Alarm

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Alarm

Post autor: doyar » czw 20 lip 2006, 21:32

Witam,

Czy moze ktos z forumowiczow mial okazje instalowac sobie alarm w swoim cacuszku?
Na co zwrocic uwage? Jakies spostrzezenia? Ile toto kosztuje? Czy warto sie podniecac alarmami z stowke i okolice do samodzielnego montarzu?
http://allegro.pl/item114540682_alarm_m ... f_vat.html
Czy lepiej zlecic fachowcom?
Wujku Dobra Rada, pomoz... :)

Awatar użytkownika
cristo
pisarz
pisarz
Posty: 280
Rejestracja: czw 20 kwie 2006, 18:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: cristo » czw 20 lip 2006, 21:44

Sam tez sie nad czyms takim zastanawialem. Rowniez czekam na jakies informacje.

M?ody

Post autor: M?ody » pt 21 lip 2006, 16:14

99% alarmow odcina jeden obwod, czyli posiada wyjscie przekaznikowe. aby kupic i zainstalowac alarm trzeba wczesniej wiedziec co chcemy "odciac" i czy damy rade podlaczyc go sami. natomiast na wybor alarmu (ja) zwrocilbym uwage w kolejnosci na:
- skutecznosc czyli antyawaryjnosc
- kod pilota - czyli jak skomplikowany jest algorytm kodu
- pobor pradu w stanie aktywnym
- czujnik wstrzasowy
- liczba innych czujnikow, np.: zlozenie stopki

mniejsze priorytety:
- odpalanie z pilota
- ciche/glosne uzbrajanie
- mruganie awaryjnymi

takze nie jest to prosta sprawa, i najlepiej sie pytac uzytkownika konkretnego modelu. lub tez kupic drozszy - firmowy, gdzie producent zapewnia o skutecznosci i okresla parametry.

Awatar użytkownika
zachtomasso
teksciarz
teksciarz
Posty: 127
Rejestracja: wt 21 mar 2006, 16:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: zachtomasso » pt 21 lip 2006, 16:47

W mojej VFR juz by? zamontowany. Nie wiem co to za sprz?t (ale sprawdz? i napisz?)

Uwagi z uzytkowania mam takie:
* sam si? uzbraja czyli troch? wkurza jak co? grzebi? przy moto.
* ssie aku jak d?ugo nie je?dz?.
* poza tym nie zdarzy?a sie do tej pory jakakolwiek awaria.
* a skuteczno?? trudna do sprawdzenia. Nie wiem co odcina i czy by?by to problem dla potencjalnego z?odzieja.
CB650F
był: VFR 750 F RC 24 '88 Hand Made Police Version :)

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » sob 22 lip 2006, 12:45

zachtomasso pisze:W mojej VFR juz by? zamontowany. Nie wiem co to za sprz?t (ale sprawdz? i napisz?)

Uwagi z uzytkowania mam takie:
* sam si? uzbraja czyli troch? wkurza jak co? grzebi? przy moto.
* ssie aku jak d?ugo nie je?dz?.
* poza tym nie zdarzy?a sie do tej pory jakakolwiek awaria.
* a skuteczno?? trudna do sprawdzenia. Nie wiem co odcina i czy by?by to problem dla potencjalnego z?odzieja.
Hehe - masz jeden z najprostrzych alarm?w - SteelMate, niestety jego podstawow? wad? jes brak mozliwo?ci pod??czenia dodatkowych czujnik?w. Odcina Ci zap?on :mrgreen: - je?li nie wierzysz to odpal silnik i przytrzymaj d?u?ej przycisk do uzbrajania (dlatego nie warto tego pilota trzyma? razem z kluczykami).

M?ody - nie spotka?em dotychczas we wsp??czesnych alarmach innego algorytmu kodowania ni? Keeloq - opracowany bodajrze przez Microchip'a (ale upiera? si? nie b?d?).

PZDR
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Post autor: doyar » ndz 23 lip 2006, 23:41

Czyli, ze jak znalazlem alarmik na swoja wlasna 9V bateryjke to lepiej..?

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » wt 08 sie 2006, 14:55

Szukam dobrego zaufanego elektryka, który moze mi zainstalowac kupiony przeze mnie alarm. W mierę krótkim czasie.
Mógłbym zrobic to sam ale pewno zajmie mi to bardzo dużo czasu i będę musiał szukac kabelków. Mogę też popełnic niepotrzebnie jakies błędy co może się skończyć albo spaleniem bezpieczników albo lutowaniem niepotrzebnie rozciętych kabli.
będę wdzięczny za jakieś kontakty na private email.
YOOO>

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » wt 08 maja 2007, 14:09

Odświerzając temat.. gdzieś wyczytałem (Morsie) zainstalowałeś sobie alarmik :) wiem że chwalenie się jaki, za ile itp. odnośnie alarmów to nie jest za rozsądne, ale może przybliżysz ten temat: czy jest jakiś problem z montażem itp. - zastanawiam się nad takim zabezpieczeniem.

Awatar użytkownika
Hubert
klepacz
klepacz
Posty: 1022
Rejestracja: ndz 17 wrz 2006, 16:56
Imię: Hubert
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hubert » wt 08 maja 2007, 17:34

Ja też jestem zainteresowany więc może pogadamy w cycki :tts 25-05?

Awatar użytkownika
Klarkson
pisarz
pisarz
Posty: 366
Rejestracja: pn 06 lis 2006, 17:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Post autor: Klarkson » wt 08 maja 2007, 22:36

doyar pisze:Czyli, ze jak znalazlem alarmik na swoja wlasna 9V bateryjke to lepiej..?
Doyar, dobry alarm oprocz zasilania z "sieci" ma własne zrodło prądu. Jesli masz zasilanie osobno to plus jest taki ze nie bedziesz obciazal aku na postoju. Natomiast druga strona medalu jest taka, ze dodatkowe zrodło zasilania, ktore dobry alarm powinien miec w tym przypadku nie bedzie doładowywane przez napiecie z "sieci". :???:

Moj alarm oprocz standardów w postaci czujnika przechyłowego (ruchu) i wstrzasowego, odciecia i innych mniej waznych bajerow ma mozliwosc podpiecia dodatkowej syreny, nadajnika na pager etc i co mnie najbardziej cieszy ma czujnik zapięcia kufra.

Moim zdaniem najwazniejsze w dobrej pracy alarmu jest bardzo dobre poprowadzenie masy i przewodu plusowego !! Z plusem juz miałem chocki klocki objawiajace się wariowaniem i brakiem reakcji na pilota.

PS. Temat trochę przeterminowany, ale spac mi sie nie chce :lol:
Klarkson

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » wt 08 maja 2007, 22:46

Klarkson pisze:Temat trochę przeterminowany, ale spac mi sie nie chce
dlaczego ? przecież nie będę zakładał nowego tematu skore jest..
Ale niestety na allegro teraz widuje się same takie jakieś "chińskiie" wynalazki :( czy wogóle jest sens coś takiego montować ? Zastanawiam się czy nie najlepszym i prostym wyjściem jest zamontownie sobie ukrytego odcięcia zapłonu i olać jakieś tam syrenki.. choć to też jest jakimś straszakiem jakby nie było .. :neutral

Awatar użytkownika
rommi
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2358
Rejestracja: śr 30 lis 2005, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Józefosław k/Piaseczna
Kontakt:

Post autor: rommi » wt 08 maja 2007, 22:57

Jak będą chcieli zabrać sprzęta to i tak wezmą.
Ja zamontowałem alarm z takim przekonaniem i tylko po to, żeby wył ... tak w razie czego.
Żadne mega alarmy nic nie pomogą.
Ale to tylko tak, moim skromnym zdaniem.

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Post autor: Jacko » śr 09 maja 2007, 07:36

Zgadzam sięz Rommim. Alarm w moto to raczej po to żebyś wiedział czy Ci jakiś dzieciak na parkingu już nie siedzi na moto. Bo jak sie wywróci to szkoda............no dzieciaka bardziej :razz:

Awatar użytkownika
Klarkson
pisarz
pisarz
Posty: 366
Rejestracja: pn 06 lis 2006, 17:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Post autor: Klarkson » śr 09 maja 2007, 16:06

rommi pisze:Jak będą chcieli zabrać sprzęta to i tak wezmą.
Cos jak z samochodami, których otwarcie zabiera zbyt dużo czasu - wysadza się wlaściciela na skrzyzowaniu.
rommi pisze: Ja zamontowałem alarm z takim przekonaniem i tylko po to, żeby wył ... tak w razie czego.
Żadne mega alarmy nic nie pomogą.
Ja zamontowałem po to, zebym mogl iść spokojnie na zarełko w trasie i nie wracał do obślinionych manetek i zapierdzianej kanapy. Ale i tak mimo alarmu, na postoju staram się zostawiac sprzet przed własnym nosem.
Jedno co udalo mi sie zaobserwować: mrugająca dioda tworzy dystans u wiekszosci gapiow.

Natomiast jesli chodzi o chinczyk vs. brand mark - "biednego nie stać na tanie rzeczy". I tego się trzymam.

Ale każdy z nas jest dla siebie sterem, kapitanem i okrętem.
Klarkson

Awatar użytkownika
szatan
klepacz
klepacz
Posty: 979
Rejestracja: pn 18 wrz 2006, 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Amsterdam/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: szatan » śr 09 maja 2007, 16:41

Tez bede robił sobie alarm , tyle ze własnorecznie i własnie po to aby nikt nie siadał na moim sprzecie , no i mimo ze trzymam w garazu tez sie przyda, napewno to odstraszy potenjalnych złodziei jak zacznie drzeć morde.

Kumpel pojechał dawno temu do szkoły moto , siedząc na lekcji poczuł paliwo , wyszedł a tu jego moto lezy na krawęzniku , cham nawet nie podniósł moto tylko zostawił lezące , albo nie miał siły podnieść :mrgreen:
Jednak gdyby miał nawet taki pseudo alarm za 20 zeta to odsraszyłoby palanta , a tak musiał lakierować cały bok bo paskudnie wygladał i wydał na to wiele wiecej

Wiec mysle ze alarm to bardzo fajna rzecz chociażby do odstraszania takich typów :evil:
Życie bez motocykla powoduje raka i choroby serca
Manual Honda VFR800 98-2001
http://rapidshare.com/files/236685669/Manual98-01.pdf

Miernik ładowania http://www.youtube.com/watch?v=IYjGraAk4es

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości