=6&t=16580&p=248251&hili ... sa#p248251 wszystko masz opisane.
Obrazek

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Modelarz » śr 28 wrz 2022, 07:35

Przyszły zimne wilgotne jesienne dni i tym razem dała o sobie znać kontrolka Fi, otóż motorek odpala jeździ nic się nie dzieje ale rano po włączeniu świateł mijania zapala się kontrolka,świeci cały czas, po południu już jest różnie a na pozycyjnych światłach kontrolka gaśnie...😜 Czyli kostka masy z lewej strony i ewentualnie kostki pod czachą .
Ps. Czyli jeśli coś złego by się dzialo z wtryskiem to mam rozumieć że kontrolka by mrugała ?
Ps.2 kiepski że mnie elektryk więc pytanko, mam rozumieć że kontrolka łapie sobie mase lewą ze swiateł mijania ?

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Modelarz » pt 30 wrz 2022, 07:23

Pogrzebałem troszkę, rozkręciłem wszystkie owiewki, pod zegarami wszystkie wtyczki poczyszczone i dalej nic po odłączeniu jednej żarówki kontrolka gasła jak tylko włożyłem z powrotem cyk świeci, zacząłem więc ruszać kablami przy regulatorze i coś zaczęło się dziać ze światłami.
Zciaglem izolacje i ukazała się pomarańczowa kostka z masą zielonych kabli 6 z czarnym paskiem i 6 bez oddzielonych od siebie.
Po odpaleniu kosteczka chyba robiła się gorąca, rozebrałem i parę styków było przybrązowionych poczyscilem kontaktem ale chyba nie do końca bo i tak się kontrolka od fi świeci np z migaczami itp. ale w czasie jazdy już czasem gaśnie.
Pytanie czy dawać nowa kostkę czy mogę to że sobą wszystko z lutować ? Oczywiście jak w kostce oddzielnie po 6 kabelków?

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Arnold » pt 30 wrz 2022, 07:41

A błędy odczytałeś?
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Modelarz » pt 30 wrz 2022, 08:25

Jeszcze tego nie robiłem, zrobię porządek z kostką i jutro na spokojnie spróbuję odczytać błędy.

Awatar użytkownika
Hefajstos
klepacz
klepacz
Posty: 612
Rejestracja: pt 06 lut 2009, 08:31
Model VFR: RC 46 '98
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pniewy

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Hefajstos » pt 30 wrz 2022, 12:40

U siebie miałem tak, że kontrolka FI sie zapaliła w momencie obciążenia prądowego np, światla, kierunki, stop- gasł silnik też , bez obciązenia pracował. Kostka masowa była zanieczyszczona , wyczyszcenie pomogło, ale po 3 sezonach problem powrócił- 2 piny był luźnawe- po rozbiórce ponownej i dogięciu 2 pinów, problem znikł, kontrolka nie jazrzyła sie, nie świeciła. Dobrze kostkę masową pod siedzeniem ogarnałeś? Tak jak Arnold napisał, błędy zczytać.

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Modelarz » pt 30 wrz 2022, 13:37

Nie do końca noc mnie zastała już bo dłubalem w pracy po pracy, rozebrałem kostkę i te pazurki w kostce poczysciłem ale piny zostawiłem muszę się nimi wszystkimi zająć ( mogę je chyba jakoś wyciągnąć z kostki ?) podoginac i wyczyścić? jutro postaram się zczytać błędy i nagram filmik ( kostkę mogę ewentualnie zamienić na inną ?

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Modelarz » ndz 02 paź 2022, 19:21

I wszystko gra jak należy (kostka masowa) jeden pin był luźny czyszczenie i podcięcie blaszki pomogło 👍 jest już wszystko w porządku 🙂
Co do błędu to włożyłem zworkę, przekręciłem kluczyk w stacyjce włączyłem zapłon i ..... Nic kontrolka tylko świeci jak przy odpalaniu, nic się nie dzieje i nic nie miga czyżby wszystko było ok ?
Jak tak sobie dłubalem to coś zauważyłem może nie ten dział ale jak już piszemy to zaobserwowałem że przy odpaleniu na ciepłym silniku, na luzie, przy dodaniu gazu na powiedzmy przykładowo 3500 obrotów wskazówka delikatnie faluje, mimo gazu w jednej pozycji, przy czym w czasie jazdy tylko przy niskich obrotach szczególnie na zimnym silniku delikatnie podszarpuje przy wyższych prędkościach i obrotach nic niepokojącego nie odczuwam, jak myślicie czy czas na regulację ciśnienia wtrysków, zaworów, wymiany świec ?

Awatar użytkownika
Bodzio72
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 79
Rejestracja: śr 23 cze 2021, 08:46
Model VFR: Fi 2000 r
Imię: Bogusław
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lutynia

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Bodzio72 » pn 18 wrz 2023, 14:04

Cześć. Spotkało i mnie czerwona kontrolka FI przy włączonych światłach mijania. Po rozebraniu grzebienia z masami były czyste i świecące, wystarczyło podoginać konektory. Dwa były lekko luźne. Problem zniknął.
Obecnie VFR 800 FI 2000 r.

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 431
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Model VFR: Fistaszek '00
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Niegowonice

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: diimon » pn 18 wrz 2023, 14:53

Fajnie że szybko ogarnąłeś :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości