Wentylator do regla

Macie problem z elektryką VFR? Zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
Nosfers
Posty: 12
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 11:32
Model VFR: 800 fi 00r
Imię: Nosfers
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Wentylator do regla

Post autor: Nosfers » wt 11 sty 2022, 08:55

Panowie i Panie wie może ktoś gdzie znajdę w instalacji elektrycznej 5V do 0.50A? Mam fajny kierunkowy wentylatorek komputerowy, który chce umieścić strumieniem skierowanym na regulator napięcia w VFR 800 FI 00r. Może jakieś inne rozwiązania proponujecie? Jestem otwarty ale temat chce zamknąć do piątku tj. 14.01.2022 r. bo muszę iść dalej z projektem. Pozdrawiam :wink:

Dodaję że znalazłem jeszcze małe wentylatory na 12V więc chyba będzie łatwiej znaleźć takie napięcie. Może użyć do tego jakiś termistor tylko od ilu stopni ma się włączać 40, 60? nie mam jak sprawdzić jaką temperaturę osiąga regulator napięcia, za pomoc chętnie opublikuję wszystko na forum dla potomnych :)

ernest55
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: sob 10 sty 2015, 09:43
Model VFR: RC46 '99
Imię: Ernest
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawonków

Re: Wentylator do regla

Post autor: ernest55 » wt 11 sty 2022, 19:44

Cześć.
Jeżeli chcesz mieć święty spokój z regulatorem, to lepiej sobie załóż z VFR 1200. Miałem zamontowany wentylatorek a pomimo to regulator
i tak wysiadł. Te z VFR 1200 są zrobione na innych podzespołach i wytrzymują dużo dłużej.
Pozdrawiam Ernest.

Awatar użytkownika
Nosfers
Posty: 12
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 11:32
Model VFR: 800 fi 00r
Imię: Nosfers
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wentylator do regla

Post autor: Nosfers » wt 11 sty 2022, 22:13

ernest55 pisze:
wt 11 sty 2022, 19:44
Cześć.
Jeżeli chcesz mieć święty spokój z regulatorem, to lepiej sobie załóż z VFR 1200. Miałem zamontowany wentylatorek a pomimo to regulator
i tak wysiadł. Te z VFR 1200 są zrobione na innych podzespołach i wytrzymują dużo dłużej.
Pozdrawiam Ernest.
Dziękuję Ernest za poradę, kupiłem vfr-ke w październiku po szlifie i przez zimę ja remontuje, mam teraz dobry dostęp do całego Moto regulator mam sprawny więc sobie kombinuje jak to ulepszyć. Mam już coś zrobione nawet fajnie to wyszło ale niestety nie mogę dodawać zdjęć ani filmów a wstawił bym swoje poczynania.

Awatar użytkownika
Nosfers
Posty: 12
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 11:32
Model VFR: 800 fi 00r
Imię: Nosfers
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wentylator do regla

Post autor: Nosfers » czw 13 sty 2022, 08:59

Instalacja zakończona sukcesem, wpiąłem się do grzanych manetek które miałem już zamontowane, a że był już tam bezpiecznik to uważam to za bezpieczne. Jeżeli jest ktoś kto wytłumaczy mi jak w najprostszy sposób mogę dodawać zdjęcia i filmy to wrzucę tu do tematu, bo uważam że dobrze to wyszło i ktoś może się wzorować na tym. Jeżeli nie to temat uważam za zamknięty. Niestety zdjęcia i filmy z telefonu nie są obsługiwane przez forum.

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Wentylator do regla

Post autor: mictom » pn 07 mar 2022, 18:49

Nosfers pisze:
czw 13 sty 2022, 08:59
Instalacja zakończona sukcesem, wpiąłem się do grzanych manetek które miałem już zamontowane, a że był już tam bezpiecznik to uważam to za bezpieczne. Jeżeli jest ktoś kto wytłumaczy mi jak w najprostszy sposób mogę dodawać zdjęcia i filmy to wrzucę tu do tematu, bo uważam że dobrze to wyszło i ktoś może się wzorować na tym. Jeżeli nie to temat uważam za zamknięty. Niestety zdjęcia i filmy z telefonu nie są obsługiwane przez forum.
Normalnie dajesz odpowiedź i dodajesz załącznik. Jedyny Kruczek to ze plik musi mieć określony rozmiar, inaczej go nie doda. Pozdrawiam i byle do wiosny!

losysiok
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 73
Rejestracja: pn 25 lis 2019, 20:29
Model VFR: 800 fi rc46
Imię: Daniel
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Wentylator do regla

Post autor: losysiok » ndz 20 mar 2022, 10:57

Mam nadzieję że ci ten wentylator będzie działać.
Ja już to przeszedłem, wentylator plus płyta izolacyjna od ramy.
Niestety nie pomogło.
Opowiadano mi o jednym gościu co przerobił reg pod siedzeniem i wpakował tam solidne wentylatory. Podobno pomogło.
Mi taki od kompa nie pomógł.
Myślałem nad chłodzeniem cieczą ale nie wiem jak to wykonać.
Tak na przyszłość napisane.
Pozdrawiam

xjpawelec
Posty: 18
Rejestracja: ndz 05 gru 2021, 23:02
Model VFR: Rc46A vtec
Imię: Pawel
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wolica k/Błonia

Re: Wentylator do regla

Post autor: xjpawelec » czw 05 maja 2022, 22:36

Ludzie, nawet do oryginalnego regla nie trzeba wentylatorów ani innej druciarni robić tego typu. Zadbajcie o właściwe połączenia elektryczne. Przeczyscic kostki, zadbajcie o masę oraz właściwy stan akumulatora.
Było: Zipp Manic 125, Yamaha XJ 900
Jest: Honda VFR 800 vtec

Awatar użytkownika
Hefajstos
klepacz
klepacz
Posty: 612
Rejestracja: pt 06 lut 2009, 08:31
Model VFR: RC 46 '98
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pniewy

Re: Wentylator do regla

Post autor: Hefajstos » pn 16 maja 2022, 12:06

xjpawelec pisze:
czw 05 maja 2022, 22:36
Ludzie, nawet do oryginalnego regla nie trzeba wentylatorów ani innej druciarni robić tego typu. Zadbajcie o właściwe połączenia elektryczne. Przeczyscic kostki, zadbajcie o masę oraz właściwy stan akumulatora.
Prawidłowe połączenie elektryczne to podstawa , bez dwóch zdań, ale no właśnie, ale: Jak wiadomo , jak dobrze kojarzę , to reglery na Mosfetach w Vi FeRce zaczęto stosować od modelu 1200 i one sie nie grzały. Jak ktoś zmienia regler i chce mieć swięty spokój to montuje juz na mosfetach.
Dokładanie wentylatora, osobiście nie uważam jako akt druciarstwa, tylko poprawy chłodzenia , które ma uzasadnienie- no chyba , że wentylator, jest przydrutowany to co innego.

W swojej ViFeRce, jak tylko ją kupiłem to zamontowałem wentylator 12V na reglerze i sie nie grzeje (oczywiście wtyczka wywalona, przewody polutowane i zaizolowowane) i tak już nią jezdzę od października 2008 roku:)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości