Mały problem ze światłami

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Mały problem ze światłami

Post autor: Modelarz » czw 02 cze 2022, 22:03

Witam mam mały kłopot ale może od początku.
Z początkiem tego tygodnia przepaliła mi się jedną z żarówek H4 i z tyłu jedna na stopie. Cyk do CPN zakupiłem od razu 2 szt. Założenie wszystko niby ok. Ale.... Coś dziwnego się zadziało, otóż migacze działają prawidłowo ale kontrolki przy liczniku działają na odwrót razem z nimi też lekko pulsuje kontrolka od świateł długich ( przy włączonych światłach mijania kontrolki bardzo lekko się żarzą) po zmianie na światła długie ta sama sytuacja tyle tylko że kontrolki świecą dużo jaśniej jedna jak i druga, przy światłach pozycyjnych ta sama sytuacja ale jak światła są całkowicie wyłączone to kontrolki od migaczy działają prawidłowo.
Przekopałem forum jakieś tropy znalazłem, sprawę ladowania jak i regulatora mam opanowaną regiel od vfr 1200 i spokój 😜
Bezpieczniki sprawdzone wszystko oki. Odkręciłem cały zadupek i boczki nie znalazłem nic niepokojącego przełącznik od migaczy po lewej stronie odkręciłem,w środku sucho, nie mniej na odkręcenie czachy brakło już czasu, może tam jest jakieś lekkie zwarcie na kablach lub woda dostała się do jakiejś kostki i robi zawarcie,wyczytałem też że w liczniku ścieżki potrafią zasiedzieć ? I też się robi zwarcie.
Będę musiał to jeszcze sprawdzić, na elektryce za bardzo się nie znam powiem szczerze, ale spokojnie w razie czego trzeba będzie skorzystać z pomocy serwisu.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: emil » czw 02 cze 2022, 22:41

Jakie masz ładowanie - zmierz na aku przy wolnych i wysokich obrotach, ze światłami i bez. Jak zaśniedzieją, to nie ma zwarcia i nie ma przejścia, prąd szuka mozliwości przejścia do masy, stąd choinka pozostałych świateł i kontrolek. Zmierz ładowanie pierw, a potem zacznij szukać uwalonej masy, pod licznikiem na kostkach, na ramie przy czaszy itd.

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: Modelarz » czw 02 cze 2022, 22:51

Ładowanie bez świateł 14.2 ,ze światłami na wolnych obrotach 13.8 powyżej 2 tys obrotów 14-14.2
Oki 👍 Muszę rozebrać czachę i po sprawdzać wszystkie kostki. Czyli bardziej obstawiasz brak masy na ramę?

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: emil » pt 03 cze 2022, 07:07

W kablach od licznika, tak może właśnie być. Ale i pęknięta ścieżka masy da ten sam objaw.

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: Modelarz » pt 03 cze 2022, 07:19

Pęknięta ścieżka masy oki zapamiętam, zajmę się w pierwszej kolejności kablami od licznika gorzej będzie jak masa pękła gdzieś w w wiązce ale nie wywołujmy wilka z lasu 😜 mam rozumieć że jak już będę się dobierał do wszystkich złączek przyda się kontakt sprawy do złączy elektrycznych i trochę izolacji pod ręką ?

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: emil » pt 03 cze 2022, 07:31

I miernik. Nieraz w licznikach jako złączki pasują takie taśmy ze ścieżkami, też tam mogło pęknąć, nie tylko na płycie.

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: Modelarz » pt 03 cze 2022, 08:33

Co do mierzenia ladowania to jestem obcykany ale gorzej z innymi pomiarami 😔 czyli jeśli złączki będą oki zajrzeć jeszcze pod obudowę zegarów i tam sprawdzić jak się ma sytuacja.

Awatar użytkownika
śliniak290
klepacz
klepacz
Posty: 1842
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:41
Model VFR: VFR1200F
Imię: Wojciech
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: śliniak290 » sob 04 cze 2022, 18:43

Wskazuje że masz problem z masą , teraz tylko trzeba znaleźć gdzie?
Najpierw naucz śmiać się z siebie , a potem śmiej się z innych !!!

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: Modelarz » sob 04 cze 2022, 23:34

Główne miejsca masy ? Na ramie po prawej stronie po odkręceniu zadupka i po lewej stronie pod siedzeniem, obok cewki zapłonowej duża kostka której nie mogłem rozpiąć, i pod czacha przy zegarach, są jeszcze jakieś inne punkty ? W poniedziałek ściągam owiewki czachę i będę szukał.
Ps. Pomimo tego małego defektu Moto odpala, ładowanie oki, światła działają prawidłowo tyle tylko że kontrolki działają na odwrót, mogę nagrać filmik w poniedziałek to zobaczycie 👍

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: Modelarz » pn 06 cze 2022, 19:08

I po problemie 🙂 kabel masy na główce ramy został uksyty od skrecania kierownicą, na nowo zarobiłem kabelek i wszystko w najlepszym porządku 👍

Awatar użytkownika
Bodzio72
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 79
Rejestracja: śr 23 cze 2021, 08:46
Model VFR: Fi 2000 r
Imię: Bogusław
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lutynia

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: Bodzio72 » wt 07 cze 2022, 19:26

Dobrze że znalazłeś gdzie był problem a jeszcze lepiej że napisałeś.
Obecnie VFR 800 FI 2000 r.

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: Modelarz » śr 08 cze 2022, 07:27

🙂teraz wszystko gra i buczy 😜
Ps. Przy okazji zobaczyłem że przewód ( sam koniec ktory przykręcany jest do obudowy rozrusznika) jest lekko mówiąc zaśniedziały, już nie mówię o gumowej osłonce która jest zmurszała że starości, trzeba będzie wymienić.

Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: Żółw 666 » śr 08 cze 2022, 09:42

Po tych i innych postach związanych tematycznie z elektryką widać jasno, że przegląd w/w elektryki w naszych motocyklach jest dość ważny w świetle następstw usterek i awarii podczas jazdy!
A zwłaszcza, gdy się wyrusza w dalsze wyprawy np Bałkany czy Alpy!
Trzeba mieć to przed wyjazdami na uwadze, diabeł nie śpi a prąd iskrzy :mrgreen: :twisted: 8)
Szerokości i udanych wojaży!
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Model VFR: 800Fi
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: Modelarz » ndz 03 lip 2022, 14:35

Nie chcę zakładać nowego wątku więc tutaj zapytam, chce zamontować sobie voltomierz o taki z allegro, w obudowie mam zamontowane wyjście pod zapalniczke i poprowadzone kabelki, a jej nie używam więc zaadoptuje pod wycięty otwór taki voltomierz https://allegro.pl/oferta/woltomierz-sa ... 9799841140
I teraz minus do minusa w Aku a plus do któregoś bezpiecznika np, pod stacyjkę lub pompę paliwa ?
Po wyłączeniu zapłonu i wyciągnięciu kluczyka voltomierz też przestanie działać mam rozumieć ?

Awatar użytkownika
Bodzio72
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 79
Rejestracja: śr 23 cze 2021, 08:46
Model VFR: Fi 2000 r
Imię: Bogusław
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lutynia

Re: Mały problem ze światłami

Post autor: Bodzio72 » ndz 03 lip 2022, 17:21

W skrzynce bezpieczników napewno znajdzies plus po włączeniu stacyjki. Minus do ramy przykręć. Wtedy ładowanie tylko po urochumieniu stacyjki.
Najlepiej to wpisz woltomierz w dziale elektrycznym tam jest tego sporo.
Obecnie VFR 800 FI 2000 r.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości