zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
pl79
bywalec
bywalec
Posty: 25
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 15:55
Imię: Piotr
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: pl79 » czw 28 cze 2012, 19:47

Witajcie,mam pytanie która wtyczka służy do diagnozy, u mnie w tym miejscu co powinna być - są dwie jedna biała na dwie wsuwki i jedna czarna - mniejsza do której dochodzą dwa kable zielony i taki jakby brązowy/kawowy... po zwarciu w tej czarnej kontrolka fi świeci na stałe. próbowałem poruszać wiązką - bez rezultatu.. NIE MOGĘ ZCZYTAĆ BŁĘDÓW Problem jest taki,że czasem fi się zapala w trakcie jazdy - potem zwalnia i po wystopowaniu gaśnie silnik, po chwili można normalnie odpalić i już się nie zapala. Druga syt. to zapalanie się fi po uślizgu tylnego koła i sytuacja analogiczna jak poprzednia... Manual, który podajecie w rozmowie nie chce się pobrać poprawnie. Pomóżcie proszę bo jutro wyjazd na zlot... pozdr. Piotr

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4204
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: emil » czw 28 cze 2012, 20:53

a ja tylko dodam od siebie - ile razy aktywuje się ten temat, tyle razy cieszę się, że mam rc36II :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: cała nowsza reszta to nice shit :bye :bye

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Kolega_PL » czw 28 cze 2012, 21:10

Raczej powinieneś powstrzymywać się od takich "swoich dodań", bo nie wnoszą do tematu NIC. W ogóle nic nie wnoszą, poza tym, że wiemy jak się cieszych. Tragedia.
Adam

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4204
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: emil » czw 28 cze 2012, 21:29

tragedią jest to, że macie serwisówki na necie, w których po angielsku zazwyczaj, ale jest napisane, jak czytać kody błędów, który co oznacza i jakie czynności należy podjąć. Dodatkowo jak się dba tak się ma, przykro mi, ale to są usterki wynikające z zaniedbania, zazwyczaj brakuje gdzieś styku, bądź już dawno się upalił, zaśniedział.

w związku z tym podtrzymuję słowa, które zauważyłeś już powyżej.

pl79
bywalec
bywalec
Posty: 25
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 15:55
Imię: Piotr
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: pl79 » czw 28 cze 2012, 21:41

to co pomoże ktoś ?

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4204
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: emil » czw 28 cze 2012, 21:48

czyli zrobiłeś zworę, nie wiedząc co zwierasz? :|
wg schematu do złącza dochodzą kable zielony i brązowy. Cały opis znajduje się w manualu jak mówiłem, jak wpiszesz w google:
service manual honda vfr 800 fi pdf
to na bank ją znajdziesz.
Opisano całą procedurę dotyczącą zczytywania błędów, usuwania przyczyn i kasowania pamięci.

Poza tym to co napisałem - posprawdzaj sobie połączenia kostek i główne złącze masy, fi nie lubi złych połączeń.

pl79
bywalec
bywalec
Posty: 25
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 15:55
Imię: Piotr
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: pl79 » czw 28 cze 2012, 22:01

mam utrudniony dostęp do neta, szkoda że produkujecie temat przez kilka stron, a nie wiadomo nawet jak ta wtyczka wygląda ? oprócz opisu,że na dwa wtyki... to jest jedyny temat na forum, który przybliża mój problem, ale widzę że z pomocą ciężko... dziwni ludzie są posiadaczami vfr...

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4204
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: emil » czw 28 cze 2012, 22:37

hmm to samo mogę powiedzieć - dziwni ludzie biorą się za naprawy, nie mając pojęcia o tym.
Każdy z czegoś musi żyć, piekarz wypieka chleb, hydraulik naprawia krany, mechanik pojazdy a elektryk instalacje.

Skoro napisałem Ci, że ze schematu wynika, iż przewody w kostce diagnostycznej mają kolory zielony i brązowy, to cóż jeszcze wymagasz? Kontrolka się zapala kiedy chce, to oznacza, że nie masz gdzieś styku, ale to też już napisałem. Ja też nie wiem jak ta wtyczka wygląda, ale jakbyś poszukał na necie to da się znaleźć, poszukaj jak masz dostęp oczywiście, a nie w innej chwili, jednak skoro Cię pili i tu wchodzisz, stwierdzając że jesteśmy dziwni, to mogłeś nie marnować czasu i wpisać w google to, co podałem wyżej, zapewne by się coś znalazło, no ale po co?

Poza tym - jutro masz wyjazd na zlot, a pytanie zadajesz dziś :D będąc na forum od marca.

Dziwni ludzie kupują motocykle, naprawdę.

Szerokiej!

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4204
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: emil » czw 28 cze 2012, 23:03


pl79
bywalec
bywalec
Posty: 25
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 15:55
Imię: Piotr
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: pl79 » czw 28 cze 2012, 23:06

No dziwni dziwni zapewne ekonomista nie dogada się z ponadprzeciętnym zjadaczem chleba mega zap... forumowym kozakiem; kontrolka nie zapala się kiedy chce a w ściśle określonych sytuacjach; kumpel przyjechał z serwisówką do vfr,która liczy 564 strony - jest opis wtyczki serwisowej jednostronicowy, nie ma opisanej sytuacji, w której kontrolka świeci się w sposób ciągły po zwarciu na krótko.

pl79
bywalec
bywalec
Posty: 25
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 15:55
Imię: Piotr
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: pl79 » czw 28 cze 2012, 23:11

i dziękuję za zbesztanie mnie, że zarejestrowałem się w marcu a piszę dopiero teraz.. może napisać Ci usprawiedliwienie i opis kiedy problem zaistniał i jakie priorytetowe sprawy w moim życiu zaistniały,że nieznacznie go odłożyłem tak jakoś... na parę dni przed wyjazdem ? ? ? szkoda gadać, brak kultury z Twojej strony totalny.. odechciewa się... Dobranoc.

darecki-30
pisarz
pisarz
Posty: 291
Rejestracja: ndz 21 cze 2009, 11:10
Imię: dariusz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: darecki-30 » pt 29 cze 2012, 07:53

na poczatek kup sobie contacsprey rozepnij i zapsikaj nim połaczenia elektryczne ,sprawdz klemy na aku i ladowanie ,nie wchodz głeboko w temat zacznij od podstaw ,sprawdz kable od masy,jedne sa przykrecone z prawej strony ramy na wys. aku drugie chyba do stelaza czachy z przodu

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4204
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: emil » pt 29 cze 2012, 17:01

Jako cytat

"Napisane: wczoraj, o 19:47 (- w domyśle 28.06.2012)
Pomóżcie proszę bo jutro wyjazd na zlot... pozdr. Piotr"

"na parę dni przed wyjazdem ? ? ? szkoda gadać, brak kultury z Twojej strony totalny"

zastanów się co piszesz i czego wymagasz w jeden dzień, poza tym rozwiązanie masz już podane - czyścić styki. Nadal czegoś oczekujesz? Może osoby, która to wykona? :roll:

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Rychu » pt 06 lip 2012, 23:43

kolego jak nie masz o tym pojecia to oddaj moto do serwisu , VFR ka to nie WSK z 3 kablami na krzyż...

Awatar użytkownika
Marcinnelli
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 54
Rejestracja: pn 29 cze 2009, 23:13
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy

Re: zapala sie Czerwona kontrolka "Fi"

Post autor: Marcinnelli » sob 07 lip 2012, 01:07

emil pisze:a ja tylko dodam od siebie - ile razy aktywuje się ten temat, tyle razy cieszę się, że mam rc36II :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: cała nowsza reszta to nice shit :bye :bye
Rzadko mam styczność z taką głupotą- tak, jak ja bym mówił że RC 36 nadaje się tylko do orania pola... ale mniejsza o to, miej swoją opinię i możesz ją wypisywać- jest od tego dział offtopic.

Przeczyszczenie styków na pewno nie zaszkodzi. Pod kanapą po lewej stronie powinna być kostka, płaska na 3 piny ale tylko z dwoma kablami.
Załączam zdjęcia manuala dotyczące tego zagadnienia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na początek przeczytaj procedurę diagnostyki, jeżeli nie ma błędów to odłącz jakiś czujnik- baro sensor jest najlepiej dostępny. Odpalasz moto, gasisz i znowu do procedury- jeżeli pokaże się błąd, to wiesz, że z diagnostyką jest wszystko ok, kasujesz błąd i szukasz w kablach. Na celownik wziąłbym przycisk odcięcia zapłonu- często używany do gaszenia moto choć nie taką funkcję ma pełnić- no i wszystko co się z nim wiąże- nie chce mi się już dziś trzepać schematu, spróbuj to, co napisałem.


Też się kiedyś uczyłem, mam trochę łatwiej bo elektryka zawsze mnie nieco pociągała.
I NIC NA ŚWIECIE, KOMPLETNIE NIC nie pozwala motocykliście lepiej poznać swój motocykl jak osobista naprawa- pisanie bzdur typu nie umiesz to oddaj elektrykowi nie pomaga- tak samo offtop- albo chcesz pomóc albo nie- jak nie to nie pisz.
darecki-30 pisze:na poczatek kup sobie contacsprey rozepnij i zapsikaj nim połaczenia elektryczne ,sprawdz klemy na aku i ladowanie ,nie wchodz głeboko w temat zacznij od podstaw ,sprawdz kable od masy,jedne sa przykrecone z prawej strony ramy na wys. aku drugie chyba do stelaza czachy z przodu
Jeszcze kostka po lewej stronie, przy wiązce- przerabiane tutaj z fotkami:
viewtopic.php?f=18&t=15934&view=unread#unread

Możesz mieć historię, że kabel jest uszkodzony perfidnie, że izolacja jest w całości a w środku nie łączy. Spróbuj doprowadzić ponownie do sytuacji kiedy gaśnie- może robi to przy dużych obrotach albo wibracjach...

Pisz co zwalczyłeś!

Pozdrawiam wielbicieli WSZYSTKICH VFR-ek ;]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości